دوره های مقدماتی

دوره های مقدماتی تحصیل در روسیه
© UNN

دوره های مقدماتی برای ورود به دانشگاه های روسیه

دوره های مقدماتی، دوره‌های آموزشی بخصوصی هستند که برای پیش از ورود به دانشگاه‌های روسیه تدارک دیده شده‌اند. یکی از مزیت‌های تحصیل در روسیه، امکان استفاده از همین دوره‌های آمادگی است. کلاس‌ها در دانشگاه‌های روسیه به زبان روسی ارائه می‌شوند. اما شما برای ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها ملزم به دانستن زبان روسی نیستید. 

پیش از آنکه در دوره‌های آموزشی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوید، می‌توانید در دوره‌های مقدماتی شرکت کنید. دوره‌های مقدماتی در مدت زمان یک سال و در دپارتمان مخصوص دانشجویان خارجی، زبان روسی را به شما آموزش خواهند داد. این دوره‌ها به صورت فشرده و پایه‌ای هستند. در واقع شما می‌توانید با صرف زمان ۱ سال در قالب ۴ تا ۶ ساعت کلاس در هر روز، با زبان روسی در سطح مورد نیاز خود آشنایی پیدا کنید. 

امکان آموختن زبان روسی در دانشگاه‌های دیگر نیز برای متقاضیان تحصیل در روسیه وجود دارد. به این ترتیب دانشجویانی که قصد تحصیل در یک دانشگاه بخصوص را دارند، می‌توانند سال آمادگی برای دانشگاه و دوره‌های مقدماتی را در دانشگاه دیگری بگذرانند. 

دوره‌های مقدماتی در تمام دانشگاه‌های دنیا برای دانشجویان نو ورود برگزار می‌شود. به این ترتیب دانشجویانی که متقاضی تحصیل در یک کشور خارجی هستند و نو دانشجویان بین‌المللی، با دانشجویان بومی آن کشور از لحاظ زبان و ارتباط برقرار کردن همسان و هم‌تراز می‌شوند. 

یکی از اصلی‌ترین مزایای شرکت در این دوره‌ها در کشور روسیه، آشنایی بیشتر با نحوه نگارش و زبان بیان سؤالات آزمون ورودی به دانشگاه‌ها است. اگرچه مفاد آزمون‌های علمی، المپیادها و رقابت‌های آکادمیک کشور روسیه، از علوم مختلف ریاضی، فیزیک، شیمی و غیره است؛ اما این سؤالات به زبان روسی طرح می‌شوند.

اما مزایای بهره‌مند شدن از سال آمادگی برای دانشگاه تنها به آموختن زبان روسی محدود نمی‌شود. در طی سال پایه:

* به اندازه کافی برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه، زبان روسی خواهید آموخت.

* گواهی مدرک آموزش زبان روسی را دریافت خواهید کرد.

* دانش و درک خودتان از موارد آزمون ورودی دانشگاه‌ها را ارتقا خواهید داد.

* با فرهنگ روسیه آشنا خواهید شد و به زندگی در کشور جدید عادت خواهید کرد.

هزینه دوره های مقدماتی

اغلب دوره‌های پایه‌ای مقدماتی، رایگان نیستند. در سایت دانشگاه‌ها معمولاً به امکان استفاده از دورههای مقدماتی اشاره شده است. شما می‌توانید به منظور دریافت اطلاعات بیشتر، با اساتید دانشکده مورد نظر ارتباط برقرار کنید. بعد از اینکه دوره مقدماتی را گذراندید می‌توانید به راحتی در دوره مورد نظر ثبت‌نام کنید.

همچنین آن دسته از دانشجویانی که بورسیه‌های دولتی دریافت کرده‌اند، می‌توانند به صورت رایگان در دوره‌های مقدماتی نیز شرکت کنند. در واقع در صورتی که به زبان روسی آشنا نباشند، می‌توانند از این خدمات نیز بهره‌مند شوند.

توجه

همه دانشجویانی که در دوره‌های مقدماتی شرکت می‌کنند، ارزش‌یابی نیز می‌شوند. به این ترتیب که در پایان دوره از داوطلبان امتحانی گرفته خواهد شد. نتایج این امتحانات نیز به اطلاع دانشگاه رسانده خواهد شد. برخورداری از نمرات ممتاز در دوره های مقدماتی، به عنوان یک مزیت و پوئن مثبت و در برخی از دانشگاه ها حتی به صورت الزامی در نظر گرفته می‌شود.

البته دانشجویانی که به صورت رایگان در دوره مقدماتی ثبت‌نام کرده‌اند نیز در پایان دوره همانند بقیه دانشجویان ارزیابی می‌شوند. در صورتی که در ارزیابی پایان دوره مقدماتی قبول نشوند، باید با هزینه شخصی دوره را تکرار کنند. در واقع بورسیه دولتی تنها یک مرتبه برای رایگان کردن شهریه دوره‌های مقدماتی قابل استفاده است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا