سنت تحصیلات تکمیلی در روسیه

سنت تحصیلات تکمیلی در روسیه، مسئله‌ای ریشه‌دار و با قدمت تاریخی است. کشور روسیه برای قرن‌هاست که آموزش عالی را ادامه می‌دهد و این موضوع به نوعی با سنت و فرهنگ این کشور درآمیخته است. نخستین دانشگاه روسیه در سال ۱۶۸۷ و به نام آکادمی اسلووانی، یونانی و لاتین بنا نهاده شد. بعدها نیز دانشگاه مشهور و نامی ایالتی مسکو توسط میخائیل لومونسوف در سال ۱۷۵۵ ایجاد شد. 

دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از زمان‌های گذشته در روسیه حضور داشته‌اند و در امر تربیت و آموزش تخصص‌های دانشگاهی، نزدیک به ۴ قرن است که فعالیت می‌کنند. امروزه از ولادیووستوک تا کالنینگراد و از غرب تا شرق روسیه، در جای‌جای این کشور، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مشغول به فعالیت هستند.

کارنامه درخشان دانشگاه های روسیه

در دانشگاه‌های روسیه، دانشمندان، خردمندان و متفکران بسیاری تربیت شده‌اند. مجموع کثیری از این متفکران و دانشمندان به دنیا معرفی شده‌اند و در سطح جهانی شناخته شده هستند. این دانش‌آموختگان کشفیات و اختراعات بزرگی را به نام خود ثبت کرده‌اند و بالغ بر ۴۰ نفر آن‌ها برنده جایزه نوبل، به عنوان ارزشمندترین جایزه دنیای علوم شده‌اند.

کشور روسیه در حال حاضر ۷۶۶ دانشگاه در ۸۶ منطقه مختلف دارد که همه این دانشگاه‌ها پذیرای دانشجویان و هنرجویان بین‌المللی و خارجی هستند. تعدد دانشگاه‌ها به شما امکان این را می‌دهد که در هر دانشگاهی که مطابق تخصص و علاقه شماست و همچنین حداکثر فضای پیشرفت در رشته شما را دارد، ادامه تحصیل بدهید.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، مسئله آموزش عالی و تحصیلات دانشگاهی در کشور روسیه تنها بخشی از مسیر آموزشی نیست. بلکه فراتر از این است و به عنوان یک سنت قلمداد می‌شود. اهمیت والای امر تحصیلات عالی، فرصتی منحصربه‌فرد و بخصوص را برای ادامه تحصیل و برخورداری از این سنت در کشور روسیه پیش روی شما می‌گذارد. 

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا