پنج برنامه برتر سال 2020 دانشگاه نووزیبیرسک (NSU)

پنج برنامه NSU

پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه نووزیبیرسک از جمله برنامه‌های آموزشی دانشگاهی پرطرفدار کشور روسیه در همه مقاطع و برای همه داوطلبان است. دانشگاه ایالتی نووزیبیرسک در سال ۱۹۵۹ و زیر نظر آکادمی علوم روسیه شروع به فعالیت کرد. این دانشگاه در زمینه‌های متعددی آموزش‌های حرفه‌ای ارائه می‌کند تا متخصصانی در علوم مختلف تربیت کند.

عمده اساتید دانشگاه NSU دارای مدرک PhD یا دکترای تخصصی هستند یا در شاخه سیبری آکادمی علوم روسیه مشغول به فعالیت هستند. در ادامه پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه نووزیبیرسک آورده شده است.

یک

کارشناسی ارشد مدیریت نفت و گاز- آموزش به انگلیسی

این دوره با هدف آموزش تحلیل‌گران و تصمیم‌گیران حرفه‌ای و ماهر در زمینه تولید انرژی (شامل صنعت نفت و گاز) فعالیت می‌کند. آموزش‌ها با تمرکز بر امور مالی، استراتژی، فناوری، سیاست‌های زمینه انرژی، بازار‌های انرژی و غیره به دانشجویان داده می‌شوند.

دروس این دوره به هدف کاربرد تحقیقاتی و فعالیت‌های تحلیلی سر فصل بندی شده‌اند. همچنین بازدید‌هایی از میادین نفتی مناطق نووزیبیرسک به منظور کسب تجربه عملی در جریان این دوره در نظر گرفته شده است.

زمینه تحصیلی این رشته اقتصاد و مدیریت است. متقاضیان شرکت در این دوره باید تا تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰ اپلای کنند و همچنین در آزمون شفاهی مدیریت بین رشته‌ای و آزمون‌های شفاهی و کتبی زبان خارجه پذیرفته شوند. پذیرفته شدگان این آزمون‌ها پس از پرداخت شهریه ۴۲۰۰ دلاری برای هر سال، می‌توانند در این دوره مشغول به تحصیل شوند.

فارغ التحصیلان این رشته مدرک کارشناسی ارشد مدیریت را دریافت خواهند کرد و می‌توانند در زمینه‌های مختلف بانکداری یا تجارت نفت و گاز فعالیت کنند. مدارکی نظیر کپی پاسپورت، مدارک تحصیلی، ۴ قطعه عکس، مدرک زبان، گواهی سلامت عمومی و تست HIV منفی را متقاضیان تحصیل در این دوره باید در دست داشته باشند.

دوتخصص حرفه‌ای داروسازی عمومی

این دوره آموزشی برای افرادی که تمایل دارند یک دکتر ماهر شوند، انتخابی ایده آل است. محصلان این دوره آموزشی، مهارت‌های تشخیص، درمان‌های اورژانسی، درمان دراز مدت و توان بخشی بیماران را خواهند آموخت. کلاس‌ها در دو سال اول دوره به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد. دانشجویان در این مدت فرصت تطابق خود با زبان روسی و آماده شدن برای ۴ سال ادامه دوره به زبان روسی را خواهند یافت.

متقاضیان تحصیل در این دوره باید درخواست خود را تا پانزدهم ماه مه ثبت کنند. همچنین در آزمون ورودی مباحث زیست شناسی، شیمی و زبان انگلیسی شرکت کنند. در صورت کامل بودن مدارک نظیر تقاضانامه، اصل پاسپورت و کپی ثبت محضری شده آن، مدارک تحصیلی قانونی شده، 6 قطعه عکس، تست HIV منفی و گواهی سلامت N086/u و پرداخت شهریه ۶۵۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی، امکان تحصیل در این رشته به وجود خواهد آمد.

متقضیان تحصیل در این رشته باید زمینه تحصیلی داروسازی بالینی داشته باشند. فارغ التحصیلان این رشته مدرک دکترای داروسازی دریافت می‌کنند. این افراد می‌توانند در زمینه‌های مختلفی نظیر تحقیقات، پیش‌گیری، تشخیص و دارو درمانی فعالیت کنند. مدرک دانشگاه نووزیبیرسک در کشورهای مختلفی نظیر ایران، عراق و هند پذیرفته شده و معتبر است و فارغ التحصیلان در بسیاری از کشورها امکان فعالیت دارند.

سه

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و تحلیل ابر داده- آموزش به انگلیسی

این دوره متمرکز بر تربیت متخصصانی در زمینه‌های هوش مصنوعی و تحلیل ابر داده‌ها به منظور حل مسائل مختلف اقتصادی است. آموزش پروژه محور و همراه تمرین این دوره، کیفیت یادگیری را تضمین می‌کند. به همین علت این دوره جز یکی از پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه نووزیبیرسک محسوب می‌شود.

متقاضیان تحصیل در این رشته باید زمینه تحصیلی ریاضیات و آمار کاربردی داشته باشند. ثبت درخواست تا پیش از ددلاین این دوره یعنی ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰ امکان پذیر است. داوطلبان باید در آزمون‌های ورودی شفاهی ریاضیات، مکانیک و آمار بین رشته‌ای و آزمون شفاهی/ کتبی زبان خارجه شرکت کنند. در نهایت با در دست داشتن کپی پاسپورت، مدارک تحصیلی، ۴ قطعه عکس، مدرک زبان، تست HIV منفی و گواهی سلامت عمومی می‌توان برای این دوره اقدام کرد.

شهریه این دوره آموزشی ۵۲۰۰ دلار آمریکا در هر سال است. فارغ التحصیلان فرصت‌های شغلی متعددی در شرکت‌های معتبری نظیر مایکروسافت، فیسبوک، گوگل، یاندکس (یکی از موتورهای جستجوی روسیه) و غیره را خواهند یافت. همچنین به فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد ریاضیات و آمار کاربردی اعطا خواهد شد.

چهار

کارشناسی ارشد «زبان، ادبیات و فرهنگ روسیه برای خارجی‌ها»- آموزش به روسی

این دوره مختص شرکت دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی است. هدف این دوره تربیت آموزگاران زبان روسی و محققانی در این زمینه از بین دانشجویان خارجی و بین‌المللی می‌باشد. به مدت دو سال دانشجویان این رشته آموزش‌هایی برای حل مسائل پیچیده و پیشرفته فلسفه، ادبیات و فرهنگ خواهند یافت.

متقاضیان تحصیل در این رشته باید در آزمون شفاهی فلسفه بین رشته‌ای و آزمون‌های کتبی و شفاهی زبان روسی پذیرفته شوند. همچنین با در دست داشتن مدارک پاسپورت، مدارک تحصیلی، ۴ قطعه عکس، مدرک زبان، تست HIV منفی و گواهی سلامت عمومی تا ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰ درخواست خود را ثبت و برای این دوره آموزشی اقدام کنند. در نهایت افراد پذیرفته شده می‌توانند با پرداخت مبلغ شهریه ۳ هزار دلار برای هر سال، در این رشته مشغول به تحصیل شوند.

فارغ التحصیلان که در زمینه‌های مطالعات زبان و ادبیات تحصیل کرده‌اند، سخن گویان سلیس زبان روسی محسوب می‌شوند. این افراد می‌توانند به عنوان آموزگار زبان روسی به عنوان زبان خارجه یا فعال در شرکت‌های در تعامل با کشور روسیه، مشغول به کار شوند.

پنج

مدرسه تابستانی «تجارت در روسیه؛ درک و بقا در تجارت روسیه»- آموزش به انگلیسی

مدرسه تابستانی تجارت در روسیه یکی از پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه نووزیبیرسک است. این دوره کوتاه مدت از ۱ الی ۱۵ ماه آگوست سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود. دانش آموزان، دانشجویان و افرادی که علاقمند به دریافتن دیدی از جوانب اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تجارت در کشور روسیه هستند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

این دوره شامل ارائه‌ها و میزگردهایی با حضور افراد حرفه‌ای این زمینه است. همچنین سفرهای اردویی به پارک علم و فناوری و برنامه‌های فرهنگی متنوعی در این دوره گنجانده شده‌اند. این مدرسه تابستانی فرصت بسیاری خوبی برای سفر به سیبری در تابستان است. همه این فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی در کنار طبیعت محلی و برنامه‌های سیاحتی این ایالت، بسیار عالی و ایده‌آل است.

شرکت‌کنندگان در این دوره ملزم به داشتن دانش انگلیسی بالاتر از حد متوسط یا بیشتر هستند. متقاضیان حضور در این دوره باید درخواست خود را با در دست داشتن مدارک پاسپورت و رزومه تا تاریخ ۲۴ آوریل ثبت کنند. هزینه حضور در این دوره ۴۵۰ یورو است. به افرادی که مدت زمان این دوره را حضور داشته باشند، گواهی تکمیل و حضور در دوره اعطا می‌شود.

اگر مایل به شرکت در دوره‌های این دانشگاه یا تحصیل در پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه نووزیبیرسک هستید، توصیه می‌شود در سایت این دانشگاه یک صفحه کاربری باز کنید. اطلاعات شما در این صفحه به ثبت می‌رسد و همچنین می‌توانید درخواست‌های خود را برای شرکت در دوره‌های این دانشگاه در این صفحه ثبت نمایید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا