روسیه یک کشور چند قومی بوده، که در آن غذاهای بسیار متفاوت و گاه بسیار عجیب و غریب از بسیاری از اقوام را می‌توان چشید. بنابراین در کشور روسیه غذاهای خوشمزه و متنوع بسیاری وجود داشته که باید تست شود. در این مقاله سعی بر این شده است که تعدادی از غذاهای معروف روسی را معرفی کنیم. در کشور روسیه انواع غذاها از چاک چاک تاتار (دسر ساخته شده از خمیر با عسل) گرفته تا Yakutsk stroganina (ماهی یا گوشت تازه منجمد) سرو می‌شود که هر کدام خوشمزگی و مزه دلپذیر خود را دارد. بااین‌وجود، غذاهای سنتی روسی که مختص این کشور می‌باشد را نیز در هر نقطه‌ای پیدا خواهید کرد. از این رو 11 نوع غذا وجود دارد که باید در کشور روسیه برای یک بار هم که شده امتحان گردد.

national cuisine of russia

  • سوپ کلم (Shchi)

این سوشی که از کلم تهیه می‌شود، به سوپ کلم معروف بوده و مربوط به قرن یازدهم است. لیست مواد تشکیل دهنده سوپ کلم شامل گوشت، چاشنی‌ها و سس ترشی کلم است. بااین‌وجود ممکن است این اجزا بسته به نوع پخت و هنرهای آشپزی متفاوت باشد. البته بسیاری از روس‌ها این سوپ را با استفاده از دستورالعمل‌های خاص خود تهیه می‌کنند. این سوشی با نان چاودار، خامه ترش یا ادویه‌جات و  ترشی جات نیز میل می‌شود.

  • (کوفته‌های گوشتی) یا Pelmeni (Meat Dumplings)

این غذا که مختص کشور روسیه بوده در خارج از کشور نیز بسیار شناخته شده است. کوفته‌های گوشتی در اوایل قرن 14 در ناحیه اورال ظاهر شد. اسم "pelmeni" از واژه‌ای مشابه در زبان‌های فینو-اوگری سرچشمه گرفته است که در ترجمه تحت‌اللفظی به معنای "گوش نان" است. در این غذا از گوشت گاو، گوسفند و گوشت خوک چرخ‌کرده استفاده می‌شود. سپس در خمیری که تشکیل شده از آرد، تخم‌مرغ و آب بوده به‌صورت رول آماده می‌شود. در واقع خمیر را رول کرده و گوشت را درون آن قرار می‌دهیم. سپس این پلمنی‌ها در آب جوش و نمک پخته می‌شوند. هنگام سرو نیز کوفته‌های گوشی را  با کره، خردل، سس مایونز یا هر سس دیگر دلخواه میل می‌کنند.کوفته گوشتی  pelmeni  یا دامپلینگ در خانواده‌های زیادی پخت می‌شود. هرچه جمعیت خانواده بیشتر باشد، تعداد کوفته گوشتی تهیه شده نیز بیشتر می‌شود. معمولاً بخشی از کوفته گوشتی آماده شده آب‌پز شده و بقیه آن برای مصارف بعدی منجمد می‌شوند.

  • فرنی

فرنی مانند سوپ، یک غذای محبوب در بین مردم روسی است. مردم روسیه برای فرزندان خود در دوران کودکی در وعده صبحانه فرنی آماده کرده زیرا برای کودک مفید بوده و یک وعده غذای کامل است. هنگام صبحانه در یک هتل، یک کافه، کافه دانشجویی یا هنگام بازدید از دوستان به شما سمولینا، جو، جو دوسر، گندم سیاه و انواع فرنی پیشنهاد می‌کنند. معمولاً فرنی به‌صورت داغ و بسیار غلیظ به همراه کره سرو می‌شود.

  • پای روسی

در غذاهای روسی، محبوبیت کیک‌ها به اندازه پیتزا در ایتالیا می‌باشد. پای روسی عمدتاً از خمیر مرزه با مواد مختلفی از جمله گوشت، میوه و ترشیجات خوشمزه تهیه می‌شود. انواع کیک‌های معروف روسی شامل کیک پنیر، کولیبیاکی، کیک، شانگی، کورنیک و... می‌باشد. البته این لیست کاملی از انواع کیک‌های خوشمزه روسی نیست. اگر از پای خانگی دست‌ساز که در خانه تهیه شده است، امتحان کنید شما بسیار خوش‌شانس هستید زیرا کیک‌های خانگی با کیک‌هایی که در کافه‌ها و یا مراکز پذیرایی سطح شهر وجود دارد تفاوت مزه بسیار چشمگیری دارند.

  • پنکیک

پنکیک قدیمی‌ترین دسر روسی است که در قرن یازدهم ظاهر شد. دستور تهیه پنکیک که یکی از معروف‌ترین غذاهای روسی می‌باشد بسیار ساده است: مواد تشکیل دهنده پنکیک شامل شیر، تخم‌مرغ و مقدار بسیار کمی نمک است. اما فرآیند پخت‌وپز آن نیاز به مهارت‌هایی دارد که باید آن را فرا آموخت در غیر این صورت موفق به پختن پنکیک نمی‌شوید. برای پختن این دسر خوشمزه باید خمیر را با روغن داغ در یک ماهیتابه بریزید. سپس باید بسیار مواظب بود تا پنکیک نسوزد. در واقع از این بعد هنر سرآشپز  مهم است که باید یک پنکیک طلایی تحویل دهد. هرچه پنکیک‌ها نازک‌تر باشد، باید مهارت آشپز نیز بالاتر برود!

ر‌وس‌ها برای پختن پنکیک ضرب‌المثلی دارند و آن هم این است که "همیشه پنکیک اول ناصاف و ناهموار است". به این معنی که هر تعهدی معمولاً با یک شکست انجام می‌شود.

پنکیک معمولاً با خامه ترش، کره، عسل، گوشت یا ماهی، سبزیجات، شیرینی‌جات، میوه و سایر مواد و به‌صورت گرم سرو می‌شود. پنکیک به همراه خاویار مخصوص غذاهای پر زرق و برق یا عیانی است.!

  • الویه (سالاد روسی)

درست همانطور که آمریکایی‌ها روز شکرگزاری را  بدون بوقلمون سنتی نمی‌توانند تصور کنند و همچنین مردم ایتالیا سفره کریسمس را بدون عدس و زامپون خالی می‌دانند، مردم روسیه نیز سفره سال نو را بدون "اولویه" ناقص می‌دانند.

این غذا در خارج از کشور به عنوان "سالاد روسی" که به نام خالق آن که یک سرآشپز فرانسوی به نام لوسیان الویه بوده، شناخته می‌شود. این فرد در قرن 19 در مسکو مشغول به کار بوده است. سپس این غذا در دوره شوروی محبوبیت گسترده‌ای پیدا کرد. محبوبیت خاص آن به سهولت تهیه و در دسترس بودن همه اجزا لازم آن نیز مرتبط می‌شود.

مواد سازنده الویه شامل سیب‌زمینی و هویج آب پز، سوسیس، تخم‌مرغ آب‌پز شده، ترشیجات، نخود سبز و شوید می‌باشد. همه این‌ مواد را در تکه‌های کوچک قطعه‌قطعه کرده و با سس مایونز میل می‌کنند.

  • سالاد وینگرت

 این سالاد در قرن نوزدهم در غذاهای روسی ظاهر شد. این غذا از چغندر آب پز، سیب‌زمینی ، لوبیا ، هویج و ترشی و پیاز تهیه می‌شود. سپس با روغن آفتابگردان مزه دار می‌شود.

  • ترشی‌ها

در روسیه معمولاً هیچ میزی را بدون ترشی نمی‌توان پیدا کرد. خیار خانگی، گوجه‌فرنگی، کلم و قارچ را به‌صورت ترشی خانگی تهیه کرده و سپس این ترشی‌ها را پای ثابت سفره‌های خود قرار می‌دهند. مردم روسی معمولاً با ترشی‌های ترد و تند معطر که شوید و ترب کوهی نیز در آن‌ها استفاده شده، غذای خود را میل می‌کنند.

  • پاستیل لاریسا

این پاستیل نوعی دسر خانگی مانند کنسرو میوه یا مربا است که از مایعاتی مانند آب به همراه انواع توت‌ها یا تکه‌های میوه تهیه می‌شود. مواد مغذی این خوراکی اغلب از میوه و انواع توت‌هایی که در یک باغچه خانگی یا در جنگل تهیه می‌شود، تشکیل شده است. قوام و دستور‌العمل تهیه آن تا حد زیادی به مهارت‌ها و ترجیحات آشپز بستگی دارد. اگر به شما این خوراکی خوشمزه پیشنهاد شد، از این فرصت استفاده کنید.

 پاستیل لاریسا پاشکووا شیرینی سنتی روسیه است که از قرن 14 در بین مردم روسیه شناخته شده است. شکل و بافت آن شباهت زیادی با مارشمالو دارد، اما طعم بی‌نظیر و خاص خود را دارد. این پاستیل در اصل از سیب آنتونوکا ساخته شده که فقط در روسیه رشد می‌کند. اما از قرن نوزدهم این دسر منحصربه‌فرد روسی به اروپا صادر شده و  از انواع دیگر سیب و انواع توت‌ها برای تهیه پاستیل استفاده شد. بعداً عسل و متعاقباً شکر نیز به یک مؤلفه مهم برای تهیه این دسر خوشمزه تبدیل شدند. امروزه طبق ساخت دستور‌العمل‌های قدیمی، تولید پاستیل دوباره از سر گرفته شده و انواع پاستیل را می‌توان در فروشگاه‌های روسی خریداری کرد.

  • ژله آبگوشت!

این غذا به نوعی مانند ژله بوده اما مواد آن گوشت است! مواد این غذا از یک مایع گوشتی متراکم با تکه‌های گوشت تشکیل شده است. برای پختن این غذا، باید گوشت برای چند ساعت آب‌پز شده و سپس در یخچال قرار بگیرد تا کمی سرد شود. زیرا این غذا به عنوان یک غذای سرد سرو می‌شود.

تیتر به اشتراک گذاری

غذاهای ملی کشور روسیه

خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه های اجتماعی

روسیه یک کشور چند قومی بوده، که در آن غذاهای بسیار متفاوت و گاه بسیار عجیب و غریب از بسیاری از اقوام را می‌توان چشید. بنابراین در کشور روسیه غذاهای خوشمزه و متنوع بسیاری را می‌توان مزه کرد. در این مقاله سعی بر این شده است که تعدادی از غذاهای معروف روسی را معرفی کنیم. در کشور روسیه انواع غذاها از چاک چاک تاتار (دسر ساخته شده از خمیر با عسل) گرفته تا Yakutsk stroganina (ماهی یا گوشت تازه منجمد) سرو می‌شود که هر کدام مزه‌ی خود را دارد. بااین‌وجود، غذاهای سنتی روسی که مختص این کشور می‌باشد را نیز در هر نقطه‌ای پیدا خواهید کرد. در این مقاله 11 نوع غذا وجود داشته که باید در کشور روسیه برای یک بار هم که شده امتحان گردد.

 

عنوان سئو

غذاهای ملی کشور روسیه

نامک

Russian-food

توضیحات سئو

روسیه یک کشور چند قومی بوده، که در آن غذاهای بسیار متفاوت و گاه بسیار عجیب و غریب از بسیاری از اقوام را می‌توان چشید. بنابراین در کشور روسیه غذاهای خوشمزه و متنوع بسیاری را می‌توان مزه کرد. در این مقاله سعی بر این شده است که تعدادی از غذاهای معروف روسی را معرفی کنیم.

کلیدواژه ها

-

تعداد کلمات کلیدی

-

عنوان عکس اصلی

غذاهای ملی روسی

توضیحات عکس اصلی

انواع غذاهای مردم کشور روسیه