LETI: چگونه دانشجویان خارجی در سال 2019 اپلای کنند؟

LETI

دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ (Saint Petersburg Electrotechnical University- LETI) یکی از مطرح‌ترین و بهترین دانشگاه‌های فنی و مهندسی در روسیه است. عمده شهرت و تخصص دانشگاه در رشته‌های مهندسی الکترونیک، رادیو، برق و علوم رایانه است. در واقع LETI اولین مرکز دانشگاهی در قاره اروپا است که در زمینه مهندسی برق به صورت تخصصی فعالیت داشته است.  

 در این دانشگاه معتبر بیش از ۱۴۷ رشته متنوع در مقاطع تحصیلی مختلف برای دانشجویان خارجی فعال است. دانشجویان علاقه‌مند و واجد شرایط می‌توانند برای پذیرش در این دانشگاه اقدام کنند و از موقعیت تحصیلی مناسبی برخوردار شوند.

اما دانشجویان خارجی جدید چه زمانی می‌توانند برای اپلای اقدام کنند؟ نگران نباشید، دفتر جذب دانشگاه پاسخ تمامی سوالات شما را در زمینه نحوه پذیرش می دهد. کافی است در سایت دانشگاه و در قسمت مربوط به اپلای یک حساب کاربری برای خود بسازید و سوالاتتان را بنویسید و ارسال کنید. البته ناگفته نماند تاریخ اقدام برای پذیرش در مقاطع مختلف، متفاوت است.

دانشجویان که می خواهند برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا تربیت متخصص تقاضا دهند، می توانند از پاییز امسال از تاریخ ۲۰ ژوئن تا ۲۰ آگوست اقدام کنند. تاریخ تقاضای پذیرش در دوره های دکترا (PHD) نیز از ۱۰ ژوئن تا ۲۰ آگوست است. در نهایت تاریخ اپلای برای رشته های پایه از ۱۰ می تا ۱۵ سپتامبر است.

دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس باید چه مدارکی به دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ ارائه دهند؟

دانشجویانی خارجی که می‌خواهند برای ترم آینده دانشگاه LETI اپلای کنند باید مدارک زیر را ارسال کنند:

یکگذرنامه معتبر و محضری که به زبان روسی ترجمه شده باشد.

دوآخرین مدرک تحصیلی ( برای دانشجویان لیسانس ارائه گواهی پایان دوره متوسطه الزامی است). البته فراموش نکنید که این مدارک از طریق ارگان‌های معتبر به زبان روسی ترجمه شوند.

آیا شرایط خاصی برای پذیرش 2019 وجود دارد؟

در این دوره در رشته‌هایی که نیاز به آزمون ورودی دارند، تغییراتی ایجاد شده است. البته بهتر آن است که بگوییم در دروس امتحان ورودی آنها تغییراتی اعمال شده است. به عنوان مثال، پذیرش در رشته‌های متدهای فیزیک، سیستم‌های اندازه‌گیری، کنترل و سیستم‌های ناوبری امسال به صورت رقابتی است؛ یعنی دانشجویان باید در آزمونی که شامل تست‌های ریاضی، فیزیک و زبان روسی است قبول شوند.

در رشته های سیستم های اطلاعاتی، تکنولوژی و مهندسی کامپیوتر درس انفورماتیک جایگزین فیزیک در آزمون ورودی شده است. به علاوه قوانین پذیرش به گونه‌ای است که امکان برگزاری امتحان ورودی را به صورت آنلاین و حضور در محل فراهم می‌کند.

دانشگاه LTEI چه رشته‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد؟

دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ هفت رشته تحصیلی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد. از جمله می‌توان به رشته مهندسی برق قدرت اشاره کرد که امسال راه اندازی شده است. دیگر رشته‌های تحصیلات تکمیلی انگلیسی این دانشگاه عبارتند از مهندسی فوتونیک، ابزار دقیق، اپتیک، سیستم های بیوتکنیکال و تکنولوژی و نیز دستگاه ها و سیستم های الکترونیک نوری.

 رشته دستگاه‌ها و سیستم‌های الکترونیک نوری ( اپتوالکترونیک) برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و برای دانشجویان متقاضی در ۲۰۱۹ نیز فعال و باز است.  

آیا دانشجویان متقاضی رشته‎های انگلیسی باید در آزمون زبان انگلیسی نیز شرکت کنند؟

متقاضی رشته‌های انگلیسی زبان، امتحان ورودی مربوط به خود را به انگلیسی می‌دهند. به طور همزمان دانشگاه مهارت آن‌ها در زبان انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد. متقاضی می‌تواند مدرک تافل، آیلتس، گواهی تحصیلات قبلی یا هر گواهی نامه دیگری که نشان دهنده سطح مهارت وی در زبان انگلیسی است را ارائه دهد. تحویل این مدارک می‌تواند روند پذیرش در این رشته‌ها را تسهیل کند.  

آیا دانشجویان می توانند امتحانات ورودی را به صورت آنلاین انجام دهند؟

یکی از مشکلاتی که برای اپلای در یک دانشگاه خارجی وجود دارد امتحانات ورودی حضوری است. به هزار و یک دلیل ممکن است متقاضی نتواند در زمان مقرر در دانشگاه مذکور حاضر شود. به هر حال سفر به یک کشور خارجی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و به این راحتی‌ها امکان پذیر نیست. بنابراین دانشجویان ترجیح می‌دهند دانشگاهی را انتخاب کنند که حداقل امتحانات مقدماتی را به صورت آنلاین برگزار کند.

خوشبختانه دانشگاه LTEI سن پترزبورگ نیز از چنین امتیازی برای متقاضیان کارشناسی ارشد برخوردار است. دانشجویان می توانند امتحانات مقدماتی شامل دروس پایه رشته انتخابی و نیز مهارت‌های زبان انگلیسی را به صورت آنلاین انجام دهند.

 آنها همچنین می توانند برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد، رنکینگ دانشگاهی و پرتفولیو خود را ( شامل معدل و آلبوم تمامی کارها و پروژه های علمی که در دوران تحصیل انجام داده اند) به صورت آنلاین با دانشگاه به اشتراک بگذارند. بنابراین می‌توان گفت این دانشگاه در زمینه آزمون و ثبت نام آنلاین امکانات خوبی برای متقاضیان رشته‌های مختلف فراهم کرده است. 

شهریه دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ چقدر است؟

آگاهی از شهریه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های دانشجویان خارجی است. هنگامی یک شخص تصمیم می‌گیرد مدرک خود را برای یک دانشگاه خارجی اپلای کند، ترجیح می‌دهد که از میزان شهریه‌ها و هزینه‌های دانشگاه به صورت واضح و شفاف مطلع شود. بدین ترتیب وی می‌تواند برنامه ریزی بهتری داشته باشد و تصمیمات درستی بگیرد. به علاوه نکته مهم آن است که هزینه‌های دانشگاه منطقی باشد و با وجود شرایط فعلی سرسام آور نباشد.

دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ در راستای احترام به متقاضیان خارجی این دانشگاه، میزان شهریه سالانه را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به طور دقیق بیان کرده است. هر دانشجوی متقاضی رشته‌های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی ارشد باید سالانه ۱۹۸۰۰۰ روبل (معادل ۳۰۴۶ دلار) شهریه پرداخت کند. این مبلغ برای دوره‌های دکترا به ۲۲۰۰۰۰ روبل در سال افزایش می یابد. این مقدار معادل با ۳۳۸۵ دلار است.

5 مزیت اصلی دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ برای دانشجویانی که قصد گرفتن پذیرش از آن را دارند.

یکدانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ، LTEI، یک محیط علمی کوچک اما پیشرفته است. تعداد کل دانشجویان LTEI برابر صد هزار نفر است که 20 درصد این افراد را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. فضای این دانشگاه به معنای واقعی کلمه بین‌المللی است. از این رو سازگاری با محیط برای دانشجویان تازه وارد خیلی راحت و سریع است.

دواین دانشگاه کمک هزینه‌های خوبی برای دانشجویان موفق در نظر گرفته است. این قانون برای دانشجویان ممتازی است که شهریه دانشگاه را خودشان پرداخت می‌کنند.

سهیکی از امکانات ویژه و  فوق العاده دانشگاه LTEI دادن خوابگاه به تمامی دانشجویان خارجی است. اتاق‌های خوابگاه دو نفره است و از تمامی امکانات رفاهی برخوردار می‌باشد. بنابراین دانشجویان می‌توانند بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی و در کمال آرامش و آسایش به امور تحصیل خود بپردازند.

چهاردانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ فرصت‌هایی عالی برای تبادل علمی و آکادمیک فراهم کرده است. دانشجویان (رشته‌های انگلیسی زبان) این دانشگاه می‌توانند در برنامه‌های تبادل با دانشگاه‌های مطرح اروپایی شرکت کنند و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند.

پنجاز دیگر مواردی که شما را تشویق می‌کند برای دانشگاه LTEI اپلای کنید، کیفیت آموزش است. البته شهرت این دانشگاه در بازار کار را نیز فراموش نکنید. تقریبا 90 درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه توانسته‌اند در همان سال اول یک شغل متناسب با رشته خود بیابند. بی شک این موضوع نمی‌تواند اتفاقی باشد و نشانه آن است که آموزش در LTEI مبتنی بر کسب مهارت است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا