تخفیف دانشجویی یکی از مزیت‌هایی است که دانشجویان می‌توانند در این کشور از آن به عنوان یک مزیت استفاده نمایند. در درجه اول حمل‌ونقل عمومی در این کشور با تعرفه‌های بسیار پایین‌تری برای این قشر از جامعه در دسترس می‌باشد. وسایل حمل‌ونقلی مانند مترو، اتوبوس، تراموا و قطار برقی از جمله این موارد می‌باشند. البته شایان ذکر است که تخفیف‌های دانشجویی برای حمل‌ونقل عمومی واقعاً قابل توجه می‌باشد. برای مثال اگر یک فرد عادی به طور متوسط در هر ماه برای رفت‌وآمد با مترو در مسکو 2570 روبل هزینه نماید، این میزان برای دانشجویان در سال  2020، 405 روبل است. این تخفیف در تمام طول سال برای دانشجویان اجرا می‌شود و تنها با داشتن کارت دانشجویی یا کارت اجتماعی دانشجویی می‌توانید از این تخفیف‌ها در دفاتر بلیط فروشی و یا مراکز حمایت اجتماعی برخوردار شوید. البته ارائه گذرنامه و مشخصات دانشجویی نیز در این مواقع لازم است که برای اطلاع از آنها می‌توانید با دانشگاه محل تحصیل خود تماس حاصل کنید.

در قطارهای بین‌شهری میزان تخفیف ارائه شده برای دانشجویان 50 درصد 

است. این تخفیف از اول سپتامبر تا 15 ژوئن در کشور روسیه برقرار است. با ارائه کارت دانشجویی در دفاتر بلیط فروشی این قطارها می‌توانید از این تخفیف جذاب بهره‌مند گردید. البته برای مسافرت‌های زیاد و مکرر هم امکان تهیه کارت مسافرتی برای دانشجویان قرار داده شده است. ارائه شناسه دانشجویی در تهیه این بلیط نیز لازم است.

استفاده از موزه ها

موزه‌ها نیز از دیگر مکان‌هایی هستند که امکان استفاده از تخفیف در آنها برای دانشجویان مهیا است. برای مثال در بازدید از گالری ترتیاکوف و موزه پوشکین این تخفیف‌ها برقرار بوده و بازدید از موزه‌هایی مانند ارمیتاژ و کولومنسکوئه نیز حتی سانس های رایگان نیز برای دانشجویان ارائه می‌نمایند. البته این تخفیف‌ها و سانس‌های رایگان همه روزه نبوده و دانشجویان برای اطلاع از این تخفیفات می‌توانند به وب‌سایت‌های هر کدام از این موزه‌ها مراجعه نمایند. برای استفاده از این خدمات نیز ارائه کارت دانشجویی الزامی است.

کارت ISIC

علاوه بر این تخفیف‌هایی که برای دانشجویان در بسیاری از فروشگاه‌های کشور روسیه وجود دارد، معمولاً اخبار و اطلاعات مربوط به این تخفیف‌ها را می‌توانید در تبلیغات محیطی و بردهای دانشگاه‌ها مشاهده کنید. این تبلیغات اغلب در اوایل سال تحصیلی قابل مشاهده می‌باشند. شرکت‌های بسیار زیاد داخلی و بین‌المللی در روسیه ارائه‌دهنده این تخفیف‌ها می‌باشند. برای دانشجویانی که به صورت مکرر به سفر خارج از کشور عزیمت می‌نمایند، کارتی با عنوان ISIC تعبیه شده است. این کارت ارائه‌دهنده تخفیفات خرید بلیط هواپیما به 130 کشور جهان را دارا بوده و دانشجویان می‌توانند از این خدمات نیز استفاده کنند. البته برای دریافت این تخفیف‌ها نمی‌توانید از کارت دانشجویی دانشگاه‌های روسیه استفاده کنید. حتماً بایستی این کارت مخصوص را تهیه نمایید. علاوه بر بلیط هواپیما کارت ISIC تخفیف‌های دیگری نیز برای ورود به موزه‌ها، کتاب‌خانه‌ها، تئاترها و مراکز فرهنگی و ورزشی برای دانشجویان فراهم می‌آورد. دارندگان این کارت می‌توانند در روسیه نیز از این تخفیفات استفاده کنند. در روسیه برای دارندگان این کارت بیش از 3000 نوع تخفیف در نظر گرفته شده است.

تیتر به اشتراک‌گذاری

مزایایی برای دانشجویان در روسیه

خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه های اجتماعی

تخفیف دانشجویی یکی از مزیت‌هایی است که دانشجویان می‌توانند در کشور روسیه از آن به عنوان یک مزیت استفاده نمایند. حمل‌ونقل عمومی، مراکز فرهنگی و بسیاری از فروشگاه ها این تخفیف‌ها را برای کاربران دانشجو در روسیه در نظر گرفته اند تخفیفاتی که کاملا قابل ملاحظه نیز می‌باشد.

عنوان سئو

تخفیفات دانشجویی در روسیه

نامک

Benefits for Students in Russia

توضیحات سئو

تخفیف دانشجویی یکی از مزیت‌هایی است که دانشجویان می‌توانند در این کشور از آن به عنوان یک مزیت استفاده نمایند. در درجه اول حمل‌ونقل عمومی در این کشور با تعرفه‌های بسیار پایین‌تری برای این قشر از جامعه در دسترس می‌باشد.

کلیدواژه ها

 

تعداد کلمات کلیدی

 

عنوان عکس اصلی

تخفیفات دانشجویی در روسیه

توضیحات عکس اصلی

مزایایی برای دانشجویان در روسیه