مدارس تابستانی

مدارس تابستانی روسیه
© MISIS

تحصیل در مدارس تابستانی روسیه بهترین فرصت برای افرادی است که در کنار تحصیل به اوقات فراغت نیز اهمیت می‌دهند. علاوه بر این، هیچ‌چیز دیگری به اندازه شرکت در مدارس تابستانی روسیه، نمی‌تواند شما را با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این کشور آشنا سازد. بنابراین کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، می‌توانند با حضور در این دست از دوره‌ها، از انتخاب خود اطمینان حاصل کنند.

یادگیری زبان روسی

نخستین گام برای تطبیق با مردم یک کشور خارجی، دانستن زبان آن‌هاست. حتی اگر قصد این را دارید که در دانشگاه‌های انگلیسی زبان کشور روسیه تحصیل کنید، قطعاً آشنایی با زبان روسی، می‌تواند اقامتتان در این کشور را سهولت بخشد. بنابراین برای اینکه بتوانید گلیم خود را به‌تنهایی از آب بیرون بکشید، بهتر است که یادگیری روسی را در اولویت‌های خود قرار دهید. 

توجه

 مدارس تابستانی روسیه اغلب شامل دوره‌های آموزش زبان روسی هستند. به این ترتیب شما می‌توانید در مدتی کوتاه، و در فضایی بومی، با این زبان آشنا شوید. در این دوره‌ها، پرکاربردترین آموزش‌های مورد نیاز درباره زبان روسی را فرامی‌گیرید.

ویژگی های دوره های تابستانی روسیه

مدارس تابستانی روسیه، معمولاً به مدت سه تا هشت هفته به طول می‌انجامند. این دوره‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست در تابستان برگزار می‌شوند. البته دوره‌های مشابهی نیز در ماه می وجود دارند. مدارس تابستانی، سرفصل‌های متنوع و گوناگونی از هنر تا معماری، و از جامعه‌شناسی تا برنامه‌نویسی را پوشش می‌دهند. بنابراین می‌توانید از فرصت این دوره‌ها به‌منظور سنجش علاقه‌مندی‌های تحصیلی خود نیز استفاده نمایید.

 

امتیازات و فواید شرکت در مدارس تابستانی روسیه

اما دوره‌های تابستانی کشور روسیه فقط محدود به درس و تحصیل نیست. تابستان تقریباً در تمام کشورها به عنوان زمانی برای استراحت و تفریح به شمار می‌رود. مدارس تابستانی نیز از این قضیه مستثنا نیستند. این دوره‌ها شامل انواع برنامه‌های تفریحی، از بازدید از مکان‌های جذاب و دیدنی، تا فراهم آوردن امکانات ورزشی متنوع و گشت‌وگذار در طبیعت هستند.

به طور کلی مدارس تابستانی در کنار تحصیل فرصت‌های زیر را برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌آورند.

• آشنایی با سایر دانشجویان

• لذت از طبیعت

• آشنایی با مکان‌های مختلف

• بازدید از معروف‌ترین دیدنی‌ها

• بازدید نمایشگاه‌ها و موزه‌ها

• آشنایی با غذاهای روسی و فرهنگ مردم روسیه

 

نحوه ثبت نام در مدارس تابستانی روسیه

برای عضویت و ثبت‌نام در این دوره‌ها، گام نخست، یافتن دانشگاه و دوره مورد نظر است. پس از یافتن مدرسه تابستانی مورد نظر باید با برگزارکنندگان دوره ارتباط برقرار نموده و مدارک مورد نیاز را برای آنان ارسال نمایید. این مدارک معمولاً شامل یک پرسشنامه آنلاین، رزومه و انگیزه نامه (دلیل علاقه‌مندی به شرکت در دوره) هستند.

توجه

به یاد داشته باشید که برخی از مدارس تابستانی، تنها دانشجویانی با مهارت‌های خاص را می‌پذیرند. معمولاً شرایط پذیرش در وب‌سایت هر دانشگاه نوشته‌ شده است. البته بسیاری از مدارس تابستانی هم پذیرش عمومی دارند. برای اطلاع از هزینه‌ها و اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید با مشاوران گروه آموزشی بهار دانش، تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا