هر آنچه که باید در مورد حمل‌ونقل در روسیه بدانید، در این مقاله ذکر شده است. آگاهی از شرایط و هزینه حمل‌ونقل عمومی برای رفت آمد آسان‌تر دانشجویان و همچنین سایر افراد قبل از مهاجرت مهم است. زیرا اگر قصد جابه‌جایی و یا پیمودن مسیری را در سطح شهر داشته باشید، حمل‌ونقل عمومی برای شما آسان‌تر خواهد شد. همچنین آگاهی از جایگاه مترو، اتوبوس‌ها و سایر وسایل حمل‌ونقل و البته هزینه حمل‌ونقل عمومی به افراد کمک شایانی می‌کند. روسیه کشوری وسیع می‌باشد. اما حتی اگر اولین سفر شما به روسیه باشد، رسیدن به مقصد مورد نظر به تنهایی دشوار نیست. نکته اصلی این است که مانند سفر در هر مکان ناآشنایی باید برنامه‌ریزی کنید. معمولاً کارمندان دستورالعمل‌های دقیقی در مورد نحوه ورود به دانشگاه و رسیدن به مقصد ارسال می‌کنند.

نحوه جابه‌جایی از فرودگاه به مرکز شهر

 • پیدا کردن مسیر خود در شهرهای روسیه با نقشه‌های تلفن همراه که بدون دسترسی به اینترنت کار می‌کنند آسان است. مانند (OsmAnd ، Mobile Yandex ، 2 GIS) فقط آنها را قبل از سفر دانلود کرده و در گوشی همراه خود داشته باشید. بنابراین از فرودگاه تا یکی از شهرهای روسیه با استفاده از اشکال مختلف حمل‌ونقل می‌توانید به مقصد برسید. که اغلب وسایل حمل‌ونقل در روسیه اتوبوس‌های معمولی، تاکسی‌های مسیرهای ثابت یا تاکسی‌های شخصی و قطار می‌باشد. البته قطارهای اکسپرس در برخی از شهرهای اصلی از پایانه‌های فرودگاه کار می‌کنند. مزایای اتوبوس‌ها و تاکسی‌های مسیر ثابت این است که آنها ارزان بوده و در اسرع وقت (هر 10-15 دقیقه) در دسترس هستند. همچنین بلیط این اتوبوس‌ها در کیوسک خاص که در فرودگاه تعبیه شده را می‌توان خریداری کرد. تاکسی‌های خط ثابت نیز در فرودگاه برای هر مقصدی آماده حرکت می‌باشند.
 • هزینه رفت‌وآمد با اتوبوس از فرودگاه‌های مسکو به مبلغ 55-150 روبل (1-2 دلار) و با تاکسی‌های مسیر ثابت با قیمت 75-150 روبل (1-2 دلار) می‌باشد. البته قیمت در سایر شهرهای روسیه حتی پایین‌تر از فرودگاه‌های مسکو می‌باشد.
 • قطارهای پرسرعت نیز مسافران را به سمت مرکز شهر سوق داده و این قطارها سریع‌السیر هستند. تعرفه‌های مختلف  هزینه قطارها به‌صورت آنلاین در دسترس است. برای پیدا کردن دفاتر بلیط فروشی برای قطارهای اکسپرس، باید علائم ویژه در فرودگاه را دنبال کنید. بااینکه در فرودگاه نیز می‌توان بلیط تهیه کرد، اما خرید آنلاین ارزان‌تر است. از مزایای قطارهای پرسرعت این بوده که فضای چمدان بیشتری داشته و مسافران قادرند چمدان و وسایل خود را به‌راحتی جابه‌جا کنند.

express train travel

هزینه سفر با قطار اکسپرس در شهر مسکو

 • سفر با قطار اکسپرس در شهر مسکو 500 روبل (8 دلار) هزینه دارد. اما بلیط در شهرهای دیگر ارزان‌تر است. به عنوان مثال، یک قطار تندرو از فرودگاه کلتسو شما را با قیمت 60 روبل (1 دلار) به یکاترینبورگ می‌برد. قطارهای پرسرعت همچنین در فرودگاه‌های ولادیووستوک و سوچی کار می‌کنند. البته باید توجه داشته باشید که سفر از فرودگاه به شهر با قطار معمولی چندین ساعت طول می‌کشد اما چندین برابر ارزان‌تر خواهد بود. بلیط این قطارهای معمولی در دفاتر بلیط فروخته می‌شود.
 • گران‌ترین وسیله حمل‌ونقل، استفاده از تاکسی فرودگاه به شهر است. در مسکو و سن‌پترزبورگ سفر با تاکسی از 1000 تا 1500 روبل هزینه در بردارد، اما در یکاترینبورگ تنها با پرداخت هزینه 650 روبل به مقصد خود می‌رسید. در ایستگاه‌های راه‌آهن و فرودگاه‌ها بهتر است تاکسی را به‌صورت آنلاین سفارش دهید. همچنین برای جلوگیری از دردسر و گرفتاری، از سوار شدن در تاکسی‌های بدون مجوز خودداری کنید.
 • البته برخی از دانشگاه‌های روسیه، دانشجویان بین‌المللی را به طور رایگان از فرودگاه تا مقصد هدایت می‌کنند. برای اطلاع از جزئیات، با نمایندگان دانشگاه باید در تماس باشید و اطلاعات دقیق را درخواست کنید. در بعضی موارد از شما خواسته می‌شود قبل از ورود خود به کشور روسیه درخواست خود را در وب‌سایت دانشگاه ارسال كنید.

حمل‌ونقل در روسیه در مرکز شهر

 • در شهرهای روسیه با استفاده از مترو، اتوبوس ، تراموا، واگن برقی و تاکسی‌های مسیر ثابت می‌توان جابه‌جا شد. سیستم‌های زیرزمینی در مسکو ، سن‌پترزبورگ ، نووسیبیرسک ، نیژنی نووگورود، سامارا، کازان، یکاترینبورگ و ولگوگراد وجود دارد. هرچه شهر بزرگ‌تر و وسیع‌تر باشد، کرایه نیز بالاتر می‌رود. در مسکو یک سفر برای شما 57 روبل هزینه خواهد داشت، در سن‌پترزبورگ 55 روبل، در یکاترینبورگ فقط 32 روبل.
 • سفر با حمل‌ونقل جاده‌ای عمومی (اتوبوس، تراموا) برای شما 57 روبل هزینه خواهد داشت. در مسکو 50 روبل، در سن‌پترزبورگ 30 روبل و در کازان 22 روبل هزینه برای مسافر در بر خواهد شد.
 • دانشجویان دانشگاه‌های روسیه قادرند بلیط های حمل‌ونقل عمومی را با تخفیف خریداری کنند. مسافران در تاکسی‌های مسیری ثابت باید وجه نقد بپردازند و هیچ تخفیفی ارائه نمی‌شود. سفر ماهیانه با کارت اجتماعی دانشجویی 5 برابر کمتر از بلیط معمولی است. به محض دریافت کارت دانشجویی"کارت مخصوص سفر دانشجویی" یا "کارت اجتماعی" (بسته به شهر) را اخذ کرده تا هزینه‌های سفر شما تخفیف یابد.
 • قبل از دریافت کارت سفر خود، با استفاده از تعرفه‌های مختلف، کارت‌های مسافرتی معمولی را خریداری کنید. البته برای 1 یا 2 سفر این بلیط ها ارزش خرید را ندارد. کارت مسافرتی برای 5 سفر و بیشتر ارزان‌تر عمل می‌کند. هرچه تعداد سفرهای بیشتری خریداری کنید، هزینه نهایی کمتر می‌شود.
 • در مسکو همچنین قادر هستید کارت مسافرتی را با نرخ "90 دقیقه" خریداری کنید، که به شما امکان می‌دهد طی یک ساعت و نیم سفر خود را با استفاده از حمل‌ونقل جاده‌ای، زیرزمینی و یا عمومی انجام دهید. تعرفه‌های مشابه در شهرهای دیگر روسیه نیز اعمال می‌شود.

public transport status

عنوان سئو

وضعیت حمل‌ونقل عمومی در کشور روسیه چگونه است؟

حمل‌ونقل در جاده‌های کشور روسیه

بلیط‌های وسایل حمل‌ونقل در جاده مانند قطارها و یا اتوبوس‌ها را می‌توانید از طریق راننده خریداری کنید، اما قیمت آنها بسیار گران‌تر از دفاتر بلیط یا کیوسک‌های ویژه خواهد بود. سفر به دور روسیه با سفر بین‌شهری با تور، قطار، قایق و هواپیما امکان‌پذیر است. تخفیف برای قطارهای محلی (در یک منطقه فدرال) نیز موجود است.

برای مثال 50٪ تخفیف بین 1 سپتامبر تا 15 ژوئن در دسترس است. برای اعمال این تخفیف هنگام خرید بلیط یا کارت مسافرتی، کارت دانشجویی خود یا کارت اجتماعی دانشجویی( بسته به منطقه) را ارائه دهید.

 

نامک

life-in-russia/life-conditions/transport

تیتر به اشتراک گذاری وضعیت حمل‌ونقل عمومی در کشور روسیه چگونه است؟
خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه های اجتماعی آگاهی از شرایط و هزینه حمل‌ونقل عمومی برای رفت آمد آسان‌تر دانشجویان و همچنین سایر افراد قبل از مهاجرت مهم است. زیرا اگر قصد جابه‌جایی و یا پیمودن مسیری را در سطح شهر داشته باشید، حمل‌ونقل عمومی برای شما آسان‌تر خواهد شد. همچنین آگاهی از جایگاه مترو، اتوبوس‌ها و سایر وسایل حمل‌ونقل و البته هزینه حمل‌ونقل عمومی به افراد کمک شایانی می‌کند. روسیه کشوری وسیع با مسافت‌های عظیم است، اما حتی اگر اولین سفر شما به روسیه باشد، رسیدن به یک مقصد به تنهایی دشوار نیست. نکته اصلی این است که مانند سفر در هر مکان ناآشنایی باید برنامه‌ریزی کنید. معمولاً کارمندان دستورالعمل‌های دقیقی در مورد نحوه ورود به دانشگاه و رسیدن به مقصد ارسال می‌کنند.

توضیحات سئو

روسیه کشوری وسیع می‌باشد، اما حتی اگر اولین سفر شما به روسیه باشد، رسیدن به مقصد مورد نظر به تنهایی دشوار نیست. نکته اصلی این است که مانند سفر در هر مکان ناآشنایی باید برنامه‌ریزی کنید.

کلیدواژه ها

حمل‌ونقل در روسیه

تعداد کلمات کلیدی

حمل‌ونقل در روسیه 4

عنوان عکس اصلی

حمل‌ونقل در روسیه

توضیحات عکس اصلی

هزینه سفر به کشور روسیه

عنوان عکس اول

قیمت بلیط حمل‌ونقل در روسیه

توضیحات عکس اول

وضعیت حمل‌ونقل در روسیه