اطلاعات عمومی

اطلاعات عمومی تحصیل در روسیه، حداقل دید و دانش لازم از وضعیت ارائه دوره های آموزشی در روسیه را به خوانندگان می دهد. همچون دانشگاه های سایر کشور ها و مناطق دنیا، دانشگاه های روسیه نیز دوره های آموزشی خود را در چند حالت مختلف ارائه می کنند. به این ترتیب امکان تحصیل برای همه افراد با هر شرایط و هر علاقه ای فراهم می شود.

دوره های مختلف تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه با انتخاب یک دوره آموزشی آغاز می شود. دوره های آموزشی در دانشگاه های روسیه، عمدتا در سه قالب ارائه می شوند. برخی از دوره ها تمام وقت هستند. افراد مشغول به تحصیل در دوره های تمام وقت، باید روز های هفته در کلاس های خود حاضر شوند. برخی دیگر از دوره ها، عصرانه می باشند. به این ترتیب که کلاس های این دوره ها، عصر ها یا روز های آخر هفته تشکیل می شود. این دوره ها برای افرادی که صبح ها شاغل هستند یا مایل نیستند تایم صبح را به آموزش اختصاص دهند، گزینه مناسبی است.

در کنار این دوره ها که دانشجویان آن ها ملزم به حضور در محیط دانشگاه می باشند، دوره های نیمه وقت نیز به عنوان انتخاب سوم، موجود است. دانشجویان نیمه وقت، می توانند از راه دور و با گوش دادن به درسنامه هایی در قالب پادکست و مطالعه در خانه، در دانشگاه های روسیه تحصیل کنند. البته در نهایت دانشجویان دوره های نیمه وقت، باید به منظور امتحان دادن و قبولی در امتحانات پایان ترم، روز های امتحان را در دانشگاه حاضر شوند.

شما می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، تخصص حرفه ای (معادل دوره پنج ساله کارشناسی ارشد پیوسته) یا مقطع تحصیلات تکمیلی، در دانشگاه های روسیه تحصیل کنید. همچنین امکان تحصیل در قالب مقاطع حرفه ای، نظیر دکترای حرفه ای، یا دوره های پیشرفت شغلی نیز وجود دارد یا اینکه می توانید به سادگی برای فراگیری زبان روسی در دانشگاه های روسیه تحصیل کنید. 

سطوح تحصیلات تکمیلی در روسیه

مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد، تخصصی و سایر سطوح تحصیلات عالی در روسیه

روش های تحصیل در روسیه

در روسیه به چه روش‌هایی می‌توان تحصیل کرد؟

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا