معروف ترین غذاهای روسی

غذای روسی

روسیه یک کشور چند قومی بوده، که در آن غذاهای بسیار متفاوت و گاه بسیار عجیب و غریب از بسیاری از اقوام را می‌توان چشید. بنابراین در کشور روسیه غذاهای خوشمزه و متنوع بسیاری وجود داشته که باید تست شود. در این مقاله از بهاردانش سعی بر این شده است که تعدادی از معروف‌ترین غذاهای روسی را معرفی کنیم. در کشور روسیه انواع غذاها از چاک چاک تاتار (دسر ساخته شده از خمیر با عسل) گرفته تا Yakutsk stroganina (ماهی یا گوشت تازه منجمد) سرو می‌شود که هر کدام خوشمزگی و مزه دلپذیر خود را دارد. بااین‌وجود، غذاهای سنتی روسی که مختص این کشور می‌باشد را نیز در هر نقطه‌ای پیدا خواهید کرد. از این رو 11 نوع غذا وجود دارد که باید در کشور روسیه برای یک بار هم که شده امتحان گردد.

سوپ کلم

سوپ کلم
© shutterstock.com

سوپ شی (Shchi) که از کلم تهیه می‌شود، به سوپ کلم معروف بوده و مربوط به قرن یازدهم است. لیست مواد تشکیل دهنده سوپ کلم شامل گوشت، چاشنی‌ها و سس ترشی کلم است. بااین‌وجود ممکن است این اجزا بسته به نوع پخت و هنرهای آشپزی متفاوت باشد. البته بسیاری از روس‌ها این سوپ را با استفاده از دستورالعمل‌های خاص خود تهیه می‌کنند. سوپ شی با نان چاودار، خامه ترش یا ادویه‌جات و ترشی جات نیز میل می‌شود.

کوفته‌های گوشتی

دامپلینگ گوشت، غذای روسی
© shutterstock.com

این غذا که مختص کشور روسیه بوده در خارج از کشور نیز بسیار شناخته شده است. کوفته‌های گوشتی در اوایل قرن 14 در ناحیه اورال ظاهر شد. اسم پِلمِنی (pelmeni) از واژه‌ای مشابه در زبان‌های فینو-اوگری سرچشمه گرفته است که در ترجمه تحت‌اللفظی به معنای “گوش نان” است. در این غذا از گوشت گاو، گوسفند و گوشت خوک چرخ‌کرده استفاده می‌شود. سپس در خمیری که تشکیل شده از آرد، تخم‌مرغ و آب بوده به‌صورت رول آماده می‌شود. در واقع خمیر را رول کرده و گوشت را درون آن قرار می‌دهیم. سپس این پلمنی‌ها در آب جوش و نمک پخته می‌شوند. هنگام سرو نیز کوفته‌های گوشی را با کره، خردل، سس مایونز یا هر سس دیگر دلخواه میل می‌کنند.کوفته گوشتی پِلمِنی یا دامپلینگ در خانواده‌های زیادی پخت می‌شود. هرچه جمعیت خانواده بیشتر باشد، تعداد کوفته گوشتی تهیه شده نیز بیشتر می‌شود. معمولاً بخشی از کوفته گوشتی آماده شده آب‌پز شده و بقیه آن برای مصارف بعدی منجمد می‌شوند.

فرنی

پوره و فرنی روسی
© shutterstock.com

فرنی مانند سوپ، یک غذای محبوب در بین مردم روسی است. مردم روسیه برای فرزندان خود در دوران کودکی در وعده صبحانه فرنی آماده کرده زیرا برای کودک مفید بوده و یک وعده غذای کامل است. هنگام صبحانه در یک هتل، یک کافه، کافه دانشجویی یا هنگام بازدید از دوستان به شما سمولینا، جو، جو دوسر، گندم سیاه و انواع فرنی پیشنهاد می‌کنند. معمولاً فرنی به‌صورت داغ و بسیار غلیظ به همراه کره سرو می‌شود.

پای روسی

پای روسی، غذای روسی
© shutterstock.com

در غذاهای روسی، محبوبیت کیک‌ها به اندازه پیتزا در ایتالیا می‌باشد. پای روسی عمدتاً از خمیر مرزه با مواد مختلفی از جمله گوشت، میوه و ترشیجات خوشمزه تهیه می‌شود. انواع کیک‌های معروف روسی شامل کیک پنیر، کولیبیاکی، کیک، شانگی، کورنیک و… می‌باشد. البته این لیست کاملی از انواع کیک‌های خوشمزه روسی نیست. اگر از پای خانگی دست‌ساز که در خانه تهیه شده است، امتحان کنید شما بسیار خوش‌شانس هستید زیرا کیک‌های خانگی با کیک‌هایی که در کافه‌ها و یا مراکز پذیرایی سطح شهر وجود دارد تفاوت مزه بسیار چشمگیری دارند.

پنکیک

پنکیک روسی، غذاهای روسی
© shutterstock.com

پنکیک قدیمی‌ترین دسر روسی است که در قرن یازدهم ظاهر شد. دستور تهیه پنکیک که یکی از معروف‌ترین غذاهای روسی می‌باشد بسیار ساده است: مواد تشکیل دهنده پنکیک شامل شیر، تخم‌مرغ و مقدار بسیار کمی نمک است. اما فرآیند پخت‌وپز آن نیاز به مهارت‌هایی دارد که باید آن را فرا آموخت در غیر این صورت موفق به پختن پنکیک نمی‌شوید. برای پختن این دسر خوشمزه باید خمیر را با روغن داغ در یک ماهیتابه بریزید. سپس باید بسیار مواظب بود تا پنکیک نسوزد. در واقع از این بعد هنر سرآشپز مهم است که باید یک پنکیک طلایی تحویل دهد. هرچه پنکیک‌ها نازک‌تر باشد، باید مهارت آشپز نیز بالاتر برود!
ر‌وس‌ها برای پختن پنکیک ضرب‌المثلی دارند و آن هم این است که “همیشه پنکیک اول ناصاف و ناهموار است”. به این معنی که هر تعهدی معمولاً با یک شکست انجام می‌شود.
پنکیک معمولاً با خامه ترش، کره، عسل، گوشت یا ماهی، سبزیجات، شیرینی‌جات، میوه و سایر مواد و به‌صورت گرم سرو می‌شود. پنکیک به همراه خاویار مخصوص غذاهای پر زرق و برق یا عیانی است.!

الویه (سالاد روسی)

سالاد الویه، سالاد روسی
© shutterstock.com

درست همانطور که آمریکایی‌ها روز شکرگزاری را بدون بوقلمون سنتی نمی‌توانند تصور کنند و همچنین مردم ایتالیا سفره کریسمس را بدون عدس و زامپون خالی می‌دانند، مردم روسیه نیز سفره سال نو را بدون “اولویه” ناقص می‌دانند.
این غذای روسی در خارج از کشور روسیه به عنوان “سالاد روسی” که به نام خالق آن که یک سرآشپز فرانسوی به نام لوسیان الویه بوده، شناخته می‌شود. این فرد در قرن 19 در مسکو مشغول به کار بوده است. سپس این غذا در دوره شوروی محبوبیت گسترده‌ای پیدا کرد. محبوبیت خاص آن به سهولت تهیه و در دسترس بودن همه اجزا لازم آن نیز مرتبط می‌شود.
مواد سازنده الویه شامل سیب‌زمینی و هویج آب پز، سوسیس، تخم‌مرغ آب‌پز شده، ترشیجات، نخود سبز و شوید می‌باشد. همه این مواد را در تکه‌های کوچک قطعه‌قطعه کرده و با سس مایونز میل می‌کنند.

سالاد وینگرت

سالاد وینگرت، غذای روسی
© shutterstock.com

این سالاد در قرن نوزدهم در غذاهای روسی ظاهر شد. این غذا از چغندر آب پز، سیب‌زمینی ، لوبیا ، هویج و ترشی و پیاز تهیه می‌شود. سپس با روغن آفتابگردان مزه دار می‌شود.

ترشی‌ها

ترشی روسی
© shutterstock.com

در روسیه معمولاً هیچ میزی را بدون ترشی نمی‌توان پیدا کرد. خیار خانگی، گوجه‌فرنگی، کلم و قارچ را به‌صورت ترشی خانگی تهیه کرده و سپس این ترشی‌ها را پای ثابت سفره‌های خود قرار می‌دهند. مردم روسی معمولاً با ترشی‌های ترد و تند معطر که شوید و ترب کوهی نیز در آن‌ها استفاده شده، غذای خود را میل می‌کنند.

کنسرو میوه

مربای روسی
© Larisa Pashkova

کنسرو میوه، نوعی دسر خانگی است. این نوع دسر مانند شیرینی یا مربا شامل شربتی غلیظ با تکه های میوه یا توت های درسته است. این کنسروها اغلب از میوه ها و توت‌هایی که در باغ‌های شخصی پرورش داده می‌شوند یا از جنگل تهیه می‌شوند. قوام و دستور‌العمل تهیه آن تا حد زیادی به مهارت‌ها و ترجیحات آشپز بستگی دارد. اگر به شما این خوراکی خوشمزه پیشنهاد شد، از این فرصت استفاده کنید.

پاستیلا

پاستیلا، شیرینی روسی
© Larisa Pashkova

پاستیلا یا پتیلا (Pastilla) شیرینی سنتی روسیه است که از قرن 14 در بین مردم روسیه شناخته شده است. شکل و بافت آن شباهت زیادی با مارشمالو دارد، اما طعم بی‌نظیر و خاص خود را دارد. این شیرینی در اصل از سیب آنتونوکا ساخته شده که فقط در روسیه رشد می‌کند. اما از قرن نوزدهم این دسر منحصربه‌فرد روسی به اروپا صادر شده و از انواع دیگر سیب و انواع توت‌ها برای تهیه پاستیل استفاده شد. بعداً عسل و متعاقباً شکر نیز به یک مؤلفه مهم برای تهیه این دسر خوشمزه تبدیل شدند. امروزه طبق ساخت دستور‌العمل‌های قدیمی، تولید پاستیلا دوباره از سر گرفته شده و انواع پاستیلا را می‌توان در فروشگاه‌های روسی خریداری کرد.

کواس

کواس، نوشیدنی روسی
© Larisa Pashkova

کواس (Kvass) یکی از قدیمی‌ترین نوشیدنی‌های روسی است. از دهقانان گرفته تا تزارها از نوشیدن این نوشیدنی خوش طعم لذت می‌برند. در تاریخ‌نگاری‌های سال ۱۰۵۶ برای اولین بار به نام کواس اشاره شده است. پیش از پایان قرن نوزدهم میلادی، این نوشیدنی را به صورت مخلوطی از آبجو با گیاهان، توت و آب میوه درست می‌کردند. اما بعدها دستور آن به ترکیب نان و بیسکویت دریایی تغییر کرد. بعضی از روس‌ها هنوز هم کواس را در خانه خود درست می‌کنند. نوشیدن کواس در ماه‌های گرم سال بسیار لذت‌بخش است و باید آن را خنک سرو کرد.

آسپیک یا آبگوشت ژله ای!

آسپیک، غذای روسی
© Larisa Pashkova

این غذای روسی به نوعی مانند ژله بوده اما مواد آن گوشت است! مواد این غذا از یک مایع گوشتی متراکم با تکه‌های گوشت تشکیل شده است. برای پختن این غذا، باید گوشت برای چند ساعت آب‌پز شده و سپس در یخچال قرار بگیرد تا کمی سرد شود. زیرا این غذا به عنوان یک غذای سرد سرو می‌شود.

منبع: غذاهای ملی روسیه

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا