پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ

برنامه پیتر کبیر

پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ (Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University) یا به اختصار SpbPU یکی از بهترین فرصت‌های تحصیل در روسیه برای علاقمندان به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی و دانشگاه‌های صنعتی است. دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ یکی از دانشگاه‌های فنی و مهندسی مطرح روسیه و جهان می‌باشد.

این دانشگاه بیش از ۳۰۰ برنامه آموزشی در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف را برای دانشجویان خارجی و بین‌المللی تعریف کرده است. در ادامه به معرفی پنج برنامه از بین این برنامه‌ها به عنوان پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه SpbPU خواهیم پرداخت.

شرایط ورود به دانشگاه SpbPU

دانشجویان خارجی به منظور ورود به این دانشگاه باید در آزمون ورودی مربوط به آن شرکت کرده باشند. در صورتی که فردی در آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌های روسیه (EGE) شرکت کرده باشد، می‌تواند نتایج آزمون مذکور را حین مصاحبه ارائه کند.

اپلای برای ورود به دانشگاه SpbPU با در دست داشتن مدارکی نظیر تقاضانامه، کپی صفحه اول پاسپورت و مدارک تحصیلی قبلی امکان‌پذیر است. متقاضیان ورود به این دانشگاه باید تا ددلاین‌های اعلام شده از سوی SpbPU برای اپلای اقدام کنند. تاریخ و آخرین مهلت ثبت درخواست برای کشور‌های بدون نیاز به ویزا نظیر ایران ۱ فوریه الی ۲۵ آگوست ۲۰۲۰ است.

کارشناسی مهندسی عمران- آموزش به روسی

دانشجویان این رشته در زمینه‌های طراحی، ساخت وساز، عملیات دریایی و رودخانه‌ها و خدمات واحدهای ساختمانی، عمرانی و صنعتی آموزش می‌بینند. همچنین آموزش‌هایی در زمینه سازمان‌دهی و اقتصاد و مدیریت ساخت وساز و سرمایه‌گذاری در ضمن این دوره در نظر گرفته شده‌است. زمینه تحصیلی دروس این دوره عمدتا فناوری ساخت و ساز و ابزار‌های آن است.

متقاضیان تحصیل در این دوره باید در آزمون ریاضیات و زبان روسی ورودی دانشگاه شرکت کنند. در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون‌های ورودی می‌توانند با پرداخت ۲۱۹ هزار و ۶۰۰ روبلی، در این دوره ثبت‌نام کنند. در نهایت به فارغ‌التحصیلان مدرک کارشناسی مهندسی عمران اعطا خواهد شد.

کارشناسی مهندسی مکانیک- آموزش به روسی

آموزش‌های متنوعی در زمینه‌های طراحی‌های کامپیوتری ماشین آلات و مکانیسم کار آن‌ها به دانشجویان این رشته داده می‌شود. روش‌های ریاضیاتی و فیزیکی و مدلسازی کامپیوتری فرآیندهای تکنولوژی نیز در ضمن این دوره به دانشجویان آموخته خواهد شد. زمینه تحصیلی این رشته، مهندسی مکانیک می‌باشد.

درست مثل سایر رشته‌های این دانشگاه، داوطلبان باید در آزمون‌های زبان روسی و ریاضیات شرکت کنند و پذیرفته شوند. در صورت پذیرفته‌شدن در این آزمون‌ها، می‌توانید با پرداخت شهریه ۲۱۹ هزارو ۶۰۰ روبلی در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه SPbPU تحصیل کنید. در نهایت فارغ التحصیلان این رشته مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک را دریافت می‌کنند.

کارشناسی ارشد مهندسی انرژی هسته ای- آموزش به انگلیسی

این دوره آموزشی به هدف ارائه دیدی از نحوه کار نیروگاه‌های هسته‌ای شکل گرفته است. این دوره شامل دروس نظری در حیطه‌های فیزیک راکتورهای هسته‌ای، ترمو هیدرولیک و روش‌های محاسبات عددی در فرآیندهای ترموفیزیکی است. همچنین دروس عملی و کاربردی با محتوای طراحی و کار با تجهیزات اصلی نیروگاه‌های هسته‌ای نظیر طراحی راکتور هسته‌ای و ایمنی نیروگاه‌های هسته‌ای در این دوره در نظر گرفته شده‌اند.

متقاضیان تحصیل در رشته کارشناسی ارشد مهندسی انرژی هسته‌ای در این دانشگاه، لازم است به نکاتی توجه کنند. زمینه مطالعاتی این رشته مهندسی و فناوری نیروگاه‌های هسته‌ای است. داوطلبان باید در آزمون ریاضیات و مصاحبه انگلیسی تخصصی (در زمینه مرتبط) شرکت کرده باشند. همچنین شهریه ۳۷۵ هزار و ۴۰۰ روبلی این دوره را نیز پرداخت کرده باشند.

فارغ التحصیلان این دوره گواهی مدرک کارشناسی ارشد مهندسی انرژی هسته‌ای را دریافت خواهند کرد. ایشان می‌توانند در فعالیت‌های مرتبط با انرژی هسته‌ای، نیروگاه‌های هسته‌ای و شرکت‌های سازنده تجهیزات برای این نیروگاه‌ها فعالیت کنند. فرصت‌های شغلی متعددی برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است.

مدرسه تابستانی انگلیسی زبان یادگیری ماشین؛ اصول و کاربرد آن

مدرسه تابستانی انگلیسی زبان یادگیری ماشین یکی از پنج برنامه برتر دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ است. مدارس تابستانی فرصت بسیار خوبی برای یادگیری اطلاعات پایه علمی در کنار فعالیت‌های چند جانبه و هیجان انگیز هستند. هم‌چنین فرصت آشنایی بیشتر با محیط دانشگاه و کشور روسیه را در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهند.

در طی آموزش‌های مدرسه تابستانی، شرکت‌کنندگان با فرهنگ و سبک زندگی کشور روسیه نیز آشنا می‌شوند. همچنین از زمینه‌های علمی و تحقیقاتی دانشگاه آگاهی پیدا می‌کنند. به همین علت مدارس تابستانی معمولا یکی از پنج برنامه برتر دانشگاه‌های روسیه به شمار می‌روند. این چنین دوره‌هایی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

مدرسه تابستانی انگلیسی زبان یادگیری ماشین دانشگاه SpbPU برای علاقمندان به یادگیری ماشین (Machine Learning) و توسعه کاربردی این تکنیک مناسب و توصیه شده است. این دوره دانش‌آموزان و دانشجویان را با مفاهیم اساسی و پایه‌ای ماشین لرنینگ و علوم داده (Data Science) آشنا می‌کند. بعلاوه به کمک دانش و فناوری‌های رایانه‌ای، راه حل‌هایی را برای مسائل دنیای واقعی ارائه می‌دهد. این مسائل شامل مسئله پردازش تصویر، دسته بندی و مسئله رگرسیون است.

طول این دوره به مدت ۱۲ روز و از بیستم الی سی و یکم ماه جولای ۲۰۲۰ می‌باشد. داوطلبان شرکت در این دوره الزامی به شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه ندارند. دوره‌های تابستانه جز معدود دوره‌هایی از دانشگاه SPbPU می‌باشند که شرط قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه را معیار نمی‌دانند. به منظور شرکت در این دوره، نظر به ارائه دروس به زبان انگلیسی، کافیست حداقل دانش انگلیسی در سطح B2 یا معادل آن را داشته باشید.

هزینه شرکت در مدرسه تابستانی یادگیری ماشین دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ، ۵۴۰ یورو است. در صورت اقدام به ثبت نام زودهنگام تا قبل از ششم آوریل ۲۰۲۰، از تخفیف برخوردار می‌شوید و می‌توانید به جای مبلغ ۵۴۰ یورو، ۵۱۰ یورو بپردازید. مدارک لازم برای شرکت در این دوره شامل تقاضانامه (فرم اپلای)، عکس و کپی پاسپورت است.

متقاضیان شرکت در این دوره باید درخواست خود را پیش از ددلاین‌های اعلام شده توسط دانشگاه به ثبت برسانند. ددلاین اعلام شده برای کشور‌های بدون نیاز به ویزا نظیر ایران، هند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰ می‌باشد. افرادی با تابعیت سایر کشورها باید درخواست خود را تا ۲۷ آوریل ثبت کرده باشند.

ثبت نام در سایت دانشگاه و اطلاعات تکمیلی

به منظور ثبت درخواست و اپلای برای تحصیل در هر یک از دوره‌های دانشگاه SpbPU باید در سایت دانشگاه ثبت نام کرده باشید. پس از ثبت نام در سایت، می توانید برای هر یک از دوره‌ها از جمله پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ، اپلای کنید. درخواست‌ها نهایتا تا ۱۰ روز پس از ثبت، رسیدگی و پاسخ داده می‌شوند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا