هیچ‌چیز مهم‌تر از سلامتی فرد نبوده و نیست. اگر قصد مهاجرت و زندگی در روسیه را دارید، باید در مورد قانون‌های وضعیت پزشکی و بهداشتی کشور روسیه اطلاعات کسب کنید. برای مثال آگاهی از بیمه پزشکی و سایر شرایط مرتبط با بهداشت فرد، برای همه افراد واجب است. از این رو باید نحوه دریافت بیمه، تعرفه‌های بیمه و هزینه خدمات بهداشتی درمانی برای افراد مشخص باشد. همچنین دانشجویان باید در مورد بیمه دانشجویی و شرایط بهداشت و درمان کشور روسیه، از دانشگاه مقصد اطلاعات مرتبط و لازم را کسب کنند.

insurance situation in russia

کمک‌های اولیه و مراقبت‌های اضطراری پزشکی به صورت رایگان در دسترس شهروندان خارجی در روسیه است.

در روسیه، مراقبت‌های بهداشتی توسط دولت و شرکت‌های خصوصی ارائه می‌شود. در واقع شما به یک بیمه درمانی نیاز دارید تا در بیمارستان‌های دولتی و مراکز درمانی ازجمله کلینیک‌های دانشجویی مراجعه کنید. کلینیک‌های خصوصی درصورتی‌که بیمار هزینه‌های درمان خود را بپردازند ، بیماران را بدون بیمه پذیرش می‌کنند.

کمک‌های اولیه

  • کمک‌های اولیه در موارد اضطراری (تصادفات ، صدمات ، مسمومیت و موارد دیگر) توسط افسران پلیس، افسران نظامی، کارکنان خدمات آتش‌نشانی و نجات و سایر افراد ذیصلاح ارائه می‌شود.

 مراقبت‌های پزشکی فوری یا اضطراری

  • مراقبت‌های پزشکی اضطراری در حوادث تهدیدکننده فوری زندگی و سلامتی فرد مانند (تصادفات، صدمات، مسمومیت و موارد دیگر) توسط مؤسسات بهداشت عمومی به صورت رایگان ارائه می‌شود. پزشکان وضعیت بیمار را تثبیت کرده و سپس سایر خدمات بهداشتی با بیمه یا پرداخت شخصی امکان‌پذیر است.
  • غیر از کمک‌های اولیه و مراقبت اورژانسی، انواع دیگر خدمات پزشکی با پرداخت هزینه قابل دریافت است. برای دریافت این خدمات، دانشجویان بین‌المللی باید بیمه‌ای را برای پوشش درمانی معمول ازجمله معاینه، آزمایش، نسخه دارویی و مشاوره تخصصی دریافت کنند. 

سیاست بیمه سلامت داوطلبانه

  • قوانین بیمه سلامت دانشجویان بین‌المللی معمولاً برای دوره (4-5 سال) به مسئولین مرتبط ارجاع می‌شود. به همین دلیل دفترچه بیمه درمانی کشور مبدأ برای پرداخت هزینه خدمات بهداشتی درمانی در کشور روسیه قابل استفاده نیست. زیرا این نوع بیمه در اکثر بیمارستان‌های روسی معتبر نیست و طبق چنین سیاستی، بیمار اغلب مجبور به پرداخت هزینه برای معالجه خود می‌شود و فقط پس از بازگشت به خانه، از شرکت بیمه باید هزینه پرداختی در کشور روسیه را طلب کرده تا طبق تعرفه‌های بیمه، شرکت بیمه‌گذار، هزینه‌ها را پرداخت کند. این امر برای دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند بسیار ناخوشایند است.
  • بنابراین شما می‌توانید به محض ورود به روسیه، یک بیمه درمانی داوطلبانه (VHI) خریداری کنید که حداقل خدمات پزشکی مورد نیاز قانون روسیه (ازجمله مراقبت‌های خارج از بیمارستان و داخل بیمارستان ، بستری و هزینه‌های اورژانس و.. ) را شامل شود.
  • برای دانشجویان که تمایل به تحصیل در کشور روسیه را دارند، با مراجعه به کلینیک‌ها و بیمارستان‌های واقع در نزدیکی محل تحصیل یا محل اقامت، نیازی به پرداخت هزینه مراجعه به پزشک نخواهد بود زیرا ارائه کارت شناسایی دانشجویی (یا گذرنامه) کافی خواهد بود.
  • بنابراین قبل از عزیمت به روسیه، با نمایندگان دانشگاه خود تماس گرفته و در مورد دستیابی به سیاست VHI اطلاعات کسب کنید. گرفتن بیمه معمولاً توسط دفاتر دانشجویی بین‌المللی تنظیم می‌شود. آنها به شما كمك کرده كه از طریق دانشگاه با نرخ كمتری خود را بیمه کنید. شما همچنین می‌توانید یک بیمه‌نامه VHI را به‌طور مستقل از هر بیمه‌گذار روسی اخذ کنید، اما اخذ آن از طریق دانشگاه سریع‌تر و ارزان‌تر خواهد بود.
  • مطابق با قانون روسیه از سال 2016، شهروندان بین‌الملل باید فوراً بیمه درمانی را در کشور روسیه تهیه کنند. البته هنگام اخذ بیمه درمانی خصوصی، به یاد داشته باشید که حداقل قیمت برای اتباع خارجی از اول مه 2016 به 100000 روبل (1660 دلار آمریکا) افزایش یافته است.

هزینه بیمه VHI چقدر است؟

  • هزینه بیمه VHI به فاکتورهای گوناگونی از جمله منطقه یا شهر، طیف وسیعی از خدمات (مراقبت‌های خارج از بیمارستان یا داخل بیمارستان، مراجعه به پزشک در کلینیک خصوصی، مراقبت‌های اورژانس، دندانپزشکی و غیره) بستگی دارد. مدت اعتبار این بیمه (از 3 ماه تا 1 سال) می‌باشد. در سال 2020 شرکت‌های بیمه VHI روسیه، دانشجویان مسکو را بین 4000 تا 12،000 روبل (61-184 دلار آمریکا) بیمه کرده‌اند.

برای اخذ یک بیمه VHI چه اسنادی لازم است؟

 معمولاً گذرنامه و کارت مهاجرت لازم است. در بعضی موارد ممکن است مراجعه به دفتر معاون دانشگاه لازم باشد. برای اطلاعات بیشتر با دفتر بین‌المللی دانشگاه یا شرکت‌های بیمه تماس حاصل کنید.

تیتر به اشتراک گذاری

وضعیت بهداشت و شرایط پزشکی و بیمه در کشور روسیه

خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه های اجتماعی

هیچ‌چیز مهم‌تر از سلامتی فرد نبوده و نیست. اگر قصد مهاجرت و زندگی در روسیه را دارید، باید در مورد قانون‌ها وضعیت پزشکی و سلامتی کشور روسیه اطلاعات کسب کنید. برای مثال آگاهی از بیمه پزشکی و سایر شرایط مرتبط با بهداشت فرد، برای همه افراد واجب بوده و باید نحوه دریافت بیمه و تعرفه‌های بیمه و هزینه خدمات بهداشتی درمانی برای افراد مشخص باشد. همچنین دانشجویان باید در مورد بیمه دانشجویی و شرایط بهداشت و درمان کشور روسیه، از دانشگاه مقصد اطلاعات مرتبط و لازم را کسب کنند.

 

عنوان سئو

وضعیت بهداشت و شرایط پزشکی و بیمه در کشور روسیه

نامک

life-in-Russia/life-conditions/healthcare

توضیحات سئو

دانشجویان باید در مورد بیمه دانشجویی و شرایط بهداشت و درمان کشور روسیه، از دانشگاه مقصد اطلاعات مرتبط و لازم را کسب کنند.

کلیدواژه ها

-

تعداد کلمات کلیدی

-

عنوان عکس اصلی

بیمه در کشور روسیه

توضیحات عکس اصلی

هزینه خدمات بهداشتی در کشور روسیه