تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی
© RUDN University

تحصیل در روسیه به عنوان یک فرد غیربومی، با توجه به شرایط علمی و سایر فاکتورهای زندگی در این کشور برای بسیاری از دانشجویان خارجی، گزینه ایده آلی محسوب می‌شود. ممکن است تصور کنید که در صورت عدم آشنایی با زبان روسی، فرصت تحصیل در این کشور را حداقل تا زمانی که آن را به‌طور کامل فراگیرید، از دست داده‌اید. در حالی که سیاست‌گذاران بخش آموزشی روسیه با هدف جذب قوی‌ترین دانشجویان از سراسر دنیا و همچنین بالا بردن سطح تدریس در این کشور، اقدام به ارائه برنامه‌های درسی به زبان انگلیسی کرده‌اند.

در نتیجه در صورتی که تنها دانش اندکی از زبان روسی دارید، یا اصلاً روسی نمی‌دانید، اما به زبان انگلیسی مسلط هستید، شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه‌های مربوطه خواهید داشت.

چگونه دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه را بیابیم؟

برای یافتن دانشگاه‌های روسیه که دوره‌های آموزشی انگلیسی ارائه می‌کنند، می‌توانید با جستجو در وب‌سایت بهار دانش مقصد موردنظر خود را بیابید. تنها کافی است که مقطع تحصیلی و زبان مورد نظر (انگلیسی) را در قسمت فیلتر جستجو وارد نمایید، تا فهرستی از مراکز موجود به همراه اطلاعات آن‌ها برای شما نمایش داده شوند. در قسمت توضیحات هر یک از نتایج جستجو، می‌توانید جزئیات کامل دوره، شهریه تحصیل، هزینه‌های مربوطه و راه‌های ارتباطی با مسئولین دانشگاه را بیابید. تمامی این دوره‌ها توسط مدرسان روسی یا مدرسان خارجی مهمان به محصلان ارائه می‌شوند.

نحوه عضویت و ثبت نام در دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در روسیه

شرایط و ملزومات پذیرش در این دوره‌ها و همچنین مهلت ارسال درخواست و مدارک، بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد. اما بنا بر قانون ارائه موارد زیر در تمامی دانشگاه‌ها الزامی است.

• آخرین مدرک تحصیلی

• رزومه و کاورلتر

• مدرک آیلتس یا تافل

برای برخی از دانشگاه‌های روسیه، دانشجویان، به‌ویژه متقاضیان ثبت‌نام در مقطع کارشناسی ارشد به بالا، نیازی به دادن امتحان ورودی به دانشگاه ندارند. این دست از دانشجویان، برای پذیرش، باید رزومه، پورتفولیو، معرفی‌نامه استاد و مقالات یا کتاب‌های چاپ شده خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند. طبیعی است که هر چه مدارک و رزومه ارائه شده کامل‌تر و قوی‌تر باشد، شانس قبولی بیشتر است. اگر مدارک و رزومه تحصیلی متقاضیان مورد قبول واقع شود، استاد یا سوپروایزر دانشگاه مقصد، با آنان مصاحبه تلفنی یا اینترنتی خواهد داشت.

اپلای برای دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه

درخواست پذیرش برای دانشگاه‌ها در هر کشوری، فرایندی پیچیده و در عین حال زمان‌بر است. به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید برای دوره‌های دانشگاهی انگلیسی زبان روسیه اقدام کنید، پنج مرحله اصلی پیش رو دارد:

۱- انتخاب دانشگاه

۲- کسب اطلاعات درباره هزینه‌ها و بورسیه تحصیلی

۳- آماده‌سازی مدارک مورد نیاز

۴- ارسال مدارک به دانشگاه و استاد مربوطه

۵- اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی

برای اینکه بتوانید احتمال افزایش درخواست خود را بالا ببرید، لازم است که با افراد متخصص در این زمینه مشاوره کنید. گروه آموزشی بهار دانش آماده ارائه بهترین خدمات و اطلاعات در زمینه تحصیل در کشور روسیه به علاقه‌مندان و متقاضیان است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا