موسسه مدیریت شمال غربی

فهرست مطالب

فهرست

به موسسه مدیریت شمال غربی خوش‌آمدید

تاریخچه موسسه

درباره روسیه و سن‌پترزبورگ

اقلیم و آب‌وهوا

ورود به سن‌پترزبورگ. حمل‌ونقل در سن‌پترزبورگ

حمل‌ونقل عمومی در سن‌پترزبورگ

اقامت و چک‌لیست لوازم

ثبت‌نام در دفتر دانشجویان خارجی

اطلاعات ضروری در زمان حضور در موسسه

سلامتی

کتابخانه

فروشگاه‌های مواد غذایی و خواروبارفروشی

تلفن و لوازم الکترونیک

وفق دادن زندگی خود در روسیه

تعطیلات در روسیه

سؤالات متداول

خدمات پشتیبانی دانشجویی در موسسه

محل ساختمان‌های موسسه

صفحه یادداشت

به موسسه مدیریت شمال غربی خوش‌آمدید

page 3 image

موسسه مدیریت شمال غربی  بزرگ‌ترین دانشکده RANEPA است. این موسسه انسان‌ها و مسائل علمی را برای خدمات عمومی آموزش داده و آن‌ها را به فدرال علمی روسیه که از سیستم آموزشی قوی‌تری برخوردار است هدایت می‌کند. فعالیت‌های این موسسه برجهانی سازی فرایندهای آموزشی و تحقیقات علمی متمرکزشده است. امروزه آن‌ها با 32 موسسه آموزش عالی همکاری دارند. علاوه بر این نهادهای آموزشی 20 کشور، از کشورهای مشترک‌المنافع در اروپا و آسیا، که همگی از کشورهای مستقل هستند، هماهنگ شده است.
این مؤسسه برای فعالیت‌ دانشگاهی در سطوح بالا، تقویت و پویایی بالقوه دانش آموزان و معلمان، اجرای پروژه‌های نوآورانه بین‌المللی و مطالعات تحقیقاتی، ارزیابی‌های تخصصی انجام داده، و خدمات مشاوره‌ تخصصی را ارائه می‌دهد. تحصیل در این مؤسسه فرصتی را برای رشد فرهنگی به دانشجویان ارائه می‌دهد. علاوه بر این از امتیاز گذراندن یک دوره آموزشی دریکی از دانشگاه‌های همکار، در کشورهای فرانسه، اسپانیا، فنلاند، بلغارستان، آلمان بهره‌مند می‌شوند. همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی و کار قبل از فارغ‌التحصیلی، برای دانشجویان فراهم است. برنامه‌های مشابه بسیاری در کشورهایی نظیر آلمان، سوئیس، بلژیک، هلند، چین و ... برگزار می‌شود. مرکز بین‌المللی آموزش زبان و ارتباطات حرفه‌ای (CLT) از دستیاران بین‌المللی موسسه مدیریت شمال غربی است. آموزشگاه بین‌المللی  ICLT  برنامه‌های مختلف آموزشی، ازجمله زبان‌های خارجی و روسی به سایر دانشجویان ارائه می‌دهد. (https://vk.com/centrenumberone)
این موسسه در سال 2003 تأسیس شد و خود را به‌عنوان یکی از رهبران بازار روسیه معرفی کرد. پس‌ازآن در بین موسسه‌های برتر با مشخصات مشابه قرار گرفت. تجربه شرکای خارجی همراه با رویکرد حرفه‌ای به بالا بردن کیفیت آموزش کمک می‌کند. بنابراین هرروز به کیفیت آموزش دانشجویان افزوده می‌شود.

تاریخچه‌ای کوتاه

تاریخچه آموزش نیروی انسانی دولت در سن‌پترزبورگ با Tsarskoye selo Lyceum در سال 1811 آغاز شد، و تا هم‌اکنون نیز ادامه دارد. آکادمی خدمات عمومی شمال غربی در سال 1991 تأسیس شد و همه‌ساله سال روز تأسیس آن جشن گرفته می‌شود. در سال 2010 آکادمی خدمات عمومی شمال غربی به‌عنوان موسسه مدیریت شمال غربی تغییر نام داده، و به بخشی از آکادمی اقتصاد ملی و مدیریت عمومی
ریاست جمهوری روسیه تبدیل شد. (RANEPA).

RANEPA

رانپا بزرگ‌ترین دانشگاه در روسیه و اروپا، در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی است. این دانشگاه در صدر همه رتبه‌های ملی قرار دارد.

first map page 4

194000 دانش‌آموز از انواع اشکال تحصیل در تمام شعب RANEPA

53 شعبه در 53 حوزه فعالیت فدرال روسیه

5 هزار استاد در سراسر کشور

موسسه مدیریت شمال غربی  RANEPA

این بزرگ‌ترین پارک منطقه‌ای RANEPA است. این مجموعه بهترین مجموعه خلاق و نوآورانه فدرال وزارت آموزش و علوم روسیه است.  این مجموعه، در رتبه‌های بالای آموزش نیروی انسانی و علمی، برای خدمات عمومی پیشرو است.

second map picture page 4

18500

دانشجویان موسسه مدیریت شمال غربی

630

اساتید مؤسسه مدیریت شمال غربی

92٪

از آن‌ها دارای مدرک دکترا هستند.

همکاری بین‌المللی

دانشجویان در چهارچوب توافق‌نامه‌های همکاری‌های بین‌المللی در برنامه‌های تبادل بین‌المللی با 500 دانشگاه برتر جهان شرکت می‌کنند.

third map picture page 4

همکاری با دانشگاه‌های برتر 26 کشور

درباره روسیه و سن‌پترزبورگ

جمهوری فدرال روسیه (Российская Федерация) کشوری در شمال اوراسیا است. هر ایالت دارای دولت و مجلس منطقه‌ای خاص خود است. رئیس‌جمهور بارأی گیری مستقیم هر شش سال یک‌بار انتخاب می‌شود. روسیه پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 به جمهوری فدرال روسیه تقسیم شد.

اطلاعات جغرافیایی

مساحت کل کشور 17 میلیون کیلومترمربع است. طول - 9000 کیلومتر از غرب به شرق. 5000 کیلومتر از شمال به جنوب. یک‌چهارم قلمرو در اروپا و مابقی - در آسیا واقع‌شده است.

روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است که بیش از یک‌هشتم زمین را در برگرفته است. روسیه دارای طیف گسترده‌ای از نوع زیستی و انواع گونه خاک است.

جمعیت پایتخت

مسکو (Москва) ، 12.2 میلیون نفر (در سال 2015).

جمعیت کل کشور

146.3 میلیون نفر (در سال 2015). روسیه نهمین کشور پرجمعیت جهان است. ملیت‌های روسیه شامل، روس‌ها (80٪) ، تاتارها ، اوکراینی‌ها ، باش قیرها ، چاوش‌ها ، چچن‌ها (قفقازی‌ها) ، ارمنی‌ها و سایر اقوام هستند (بیش از 190 گروه قومی مختلف).

زبان رسمی

زبان رسمی کشور روسیه روسی است.

واحد پول

واحد پول روسیه روبل (рубль) - RUBL است. هر روبل = 100 کپیک (اونک).

زمان در روسیه

روسیه شامل یازده منطقه زمانی است. سن‌پترزبورگ و مسکو در یک منطقه زمانی قرار دارند (3 ساعت از گرینویچ).

SAINT PETERSBURG (САНКТ-ПЕТЕРБУРГ) سن‌پترزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه است.

سن‌پترزبورگ در ارتفاعات تاگای میانه در امتداد سواحل خلیج نوا، خلیج فنلاند و دلتای رودخانه واقع‌شده است. در سال 1914 نام این شهر از سن‌پترزبورگ به پتروگراد ، در سال 1924 به لنین‌گراد و در 1991 دوباره به سن‌پترزبورگ تغییر یافت.

در ادبیات روسی ، اسناد غیررسمی و گفتمان کلمه "سن" (святой) معمولاً حذف می‌شود و "پترزبورگ" (Петербург) را حذف می‌کنند. در مکالمه گاه‌به‌گاه روس‌ها ممکن است "بورگ" را نیز نگویند و فقط "پیتر" (Piter) را به زبان بیاورند.

سن‌پترزبورگ توسط تزار پیتر بزرگ در تاریخ 27 مه 1703 تأسیس شد. بین سال‌های 1713-1728 و 1932-1732. سن‌پترزبورگ پایتخت امپراتوری روسیه بوده است. در سال 1918 ، پایتخت روسیه از سن‌پترزبورگ به مسکو تغییر یافت.

سن‌پترزبورگ یک مرکز بزرگ تجاری ، مالی و صنعتی روسیه است که مهد زمینه‌های مختلف تجاری بسیاری است. از این حوزه‌های تجارتی، می‌توان به  نفت و گاز ، کارخانه کشتی‌سازی ، صنعت هوافضا ، لوازم الکترونیکی ، نرم‌افزار و رایانه، ماشین‌سازی ، ماشین‌آلات سنگین و حمل‌ونقل شامل مخازن و سایر تجهیزات استخراج معادن نظامی ، تولید ابزار ، متالورژی آهنی و غیر آهنی ، مواد شیمیایی دارویی ، تجهیزات پزشکی ، انتشار و چاپ ، مواد غذایی و لوازم پذیرایی ، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی ، نساجی و پوشاک و بسیاری از مشاغل دیگر اشاره کرد.

سن‌پترزبورگ یکی از بزرگ‌ترین مراکز علمی در روسیه است. مرکز علمی سن‌پترزبورگ، آکادمی علوم روسیه بیش از 60 موسسه علمی و پژوهشی را در بردارد. سن‌پترزبورگ یک مرکز مشهور آموزش عالی در روسیه است. این شهر دارای ده‌ها موسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی است.

جاذبه‌های اصلی

سن‌پترزبورگ اغلب به‌عنوان غربی‌ترین شهر روسیه و همچنین پایتخت فرهنگی آن توصیف می‌شود. این شهر دارای تعداد زیادی اثر تاریخی و فرهنگی است. مرکز تاریخی سن‌پترزبورگ و گروه‌های مربوط به آثار تاریخی، میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند.

سن‌پترزبورگ بیش از دویست موزه دارد که بسیاری از آن‌ها در ساختمان‌های تاریخی واقع‌شده‌اند. از بزرگ‌ترین موزه‌ها، موزه ارمیتاژ است، که در اقامتگاه امپراتوری سابق واقع‌شده است. این موزه مجموعه گسترده‌ای از هنرهای تاریخی را داراست. موزه روسیه موزه بزرگی است که به‌طور خاص به هنرهای تاریخی زیبا روسیه اختصاص داده‌شده است. در سن‌پترزبورگ بیش از 70 سالن تئاتر وجود دارد.

حومه پترزبورگ به‌اندازه، خود پترزبورگ معروف است. حومه جنوبی شهر دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است. از اقامتگاه امپراتوری سابق روسیه، پیترهوف گرفته، تا آبشارهای باشکوه، پارک، مقبره پوشکین، کاخ باروک کاترین و کاخ الکساندر نئوکلاسیک ، و شهر تاریخی پاولوفسک در 30 کیلومتری سن‌پترزبورگ. و چندین جاذبه گردشگری دیگر.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه‌ها مراجعه کنید به: http://www.saint-petersburg.com

اقلیم و آب‌وهوا

سن‌پترزبورگ در دسته آب‌وهوای مرطوب طبقه‌بندی می‌شود. تأثیر سیلیکون‌های دریای بالتیک، منجر به تابستان‌های گرم ، مرطوب و کوتاه، و زمستان‌های سرد و طولانی و سرد شده است.

میانگین دمای تابستان +20 درجه سانتی‌گراد است. اما می‌تواند به +25 درجه سانتی‌گراد و یا حتی +30 درجه سانتی‌گراد هم برسد. متوسط ​​دما در سن‌پترزبورگ -8 درجه سانتی‌گراد است. اما ممکن است در روزهای خنک سال تا -30 درجه سانتی‌گراد یا -25 درجه سانتی‌گراد هم برسد. و مجدداً تا 0 درجه سانتی‌گراد ، +5 درجه سانتی‌گراد گرم شود. رودخانه نوا در محدوده شهر معمولاً در ماه‌های نوامبر و دسامبر منجمد شده، و در ماه آوریل یخ رودخانه ذوب می‌شود. از ماه دسامبر تا ماه مارس، به‌طور میانگین 118 روز شهر پوشیده از برف است. گاهی تا ماه فوریه، عمق برف تا 19 سانتی‌متر می‌رسد. دوران بدون یخبندان در شهر به‌طور میانگین ​​حدود 135 روز است. این شهر همچنین آب‌وهوای کمی گرم‌تر از حومه آن دارد. شرایط آب و هوایی در اطراف شهر بسیار متغیر است. در هر زمان به سال (حتی در زمستان) ، توصیه می‌کنیم اگر به سن‌پترزبورگ سفر می‌کنید، حتماً چتر به همراه داشته باشید.

در سن‌پترزبورگ پدیده‌ای وجود دارد که به "شب‌های سفید" معروف است. از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئیه شب‌ها در سن‌پترزبورگ روشن است. روشن‌ترین دوره شب‌های سفید، معمولاً از 11 ژوئن تا 2 ژوئیه است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آب‌وهوا ، به آدرس زیر مراجعه کنید: http://www.saint-petersburg.com/weather

مسیر رسیدن به سن‌پترزبورگ.

حمل‌ونقل در داخل سن‌پترزبورگ

فرودگاه پالکوو (به روسی Аэропорт Пулково) یک فرودگاه بین‌المللی است که در سن‌پترزبورگ روسیه فعال است. این مرکز، در 23 کیلومتری جنوب مرکز شهر واقع‌شده است. فرودگاه بین‌المللی پالکوو مسئولیت خدمت به شهروندان سن‌پترزبورگ و همچنین استان لنین‌گراد را بر عهده دارد.

برنامه ، برنامه و سایر اطلاعات فرودگاه "Pulkovo" را می‌توان در اینجا مشاهده کرد:

the first image of page 7

ایستگاه راه‌آهن
5 ایستگاه راه‌آهن در سن‌پترزبورگ وجود دارد. می‌توانید با برنامه آن‌ها و قیمت بلیت از طریق وب‌سایت و تلفن، آشنا شوید.

+7 (800) 775-00-00

یا از www.pass.rzd ru ، www.tutu.ru استفاده کنید

the second image on page 7

ایستگاه بالتیسکی: خدمات قطار به حومه پیترهوف ، اورانینباوم (Lomonosov) ، گاتچینا آدرس: 120 Obvodny kanal nab. مترو: بالتیسکایا

ایستگاه ویتبسکی: خدمات قطار به جنوب غربی روسیه ، اوکراین ، بلاروس ، استونی ، لتونی ، لیتوانی ، لهستان ، آلمان ، بلغارستان. جمهوری چک ، اسلواکی ، مجارستان. سرویس قطار به حومه پاولوفسک. آدرس: 52 Zagorodnyy pr.

مترو: پوشکینسایا.

ایستگاه لادوژسکی: خدمات قطار به شمال / شمال شرقی روسیه ، فنلاند. آدرس: 73 Zanevsky pr.

مترو: لادوژسایا.

ایستگاه موسکوفسکی:  قطار به مسکو ، روسیه شمالی ، اورال ، سیبری ، مرکزی و جنوبی روسیه. آدرس: 85 Nevsky pr. مترو: مایاکوفسکا ، Pl. وستانیا 

ایستگاه Finlyandsky: خدمات قطار به Vyborg ، کارلینا و فنلاند. آدرس: 6 Lenina Pl.

مترو: پلاساد لنینا.

اطلاعات مربوط به برنامه‌های قطار شهر را می‌توانید در www.rzd.ru ببینید.


خط قطار شهری
راحت است و ایمن. مترو سن‌پترزبورگ دارای پنج‌خط مترو است که در نقشه زیر با خطوط رنگی نمایش داده‌شده. (قرمز ، زرد ، آبی ، سبز ، بنفش) و خطوط مترو M1 ، M2 ، M3 ، M4 و M5 کدگذاری شده است. این مترو دارای 67 ایستگاه است. هنگام رسیدن به زیرزمین روسی ، باید به خاطر داشته باشید که ایستگاه مترو شهر از یکدیگر جدا هستند. ممکن است مجبور به پیاده‌روی بین ایستگاه‌ها شوید. قطارها به‌طور مکرر (هر 2-3 دقیقه) حرکت می‌کنند. حتی اگر اغلب در ساعات شلوغی شلوغ باشد بازهم دقیقاً سر ساعت می‌رسند. بنابراین بهتر است سر ساعت در ایستگاه حاضر باشید. نقشه مترو سن‌پترزبورگ، تمام اطلاعات گردشگری و علائم مترو به زبان انگلیسی در ادامه آورده شده است.

first photo page 8

ورودی‌های مترو سن‌پترزبورگ با یک حرف آبی "M" روی ورودی مشخص‌شده است.
مترو از 5.45 تا 24.00 باز است.

page 8 second photo

برای استفاده از مترو ، باید از مکان‌هایی که نشان مخصوص دارند، بلیت تهیه کنید. این مکان‌ها را کاچا می‌نامند. شما فقط برای ورود به مترو هزینه پرداخت خواهید کرد.

third photo page 8

یک روش واقعاً مناسب برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه، خرید کارت مغناطیسی برای تمام وسایل نقلیه عمومی موردنظر شماست. همچنین می‌توانید بلیت مسافرتی بنام "Podorozhnik" – را خریداری کنید. توجه داشته باشید که سیگار کشیدن در مترو ممنوع است.

مترو سن‌پترزبورگ

page 8 the fourth image

حمل‌ونقل عمومی در سنت پترزبورگ

page 9 the first image

اتوبوس از 6.00 تا 24.00 مشغول به کار است.

اتوبوس‌های معمولی. می‌توانید کرایه را با خرید بلیت تک یا کارت مسافرتی ماهانه پرداخت کنید. بلیت را می‌توان از طریق باجه فروش بلیت خریداری کرد (توجه داشته باشید که احتمالاً بیشتر مأمورین اتوبوس انگلیسی صحبت نمی‌کنند) باید کارت مسافرتی به مسئول یا بازرس ارائه شود.

اتوبوسهای تاکسی عمومی ("marshrutka").

کرایه فقط به‌صورت نقدی به راننده پرداخت می‌شود (یا کارت "Podorozhnik"). توقف به گفته مسافران انجام می‌شود. باید راننده را با صدای بلند و از قبل به مقصد توقف متوقف کرد.

page 9 the second image

قطارها و اتوبوس‌های برقی (در حال اجرا از 6.00 تا 24.00).

روند کاری این قطارهای برقی، همانند اتوبوس‌های معمولی است. به خاطر داشته باشید، که باید بلیت را در طول سفر با اتوبوس، قطارها یا اتوبوس برقی نگه‌دارید تا بتوانید آن را به بازرس نشان دهید.

مسیرهای اتوبوس شب و مترو برنامه کاری

در سن‌پترزبورگ از 10 آوریل نوبت شب آغاز می‌شود. در این زمان پل‌ها و مسیرهای رفت‌وآمد در طول شب باز هستند. این سیستم در تاریخ 20 نوامبر تعطیل می‌شود. هنگام برنامه‌ریزی برای رفتن به مرکز شهر در شب، برنامه‌های وسایل حمل‌ونقل عمومی را با دقت بررسی کنید. از 10 آوریل تا 20 نوامبر یک مسیر اتوبوس شبانه و مترو در حال کار است.

شبانه‌روز از جمعه تا شنبه و از شنبه تا یکشنبه بین ایستگاه‌های " Admiralteyskaya " و "Sportivnaya" خدمات  قطار شهری ارائه می‌شود. قطار شهری بافاصله زمانی 20 دقیقه مسافران را از ساعت 01:00 الی 03:00 جابه‌جا می‌کند.

اتوبوس‌های شبانه در طول آن شب‌ها از ساعت 00:00 تا 06:00 بافاصله 30 دقیقه درحرکت هستند.

برنامه پل و نقشه اتوبوس شبانه را می‌توانید در اینجا بیابید:

برنامه زمانی www.cityrealtyrussia.com/bridge petersburg.html

ransportmap.ru/nightspb.html

 

مدارک موردنیاز و لوازم ضروری

محل اقامت

دانشجویان خارجی می‌توانند ضمن تحصیل در موسسه مدیریت شمال غربی، دریکی از خوابگاه‌های دانشگاه برای خود جا داشته باشند.

دانشجویانی که قصد زندگی رادارند باید در خوابگاه ثبت‌نام کنند.

ثبت‌نام برای دانشجویان خارجی طبق قانون فدراسیون روسیه الزامی است.

خوابگاه‌های ما دارای قیمت مناسب، مجهز، ایمنی و راحت هستند. اتاق‌های دنج با سرویس بهداشتی، آسانسور، آشپزخانه، کتابخانه و ...مجهز هستند.
نگهبانان امنیتی 24 ساعت در محل حضور دارند و وظیفه نگهداری آن‌ها را بر عهده‌دارند. هرکدام از افراد ساکن در خوابگاه یک کارت برای ورود به داخل ساختمان دارد.

page 10

قبل از ورود، شما باید مرکز بین‌المللی آموزش زبان و ارتباطات حرفه‌ای (تلفن: +7 (812) 323-07-94 ، پست الکترونیکی: studyinrus spb@gmail.com)  را از تاریخ و زمان دقیق ورود خود را مطلع کرده باشید. سپس دستورالعمل دقیق در مورد ورود به خوابگاه و محل آن را به همراه‌کارت ورود و خروج و کلید اتاق را دریافت خواهید کرد.

فقط دانش آموزان می‌توانند در خوابگاه‌ها زندگی کنند. دوستان و خانواده‌های آن‌ها اجازه ورود ندارند.

اسکان در خوابگاه در نزدیکی ساختمان‌های موسسه نیز امکان‌پذیر است.

لوازم موردنیاز

 • آب‌وهوا در سن‌پترزبورگ بسیار متغیر است ، بنابراین انواع لباس را به همراه داشته باشید.
 • برگه‌های گذرنامه و هویت (+ نسخه کپی)
 • برگه بیمه درمانی (+ نسخه کپی)
 • نامه پذیرش / ایمیل
 • کارت اعتباری و / یا کارت خودپرداز
 • ماشین‌حساب ، دفترچه ، قلم و هر آنچه برای کلاس‌ها لازم دارید
 • در صورت نیاز به لپ‌تاپ و شارژر
 • دوربین ، شارژر ، کابل USB ، کارت‌های حافظه ، آداپتور برق
 • حوله ، دستمال توالت و دارو
 • پالتوی بارانی یا چتر (در سن‌پترزبورگ به آن نیاز پیدا می‌کنید!)
 • کفش پیاده‌روی راحت.

ثبت‌نام در دفتر دانش آموزان خارجی

به‌محض ورود به سن‌پترزبورگ ، باید در خدمات مهاجرت فدرال (FMS) به‌عنوان شهروند خارجی در فدراسیون روسیه ثبت‌نام شوید.

مدارک ثبت‌نام باید ظرف 24 ساعت پس از ورود (روزهای کاری) به دفتر بین‌المللی دانشجویان ارائه شود:

- مرکز بین‌المللی آموزش زبان و ارتباطات حرفه‌ای ، واسیلیفسکی استروت ، 57/43 Sredny Prospect ، اتاق 306

تلفن: +7(812)323-07-94

- دفتر دانشجویان بین‌المللی ، واسیلیفسکی استروت ، 57/43 Sredny Prospect ، اتاق 330.

تلفن: +7(812)323-50-92

اسنادی که برای ثبت‌نام در FMS موردنیاز است:

1. گذرنامه: اصلی و کپی (شامل صفحه با تمبر مرز)

2. کارت مهاجرت: اصل و کپی

3. ویزا: اصلی و کپی (در صورت وجود)

4- کپی توافقنامه دانش آموزان یا برگه تأیید ثبت‌نام.

اگر در روزهای شنبه ، یکشنبه (پنجشنبه و جمعه تقویم شمسی) یا در ایام تعطیلات عمومی وارد سن‌پترزبورگ شوید، مدارک باید در اولین روز کاری ارائه شوند.

پس از  ورود به روسیه ، حتماً بیمه داروهای روسیه را دریافت کنید.

نکته: هر ورود جدید به فدراسیون روسیه باید با ثبت جدید در سرویس مهاجرت فدرال همراه باشد.

نکته: ثبت‌نام فعلی در صورت تغییر هرگونه اقامت (خوابگاه‌های مختلف ، تغییر هتل ، اقامت در بیمارستان و غیره) باید به در فدراسیون روسیه اعلام شود.

اطلاعات اساسی برای زمان‌بندی بهتر شما در موسسه مدیریت شمال غربی

تقویم رویدادهای موسسه

زندگی دانشجویی فقط در سخنرانی‌ها، امتحانات، دروس گروهی‌ و نمرات خلاصه نمی‌شود. اوقات فراغت دانشجویان مملو از فعالیت‌های متنوع و جالب در NWIM است که همه می‌توانند به سلیقه خود دران شرکت کنند.

page 12

سپتامبر:

 • مجالس جشن در قلعه پیتر و پل
 • ارائه انجمن‌های دانشجویی این موسسه
 • نشست ورزشی و گردشگری

فوریه

 • مسابقه "Mister NWIM RANEPA"
 • بازی‌های ورزشی زمستانی NWIM RANEPA

اکتبر:

 • گروه‌های فعال دانشکده انستیتو
 • جشنواره دانش آموزان سال اول

آوریل:

 • کنوانسیون نوآوری جوانان اوراسیا

نوامبر:

 • انتخابات رئیس‌جمهور دانشجویان

می:

 • بازی‌های دانشجویی همه روسی RANEPA

دسامبر:

 • مسابقه خلاقانه "آکادمی استعدادها"

طی یک سال:

 • مسابقات ورزشی دانشجویی NWIM "Akademiada"
 • مسابقات بین‌رشته‌ای "KVN"
 • روزهای اهداکننده
 • کارگاه‌ها و مسابقات قهرمانی مباحث مجلس

 فعالیت‌های ورزشی زیادی در موسسه وجود دارد. به‌عنوان‌مثال شنا، رقص ورزشی، والیبال، تنیس، شطرنج و... .

page 12 the first image

منطقه ریایسکوگو 16

(нпочект Paesckoro, A. 16)

•           دوومیدانی

page 12 the second image

ساختمان38 خیابان 6 بوداپستسکاایا

(38 корпус 6 Будапештская улица)

 • رقص ورزشی
 • بدمینتون
 • تنیس
 • والیبال
 • تنیس روی میز 

page 12 third image

خیابان 25 بولشایا کونیوسن نیا

(Большая Конюшенная улица, 25)

• شطرنج

page 12 the fourth image

منطقه میانی 87  واسیلیفسکی

(Средний проспект Васильевского острова, 87)

 • شنا

توصیه‌های سلامت

دارو و درمان

دانشجویان حتماً باید قبل از عزیمت به روسیه به معاینه پزشکی مراجعه کنند.

اگر داروهای تجویزشده را به‌طور مرتب مصرف می‌کنید، باید یادداشتی را از پزشک خود داشته باشید، که در آن وضعیت پزشکی شما ، علت مصرف داروها ، اطلاعات دوز و برند و نامه‌ای عمومی داروها ذکر شود.

این امر به‌ویژه در صورت نیاز به انسولین یا داروهای خاص دیگر لازم است.

تمام داروهای موجود در ظروف اصلی خود نگه‌دارید. بر روی ظروف، نام خود را به‌وضوح روی برچسب‌ها چاپ کرده و بر روی ظرف بچسبانید.

خدمات بهداشتی

page 12 the fifth image

اگر احساس خوبی ندارید ، چند گزینه پیش رودارید:

 • یک مطب پزشکی در انستیتو واقع‌شده است (57/43 Sredny Pr. V.O.. طبقه همکف)
 • مراکز پزشکی محلی نیز می‌توانید مراجعه کنید.

 • یا با آمبولانس (112 یا 030 از تلفن همراه خود تماس بگیرید)

کتابخانه

دانشجوی بدون کتابخانه دانشجو نیست!

کتابخانه موسسه شمال غربی در آوریل 1906 تأسیس شد. امروز این کتابخانه حاوی بیش از 400000 نسخه است. کلیه فرآیندهای کتابخانه به‌صورت خودکار انجام می‌شود. سرویس‌دهی جستجو کتاب به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

این کتابخانه دارای  انواع کتاب در زمینه‌های مختلف است: علوم فنی ، علوم اجتماعی ، اقتصاد ، مدیریت و ... . برخی از انتشارات به‌صورت آنلاین در دسترس است. کاربران این کتابخانه تا حد زیادی از منابع اطلاعات الکترونیکی استفاده می‌کنند. دانش آموزان می‌توانند با استفاده از رایانه‌ها در سالن‌های مطالعه به بانک اطلاعاتی کامل دسترسی داشته باشند.

page 14 photo 1

سخنرانی‌ها و جلسات با افراد مشهور اغلب در کتابخانه برگزار می‌شود.

lego address

آدرس‌های کتابخانه: 7th Line of VO, 16/18
تلفن:+7(812)3359494  (ext. 4220)

lego address

آدرس‌های کتابخانه: 8 th Line of VO,61
تلفن:+7(812)3282072

lego address

آدرس‌های کتابخانه: Dnepropetrovskaya St, 8
تلفن:+7(812)3359494  (ext. 4205)

lego address

آدرس‌های کتابخانه: Tuchkov per.,
تلفن:+7(812)3359494  (ext. 3213)

lego address

آدرس‌های کتابخانه: Sredny Pr., 51
تلفن:+7(812)3359485

WEBSITE

WWW.NWIPA.RU

فروشگاه‌های مواد غذایی و فروشگاه‌های مواد غذایی

CAMPUS CATERING

در هر ساختمان موسسه سالن غذاخوری وجود دارد. در آنجا می‌توانید وعده‌های غذایی را از ساعت 9 صبح تا 8 شب میل نمایید. قیمت غذا مناسب است به‌عنوان‌مثال ، ناهار تقریباً 200 روبل هزینه دارد.

page 15 figure 1

همچنین در نزدیکی موسسه ، کافه‌ها ، ناهارخوری‌ها ، رستوران‌ها ، کافه فست فودها و نانوایی‌ها وجود دارند.

فروشگاه‌های بزرگ

مغازه‌ها و سوپرمارکت‌های زیادی در سن‌پترزبورگ وجود دارد. برخی از فروشگاه‌های مواد غذایی به‌صورت 24 ساعته باز هستند، بنابراین شما می‌توانید در هر زمان، هر چیزی که نیاز دارید را خریداری نمایید.

 

در اینجا قیمت تقریبی برخی از موارد ذکرشده است:

نان (1 کیلوگرم) – 45 روبل

شیر (1 لیتر) – 65 روبل

سیب‌زمینی (1 کیلوگرم) – 25 روبل

تخم‌مرغ (10) – 65 روبل

 مرغ (1 کیلوگرم) – 150 روبل

آب (2 لیتر) – 50 روبل

کوکاکولا (0،5 لیتر) – 35 روبل

پنیر – 400 روبل

قهوه (95 گرم) – 150 روبل

سیب (1 کیلوگرم) – 120 روبل

موز (1 کیلوگرم) – 70 روبل

page 15 figure 2

خروج اشیائی که از سال 1945 به قبل ساخته‌شده باشند، غیرمجاز است. خروج سوغات و صنایع‌دستی (ازجمله کالاهای دست‌ساز) نیازی به مجوز خاصی ندارد. بااین‌حال ، بهتر است پیش از ترک روسیه ، رسید یا برگ خریدهای خرید را نزد خود نگه‌دارید.

بیش از 10000 دلار اجازه خروج پول نقد از روسیه را ندارید. میزان پول در اداره گمرک ثبت می‌شود که باید تا زمان خروج شما از روسیه این اطلاعات باقی می‌ماند. واردات ارز خارجی نامحدود است.

 

تلفن و لوازم الکترونیک

 

تلفن / تلفن همراه

رومینگ و تماس تلفنی بین‌المللی با تلفن همراه، معمولاً بسیار گران است. اگر تلفن هوشمند دارید ، لطفاً با اپراتور خود تماس بگیرید و از آن‌ها بپرسید که چگونه می‌توانید هزینه‌های گران‌قیمت بین‌المللی را کاهش دهید.

اگر تلفن همراه شما یک سیم‌کارت بین‌المللی را پشتیبانی می‌کند، می‌توانید برای استفاده از تلفن در روسیه، یک سیم‌کارت روسی خریداری کنید.

تلفن‌های همراه روسی همه با شماره "+7" شروع می‌شوند و 10 رقم دارند.

 

شماره تلفن‌های روسی

شماره تلفن‌های روسی دارای 10 رقم است و با شماره‌های "+7" یا "+8" شروع می‌شود.

کد کشور روسیه +7 بوده و کد سن‌پترزبورگ 812 است.

عمده اپراتورهای تلفن همراه در سن‌پترزبورگ عبارت‌اند از:

page 16

سیم‌کارت‌های روسی را می‌توان در دفاتر اپراتورهای تلفن همراه در نزدیک‌ترین ایستگاه مترو در سن‌پترزبورگ خریداری کرد.

برای خرید سیم‌کارت باید گذرنامه خود را به همراه داشته باشید.

 

الکترونیک

پریزهای دیواری روسیه از برق 220 ولت AC بوده و پریز دوشاخه دارند.

اکثر لوازم الکترونیکی با آداپتور AC قابل تنظیم به ولتاژ دوگانه هستند بنابراین نیازی به تبدیل برق نیست.

 

زندگی در روسیه

ما امیدواریم که زمان حضور در موسسه مدیریت شمال غربی RANEPA یکی از باارزش‌ترین تجربه‌هایی باشد که تا به امروز کسب کرده‌اید.

شما فرصتی خواهید داشت تا فرهنگ، میراث و سنت سن‌پترزبورگ را تجربه کرده و با مردم آن زندگی کنید. ما می‌فهمیم که تحصیل در خارج از کشور به‌اندازه یک زندگی مشترک اهمیت دارد.

ممکن است تصمیم به زندگی در روسیه بگیرید در این صورت ما مطمئن هستیم که زمان بسیار خوبی را سپری خواهید کرد، ممکن است لحظاتی در شوک فرهنگی باشید.

شوک فرهنگی یک اصطلاح است که به معنای استرس ناشی از شرایط و تجربیات جدید است. این می‌تواند بر رفاه، لذت بردن از مدرسه تابستانی و عملکرد در کلاس تأثیر بگذارد.

به یاد داشته باشید که در صورت نیاز می‌توانید در هر زمان با مرکز بین‌المللی آموزش زبان و ارتباطات حرفه‌ای تماس برقرار کنید.

 

چند نکته برای مقابله با شک فرهنگی:

 • کنجکاو باشید اما قضاوت نکنید
 • تا حد ممکن با محیط پیرامون خود ارتباط برقرار کنید
 • در فعالیت‌ها شرکت کنید و یک برنامه منظم داشته باشید
 • خوب بخورید ، ورزش کنید و استراحت کافی داشته باشید
 • در تمام تجربیات خود روراست و صادق باشید
 • آرامش خود را حفظ کنید و به خود برای همگام شدن با محیط اطراف زمان بدهید.
 • ذهن و چشم خود را تا حد ممکن بازکنید
 • تفاوت فرهنگ اطراف خود را بپذیرید
 • در صورت وجود هرگونه نگرانی، با یک دوست صحبت کنید

نام ابتدایی، که همان نام افراد است

 • نام میانی ، که حامی یا نسخه‌ای از اسم پدر در ابتدای نام است. که با اضافه کردن - vich 'یا' -ovich 'برای آقایان و' -avna 'یا' ovna 'برای بانوان تشکیل‌شده است. به‌عنوان‌مثال، پسر ایوان نام ایوانوویچ خواهد گرفت درحالی‌که لقب دختر ایوان، ایوانوونا خواهد بود.
 • نام خانوادگی ، که همان نام فامیلی آن‌ها است.

 

مؤدبانه است که افراد سالخورده و یا افرادی که از شما بزرگ‌تر هستند را بانام اول و میانی مورد خطاب قرار دهید. سایرین را فقط می‌توانید بانام اول خطاب کنید.  از خطاب کردن افراد بانام خانوادگی خودداری کنید.

به‌عنوان‌مثال ، النا ولادیمیرونا اورلووا ، نام اول او النا است، ولادیمیرونا یک نام میانی است (نام پدر وی ولادیمیر است.) ، و اورلووا نام خانوادگی است. بنابراین ، در یک مکالمه مؤدبانه، این فرد را النا ولادیمیرونا مورد خطاب قرار می‌دهیم. در کلیه اسناد رسمی از وی به‌عنوان ای وی اورلووا (E.V. Orlova) یاد خواهد شد.

سلام و احوال‌پرسی معمولی بین مردان دست دادن است. با افراد مسن فقط اگر ابتدا آن‌ها دست دراز کردند دست دهید. و یک خوش‌وبش ساده و کوتاه با توجه به زمان روز برای همه داشته باشید.

در اینجا زنان و افراد مسن مورداحترام هستند. دادن صندلی در وسایل نقلیه عمومی به آن‌ها نشانه ادب شما است.

در آداب‌ورسوم روسی، رسم است که مردان هنگام ورود به اتاق، کلاه خود را از سر برمی‌دارند.

اگر به یک شام و یک مهمانی غیررسمی دعوت‌شده‌اید، از شما انتظار می‌رود، که چیزی را همراه با خود بیاورید. می‌توانید یک دسر و یا یک نوشیدنی با خود داشته باشید.

پول

بهتر است دلار آمریکا یا یورو را به همراه داشته باشید. در این صورت مشکلی در تغییر آن‌ها نخواهید داشت. دفاتر مبادله ارزی در سراسر سن‌پترزبورگ وجود دارد که بسیاری از آن‌ها 24 ساعته باز هستند، اما تغییر پول در بانک‌ها امن‌تر است. دستگاه‌های خودپرداز بسیاری نیز در کنار بانک‌ها، خروجی ایستگاه‌های مترو و فروشگاه‌های بزرگ واقع‌شده است. دستگاه‌های خودپرداز فقط 1٪ حق کمیسیون می‌گیرند. برای جلوگیری از بروز مشکلات، از قبل به‌اندازه کافی پول نقد، کارت اعتباری و چک همراه داشته باشید. بهتر است کارت‌بانکی استفاده کنید که از سیستم پرداخت بین‌المللی پشتیبانی کند، مانند ویزا، مستر کارت و... یا از سیستم‌های انتقال پول بین‌المللی استفاده کنید. اما فراموش نکنید که با استفاده از کارت اعتباری ، پول خود را کم‌کم برداشت کرده و استفاده کنید. این روش همیشه امن‌تر از حمل پول نقد در جیب‌های شماست. اکثر بانک‌ها از ساعت 9 تا 17:00 - 20:00 باز هستند.

picture page 18

امنیت

سن‌پترزبورگ همانند سایر شهرهای بزرگ اروپایی دارای همان سطح امنیتی است. در برخی موارد حتی امن‌تر نیز هست. در خیابان‌ها به‌اندازه کافی پلیس در خیابان‌ها حضور دارند. به‌ندرت پیش می‌آید، کسی درخطر افتاده باشد. مانند هر شهر بزرگ اروپایی دیگری، باید از خیابان‌های کوچک و تاریک دوری‌کنید. احتمال سرقت از شما بعید نیست. بنابراین، در خیابان‌های شلوغ دقت بیشتری داشته باشید و مراقب کیف‌قاپ‌ها باشید.

اگر از شما دزدی شده و یا چیز مهمی را گم‌کرده‌اید، لطفاً با شماره تلفن پلیس 112 (یا 020) تماس بگیرید. می‌توانید با تلفن و یا موبایل به‌صورت رایگان این تماس را برقرار کنید. همچنین ، می‌توانید ایستگاه‌های پلیس را در شهر (полиция) یا در داخل ایستگاه‌های مترو پیدا کنید. مشکل این است که پلیس‌ها معمولاً فقط به زبان روسی صحبت می‌کنند، بنابراین بهتر است کسی را پیدا کنید که به شما در توضیح مسائل کمک کند.

روزهای تعطیل در روسیه

 

تعطیلات ملی زیادی در روسیه وجود دارد. تعطیلات اصلی عبارت‌اند از:

روز سال نو

(اول ژانویه):

در روسیه این تعطیلات اصلی خانواده است. مردم درخت سال نو را تزئین می‌کنند و به یکدیگر هدیه می‌دهند. مردم در هر گروه سنی، واقعاً معتقدند که در سال نو آرزوهای آن‌ها محقق می‌شود.

 

روز کریسمس

(7 ژانویه):

در این روز مردم تولد حضرت مسیح را جشن می‌گیرند.

 

روز مردان

(23 فوریه):

نام دیگر این تعطیلات روز مدافع میهن است. این روز اغلب زنان به دوستان و بستگان مذکر خود هدایا و کارت‌پستال می‌دهند. نمادهای رایج روز مدافع میهن یک سرباز و پرچم روسیه است. این نمادها در این روز در کارت‌پستال‌ها و برنوشته‌های تبریک در شهرهای روسیه ظاهر دیده می‌شوند.

 

روز زن

(8 مارس):

8 مارس به‌عنوان روز جهانی زن شناخته می‌شود. این جشن، یکی از تعطیلات زیبا بهاری است. زن و مرد، گل، کارت‌پستال با شعر، شکلات و سایر هدایای دلپذیر را به مادران، همسران، مادربزرگ‌ها، خواهران و دختران، دوستان زن هدیه می‌دهند.

 

روز کارگر

(اول ماه مه):

این تعطیلات تقریباً با آغاز بهار همراه است. چند سال پیش ، در این روز تظاهرات عمومی برگزار شد. اکنون فقط یک روز تعطیل رسمی است.

 

روز پیروزی

(9 مه):

روز پیروزی یک تعطیلات مقدس و مهم برای روسیه است. کل کشور بزرگداشت میلیون‌ها قربانی جنگ جهانی دوم را گرامی می‌دارند. بسیاری از جانبازان در هر شهر در رژه ارتش شرکت می‌کنند.

 

روز استقلال

(12 ژوئن):

این روز در سال 1991، هنگامی‌که بیانیه استقلال فدراسیون روسیه تصویب شد، به یک روز تعطیل رسمی تبدیل شد. نماد این روز تعطیل پرچم سه رنگ روسیه است.

 

روز وحدت ملی

(چهارم نوامبر):

روز وحدت بین گروه‌های مختلف قومی و مذهبی در فدرال روسیه است. پرچم‌های روسیه به یاد مینین و پوزارسکی ، بانوی کازان آیکون برافراشته می‌شوند. پرچم روسیه رایج‌ترین نماد روز وحدت در روسیه است.

 

روز قانون اساسی

(12 دسامبر):

این روز، روزبه تصویب رسیدن قانون اساسی در روسیه است. روز قانون اساسی روسیه معمولاً با سخنرانی‌های عمومی و مراسم رسمی به پایان می‌رسد.

 

مردم روسیه همچنین بسیاری از تعطیلات بومی خود را جشن می‌گیرند. در این تعطیلات بانک‌ها، دفاتر و مدارس تعطیل نمی‌شوند، ازجمله این موارد:

 

روز دانش‌آموز

(25 ژانویه):

نام دیگر این تعطیلات روز تاتیانت است. زیرا سنت تاتیانت حامی دانش آموزان بوده است.

 

"Maslenitsa"

(معمولاً در ماه فوریه جشن گرفته می‌شود):

این تعطیلات به معنای پایان زمستان و رسیدن فصل بهار است. منشأ بت‌پرستی دارد. در طول این تعطیلات مردم به دیدار یکدیگر می‌روند، پنکیک زیادی می‌پزند. پنکیک ویژگی اصلی این جشنواره است زیرا یک پنکیک نمادی از خورشید است.

 

عید پاک

(در آوریل یا مه):

تاریخ دقیق این جشن از سال‌به‌سال دیگر تغییر می‌کند. اما معمولاً در آوریل رخ می‌دهد. جمعه قبل از استر را، جمعه خوب می‌نامند. این روزی است که زنان نان عید پاک را به نام "paska" یا "paskha" می‌پزند. روز شنبه مردم تخم‌مرغ عید پاک را رنگ می‌کنند. یکشنبه روز نهایی عید پاک است. در این روز مردم به دیدار یکدیگر می‌روند و تخم‌مرغ‌های رنگارنگ را به یکدیگر می‌دهند.

 

روز خانواده ، عشق و وفاداری

(8 ژوئیه):

در تقویم ارتدکس در تاریخ 8 ژوئیه ، روز تجلیل از قهرمانان قدیمی و مقدس روسیه به نام پطرس و فونرونیا است. این دو قهرمان الگوی کامل نماد ازدواج مسیحیان است. این تعطیلات در حال حاضر نمادی به شکل بابونه و مدال است که در 8 ژوئیه به خانواده‌های برتر به خاطر عشق و وفاداری اهدا می‌شود.

 

روز دانش

(اول سپتامبر):

روز ملی دانش در همه مناطق کشور روسیه در اول سپتامبر برگزار می‌شود. معلمان، والدین و ​​دانش آموزان معمولاً در صبح این روز در حیاط مدرسه‌ها تجمع می‌کنند. در این روز، اجراهای مختلف و یا کنسرت اختصاصی روز دانش نمایش داده می‌شود.

همچنین در روسیه ، تعطیلات غربی مانند سنت ولنتاین و هالووین انجام می‌شود.

 

تعطیلات و جشنواره‌های در سنت پترزبورگ

روز برداشته شدن کامل محاصره لنین گراد

(27 ژانویه):

محاصره لنین‌گراد یکی از طولانی‌ترین و مخرب‌ترین محاصره شهرهای بزرگ در تاریخ مدرن بود. این روز شبیه‌سازی‌های تاریخی-نظامی زیادی در نمایشگاه‌ها و برنوشته‌ها در خیابان‌ها و سایر مکان‌ها برپا می‌شود.

 

روز شهر

تعطیلات اصلی این روز در سن‌پترزبورگ در تاریخ 27 ماه می اتفاق می‌افتد:

این جشن در آخر هفته نزدیک به این تاریخ برگزار می‌شود. این جشن همیشه بسیار رنگارنگ است؛ رویداد اصلی تعطیلات، راهپیمایی در امتداد نوسکی است. هر کس می‌تواند در آن شرکت کند، شما فقط باید یک کت‌وشلوار روشن در آن شرکت کنید. در حین تعطیلات، یک کنسرت رایگان در میدان دورتسوویا و آتش‌بازی اجرا می‌شود.

 

جشنواره چشمه‌ها در Peterhof

این جشنواره در اواسط ماه مه برگزار می‌شود، سمبل رسیدن بهار و آغاز فصل جدید چشمه‌ها است. در این جشن نمایش خیلی بزرگی اجرا می‌شود. کنسرت، آتش‌بازی، رقص و هنرمندان تئاترهای معروف بالباس‌های تاریخی روشن در این نمایش شرکت می‌کنند.

 

جشنواره بو

جزء جشنواره‌های خاص سالانه سن‌پترزبورگ است، که در اوایل ماه مه در مکان‌های مختلف شهر برگزار می‌شود. خیاری که، کمی بوی ماهی می‌دهد، یکی از نمادهای این جشن در سن‌پترزبورگ است. میهمانان جشنواره می‌توانند همه بوهای ممکن را امتحان کنند.

 

شب موزه‌ها

یک رویداد سالانه و روز جهانی موزه است. این جشن در 18 ماه مه برگزار می‌شود. این عمل در روزهای شنبه تا یکشنبه آخر هفته انجام می‌شود. این روزها موزه‌های سن‌پترزبورگ تا اواخر شنبه عصر باز هستند و برخی از آنان تا صبح یکشنبه بازمی‌مانند. در حین جشن، بلیتی مجزا برای بازدید از کلیه موزه‌های شهر به فروش می‌رسد.

 

جشنواره فارغ‌التحصیلان سن‌پترزبورگ "بادبان‌های اسکارلت" ("Алые паруса ")

در سراسر جهان شناخته‌شده است. این جشنواره در نیمه ژوئن برگزار می‌شود. این جشن با یک کنسرت در میدان دورتسوویا آغاز می‌شود، جایی که فقط فارغ‌التحصیلان مدرسه می‌توانند در آن حاضر شوند. در زمان اوج جشن، نمایش نوری باشکوه در منطقه آبی نوا اجرا می‌شود. این نمایش با کمک یک ناوچه که در زیر بادبان‌های خود نورپردازی را اجرا می‌کند انجام می‌شود.

 

جشن بین‌المللی ماراتن "شب‌های سفید".

این‌یک جشنواره بزرگ ورزشی است که در تابستان در مرکز شهر سن‌پترزبورگ برگزار می‌شود. این جشن بیش از 20 سال سابقه دارد.

 

جشنواره بین‌المللی مجسمه‌های ماسه‌ای.

هرساله از اواخر ماه ژوئیه تا اوایل آگوست برگزار می‌شود. شهروندان این نوع هنر را پذیرفتند و محبوبیت آن رفته‌رفته زیاد شد. اکنون محل دائمی این جشن، ساحل قلعه پیتر و پاول است.

 

رژه نیروی دریایی

یک رژه سالانه کشتی‌های جنگی، به‌افتخار روز نیروی دریایی است. این در آخر هفته آخر ماه ژوئیه در منطقه آب نوا برگزار می‌شود. این رژه شامل کشتی‌های جنگی پایگاه دریایی لنین‌گراد و کشتی‌های کشورهای خارجی است.

سؤالات متداول

چه نوع پریز برقی در روسیه استفاده می‌شود؟

ولتاژ برق استاندارد 220 ولت است. پریزها دوشاخه هستند.

 

- شماره اضطراری که می‌توانم با آن‌ها تماس بگیرم چیست؟

در مواقع اضطراری ، می‌توانید به‌صورت رایگان با شماره "112" (از طریق تلفن همراه و یا تلفن ثابت) تماس بگیرید:

خدمات آتش‌نشانی - 010

پلیس - 020

آمبولانس - 030.

 

- آیا می‌توانم در خارج از خانه خود سیگار بکشم؟

استعمال دخانیات در کلیه اماکن عمومی ازجمله کافه‌ها، کلوپ‌ها، بارها، رستوران‌ها، فضاهای عمومی بسته و حمل‌ونقل عمومی ممنوع است.

 

- چگونه می‌توانم نامه ارسال کنم؟

خدمات پستی در روسیه و سن‌پترزبورگ، یک خدمت ملی است، در هر منطقه از شهر دفاتر پست در حال کار هستند.

 

- کجا می‌توانم برگه‌ای را چاپ کنم؟

می‌توانید تکالیف خود را در کتابخانه چاپ کنید. در هر دو محوطه دانشگاهی که امکانات چاپی دارند، فضای برای استفاده از رایانه آماده‌شده است.

 

- اگر در انجام تکالیف و یا درس‌های خود مشکل داشته باشم، کجا می‌توانم بروم؟

اگر متوجه شدید در انجام تکالیف و یا درس‌های خود مشکل‌دارید، باید با مرکز بین‌المللی آموزش زبان و ارتباطات حرفه‌ای تماس بگیرید.

 

- آیا دانشجویان خارجی می‌توانند در حین تحصیل در روسیه کار کنند؟

خیر، در صورت داشتن ویزای دانشجویی اجازه کار ندارند.

- چه ساعتی می‌توانم در مورد موضوعات سازمانی با دفتر تماس بگیرم؟

شما می‌توانید در ساعات کاری تماس بگیرید: دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 5.45 عصر.

نکته: همیشه به خاطر داشته باشید که در مواقع اضطراری، می‌توانید با مرکز بین‌المللی آموزش زبان و ارتباط حرفه‌ای تماس بگیرید. شماره تلفن مرکز را هنگام ورود به موسسه دریافت خواهید کرد.

پشتیبانی دانشجو در موسسه شمال غربی


مرکز بین‌المللی آموزش زبان و ارتباطات حرفه‌ای

lego address

Vasilievsky Ostrov ، 57/43 Sredny Prospect ،
اتاق شماره 306

lego phone

تلفن : +7(812)3230794

lego email

ایمیل :

studyinrus.spb@gmail.com

lego korea

آدرس وب‌سایت:

sziu.ranepa.ru/dopolnitelnoe-obrazovanie/
mclpipk/o-tsentre
facebook.com/sziu.lingvcentre

دفتر بین‌المللی دانشجویان

lego address

Vasilievsky Ostrov ، 57/43 Sredny Prospect ،
دفتر 330

lego phone

تلفن:

323-07-94 (812) 7+

lego korea

sziu.ranepa.ru/international-relations/ upravlenie-mezhdunarodnogo-sotrudnichestva

وزارت تعاون بین‌المللی

lego address

4 Pesochnaya Naberezhnaya ،
دفتر 301

lego email

پست الکترونیکی:
ums@sziu.ranepa.ru

lego phone

تلفن:

3359469 (812) 7+

بخش‌ها و دانشکده‌ها:

lego address

57/43 Sredny Prospect, Vasilievsky Ostrov / (Средний проспект, 57/43, Васильевский остров)

picture page 24 1

lego address

7 Tuchkov Lane, Vasilievsky Ostrov / (Тучков переулок, 7, Васильевский остров)

picture page 24 2

lego address

8 Dnepropetrovskaya Street / (Ул. Днепропетровская, 8)

picture page 24 3

lego address

6/10 Chernyakhovskogo Street / (Ул. Черняховского, 6/10)

picture page 24 4

منابع مفید از سایر خدمات مختلف شهری ، خدمات تاکسی و کرایه اتومبیل

معرف سن‌پترزبورگ

famous st petersburg

بلیت‌های تئاتر

theater tickets

بلیت موزه

museum ticket

بلیت‌های ورزشی

sports tickets

بلیت‌ رویدادهای مختلف

بلیت‌های فیلم

tickets for various events

تاکسی

taxi

بلیت موزه

museum ticket 1

welcome