برای شروع کار در کشور روسیه، شهروندان و دانشجویان خارجی باید دارای سن بالای 18 سال باشند و از اداره کار و مهاجرت این کشور ویزای کار دریافت کرده باشند. البته دانشجویان بین‌المللی در خارج از ساعات کلاس در دانشگاه نیاز به مجوز نخواهند داشت. اما در سایر موارد نیاز به دریافت مجوز می‌باشد. این مجوزها هم تنها برای افراد دارای دوره‌های تمام‌وقت صادر می‌گردند و بیشتر برای همان منطقه شهری دانشگاه مربوطه اعتبار دارند. تمام این مجوزها هم به مدت یک ساله صادر شده و در صورت نیاز امکان تمدید دارند. با اتمام دوره تحصیلی توسط دانشجویان، این مجوزها نیز لغو خواهند شد.

فرصت های کاری دانشجویان بین‌المللی در روسیه

از سال 2014 با کاهش تعداد مدارک لازم برای دریافت مجوز کار و زمان پردازش درخواست‌ها به 10 روز کاری امکان دریافت این مجوزها در روسیه آسان‌تر هم شده است. این مجوز توسط دفتر منطقه‌ای اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه صادر می‌شود و نیاز به مدارک زیر خواهد داشت:

  • گذرنامه
  • کارت مهاجرت
  • هزینه بررسی (3500 روبل در سال 2018)
  • قرارداد استخدام
  • گواهی عدم ابتلا به بیماری‌های عفونی، اعتیاد و آزمایش منفی ایدز
  • نامه دانشگاهی مبنی بر ثبت‌نام دانشجو در یک دوره اصلی تمام‌وقت

اگر بدون مجوز لازم در کشور روسیه کار کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

شهروندان و دانشجویان خارجی که بدون مجوز کار می‌کنند از 2،000 تا 5000 روبل جریمه می‌شوند. در شهرهای مسکو، سن‌پترزبورگ و لنین‌گراد این مجازات شامل 5000 تا 7000 روبل و اخراج از روسیه خواهد بود.

تیتر به اشتراک‌گذاری

فرصت‌های کاری دانشجویان بین‌المللی در روسیه

خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه‌های اجتماعی

برای شروع کار در کشور روسیه، شهروندان و دانشجویان خارجی باید دارای سن بالای 18 سال باشند و از اداره کار و مهاجرت این کشور ویزای کار دریافت کرده باشند.  البته دانشجویان بین‌المللی در خارج از ساعات کلاس در دانشگاه نیاز به مجوز نخواهند داشت. در سایر موارد نیاز به دریافت مجوز می‌باشد. این مجوزها هم تنها برای افراد دارای دوره‌های تمام‌وقت صادر می‌گردند و بیشتر برای در همان منطقه شهری دانشگاه مربوطه اعتبار دارند.

عنوان سئو

فرصت‌های کاری دانشجویان بین‌المللی در روسیه

نامک

Work Opportunities for International Students in Russia

توضیحات سئو

برای شروع کار در کشور روسیه، شهروندان و دانشجویان خارجی باید دارای سن بالای 18 سال باشند و از اداره کار و مهاجرت این کشور ویزای کار دریافت کرده باشند.

کلیدواژه ها

 

تعداد کلمات کلیدی

 

عنوان عکس اصلی

فرصت های کاری دانشجویان بین‌المللی در روسیه

توضیحات عکس اصلی

ویزای کاری در کشور روسیه