قبل از ورود به روسیه می‌توانید یادگیری زبان را شروع کنید. همه این‌ها به انگیزه و توانایی شما بستگی دارد. البته اگر می‌خواهید در روسیه تحصیل کنید، لازم نیست حتماً این زبان را بیاموزید. زیرا می‌توانید رشته مورد نظر را به زبان انگلیسی بیاموزید. دوره مقدماتی آموزش زبان روسی نیز در این کشور برای دانشجویان فراهم آمده است. مدت‌زمان یک دوره مقدماتی برای دانشجویان بین‌المللی در روسیه یک سال تحصیلی است. این دوره به طور معمول شامل دروس روسی (4 تا 6 ساعت تحصیلی در روز) و سایر موضوعاتی مانند ریاضیات، شیمی و سایر علوم (بسته به موضوع انتخابی برای تحصیل) است. برای دانشجویان انگلیسی‌زبان، اولین دروس عمومی می‌تواند به زبان انگلیسی و بعداً به روسی تشکیل گردد.

اکثر معلمان ادعا می‌نمایند که دانشجویان بعد از یک سال تسلط خوبی روی زبان خارجی خواهند داشت. البته دوره‌های مقدماتی هزینه‌هایی هم برای دانشجویان به دنبال دارد. این دوره‌ها تنها برای بورسیه‌های دولتی رایگان برگزار می‌شود.

لیست دانشکده های برگزار کننده کلاس زبان

دانشکده عالی اقتصاد، دانشگاه ملی تحقیقات سنت سن‌پترزبورگ، مکانیک و اپتیک، دانشگاه الکترونیک سن‌پترزبورگ، دانشگاه فدرال کازان، دانشگاه ملی علوم و فناوری MISiS، دانشگاه ملی تحقیقات هسته‌ای MEPhI ، دانشگاه ملی تحقیقات پلی تکنیک Tomsk، انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو، دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک، دانشگاه ایالتی لوباچفسکی نیژنی نوگورود، دانشگاه فدرال اورال، دانشگاه پلی تکنیک سن‌پترزبورگ، دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو ، دانشگاه دوستی مردم روسیه، دانشگاه فدرال خاور دور، دانشگاه فدرال سیبری و بسیاری از دانشگاه‌های دیگر دوره‌های مقدماتی زبان روسی را به عنوان یک زبان خارجی به دانشجویان ارائه می‌دهند. دانشجویان می‌توانند در دانشگاه مورد نظر خود برای این دوره ثبت‌نام کرده و یکی از برنامه‌های پیشنهادی دانشگاه را بپذیرند.

یادگیری زبان روسی از طریق فیلم و ادبیات

"روسی از طریق فیلم و ادبیات"، "زبان رسانه"، "تجارت روسی" و برخی دیگر دوره‌هایی خاص هستند که برخی از دانشگاه‌های روسیه آنها را ارائه می‌نمایند. مدت‌زمان برگزاری چنین دوره‌هایی معمولاً از دو یا سه هفته تا سه یا چهار ماه است. مزیت اصلی چنین دوره‌هایی کیفیت بالای آنها است. زیرا دانشجویان در حین تحصیل در روسیه توسط اساتیدی مسلط به این زبان شروع به یادگیری مهارت‌های این چنین می‌نمایند. چنین دوره‌های آموزش زبان روسی در موسسه زبان روسی دولتی پوشکین، انستیتو VV Vinogradov، موسسه زبان روسی آکادمی علوم روسیه، دانشکده عالی اقتصادی، دانشگاه فدرال خاور دور، دانشگاه الکترونیک ایالتی سن‌پترزبورگ، دانشگاه پلی تکنیک Tomsk، دانشگاه دولتی نووسیبرسک، دانشگاه دوستی مردم روسیه، دانشگاه ایالتی لوباچفسکی نیژنی نوگورود، دانشگاه فدرال اورال و بسیاری مراکز دیگر برای دانشجویان متقاضی ارائه می‌شود.

شرکت در کلاس تابستانی برای یادگیری زبان روسی

در روسیه امکان شرکت در کلاس‌های تابستانی نیز برای دانشجویان وجود دارد. آموزش زبان روسی نیز یکی از این کلاس‌ها محسوب می‌گردد. کلاس‌های تابستانی معمولاً از 3 تا 8 هفته به طول می‌انجامد و دانشجویان در پایان دوره گواهی‌های لازم را نیز دریافت می‌کنند. دانشکده عالی اقتصاد، دانشگاه الکترونیک سن‌پترزبورگ، دانشگاه ایالتی کازان، دانشگاه پلی تکنیک تامسک، دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک، دانشگاه ایالتی لوباچفسکی از نیژنی نوگورود و بسیاری دیگر از دانشگاه‌های روسی به صورت سالانه میزبان مدارس تابستانی هستند. دانشکده عالی اقتصاد و دانشگاه پلی تکنیک تامسک همچنین میزبان مدارس زمستانی روسی هستند.

یادگیری زبان روسی در کشور خود

دانشجویانی که تسلط لازم به این زبان را داشته باشند زودتر با سایر دانشجویان روسی آشنا شده و می‌توانند از کمک‌های آنها بهره‌مند شوند. از این رو می‌توانید در کشور خود نیز برای آموزش این زبان در کلاس‌های مربوطه شرکت کنید. دوره‌های زبان روسی در بیش از 50 کشور جهان در دسترس است و 90 درصد اساتید در این دوره‌ها نیز بومی می‌باشند. هر ساله حدود 20000 نفر در این کلاس‌های شرکت می‌نمایند. کارمندان شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی و دانشجویان و برخی دیگر از افراد شرکت‌کننده در این دوره‌ها محسوب می‌گردند. دفتر RCSC در هر کشور برگزارکننده این کلاس‌ها می‌باشد. دانشگاه‌هایی در جهان نیز وجود دارند که زبان روسی را به دانشجویان خود می‌آموزند. دانشگاه لیدز (انگلستان)، کالج رویال لندن (انگلستان)، موسسه زبان و فرهنگ روسی پوشکین (ونزوئلا)، دانشگاه بوستون (ایالات متحده آمریکا)، دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک (ایالات متحده آمریکا)، دانشگاه هومبولت برلین (آلمان)، موسسه فرهنگ آلمانی-روسیه (آلمان) و برخی موارد دیگر از جمله این دانشگاه‌ها در جهان می‌باشند.

آموزش زبان روسی در بنیاد Russkiy Mir

بنیاد Russkiy Mir یکی دیگر از راه‌های آموزش زبان روسی در جهان است. این بنیاد خیریه که در کشور روسیه تأسیس شده است، برنامه‌های آموزشی مبتنی بر هزینه و یا رایگان برای دانشجویان ارائه می‌نماید. امکان شرکت در دوره‌های آنلاین و از راه دور آموزش زبان روسی نیز وجود دارد. برخی از وب سایت‌های روسی اقدام به برگزاری چنین دوره‌هایی می‌نمایند. سطوح آموزشی A1 تا C2 در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود. دوره‌هایی مانند دوره "بیایید روسی صحبت کنیم"، از جمله دوره‌های آموزش این زبان است که برای مبتدیان توسط استادان دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو با همکاری بنیاد روسکی میر طراحی شده است. این دوره به هشت زبان موجود است.

تیتر به اشتراک‌گذاری

 یادگیری زبان روسی

خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه‌های اجتماعی

قبل از ورود به روسیه می‌توانید یادگیری زبان را شروع کنید. همه این‌ها به انگیزه و توانایی شما بستگی دارد. البته اگر می‌خواهید در روسیه تحصیل کنید، لازم نیست حتماً این زبان را بیاموزید. زیرا می‌توانید برنامه‌ای به زبان انگلیسی برای خود بیابید. دوره‌ای مقدماتی آموزش زبان روسی نیز در این کشور برای دانشجویان فراهم آمده است. مدت‌زمان یک دوره مقدماتی برای دانشجویان بین‌المللی در روسیه یک سال تحصیلی است.

عنوان سئو

یادگیری زبان روسی

نامک

Learning Russian

توضیحات سئو

قبل از ورود به روسیه می‌توانید یادگیری زبان را شروع کنید. همه این‌ها به انگیزه و توانایی شما بستگی دارد. البته اگر می‌خواهید در روسیه تحصیل کنید، لازم نیست حتماً این زبان را بیاموزید. زیرا می‌توانید برنامه‌ای به زبان انگلیسی برای خود بیابید.

کلیدواژه ها

 

تعداد کلمات کلیدی

 

عنوان عکس اصلی

یادگیری زبان روسی

توضیحات عکس اصلی

دوره‌های  یادگیری زبان روسی