شرایط آب و هوای کشور روسیه

شرایط و آب و هوای کشور روسیه
© shutterstock.com

آگاهی از وضعیت آب‌ و هوای کشور روسیه و مشخصات کلی در مورد آب‌وهوا در مناطق مختلف این کشور نیز از دیگر نکات مهم بوده که آگاهی از آن سبب تسهیل برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های روزمره شما می‌شود. همچنین اگر قصد مسافرت و سفر برای تعطیلات در شهرهای زیبای کشور روسیه را دارید، آگاهی از وضعیت آب‌وهوای هر شهر، سبب برنامه‌ریزی دقیق‌تری می‌شود. همچنین در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را دارید، باید در مورد وضعیت اقلیمی و آب‌وهوای کشور روسیه اطلاعات کافی داشته باشید. علاوه بر این‌ها، بعضی از افراد عادت به شرایط آب‌وهوایی خاصی داشته و هر نوع آب‌وهوایی با آن‌ها سازگار نبوده ازاین‌رو برای اقامت در آن شهر باید از وضعیت آب‌وهوایی اطلاع داشته باشید.

وضعیت آب و هوای کشور روسیه
© shutterstock.com

مهم‌ترین نکته در مورد وضعیت آب و هوای کشور روسیه این است: اکثر مناطق روسیه در یک منطقه آب‌وهوایی معتدل قرار دارد و مکانی کاملاً راحت برای زندگی است. طبق اعلام سرویس هواشناسی روسیه ، آب‌وهوا در روسیه گرم‌تر شده است، بنابراین یخبندان‌های معروف روسی اکنون نادر است. برخلاف بسیاری از کشورهای غربی، گرمایش مرکزی در تمام خانه‌ها و ساختمان‌های عمومی در فصل زمستان روشن است. ازاین‌رو وقتی در اتاق خوابگاه، در یک کلاس درس، در اتوبوس، یک کافه، موزه یا هر مکان عمومی دیگر هستید سرماخوردگی را تجربه نخواهید کرد. با این حال، ما پیشنهاد می‌کنیم لباس‌های زمستانی و پاییزی خود را همراه داشته باشید.

 در پاییز با یک کت سبک یا یک کت بارانی، دیگر احساس سرما نخواهید کرد. اما در زمستان به یک کت گرم و چکمه، یک کلاه و قطعاً دستکش نیاز خواهید داشت. البته طبق آمار بیشترین جمعیت دانشجویی بین‌المللی در مناطق مرکزی (۶/۴۳٪)، شمال غربی (۱۷٪)، سیبری (۴/۱۴٪)، ولگا (۵/۱۰٪) و جنوبی (۴/۸٪) متمرکز هستند. به همین دلیل توجه به این آمارها و شرایط آب‌وهوایی، برای تصمیم‌گیری در مورد محل سکونت کمک کننده است.

شرایط آب و هوای نواحی فدرالی روسیه

شرایط آب و هوای شهرهای روسیه

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype