ویژگی‌های شخصیتی روس‌ها: روس‌ها مانند هر کشور دیگری دارای ویژگی‌های خاصی هستند که مشخصات فرهنگی آنها را تشکیل می‌دهد. با دانستن چنین ویژگی‌هایی از قبل، مطمئناً با ارتباط برقرار کردن با روس‌ها احساس بهتری خواهید داشت.

مردم روس، مهمان‌نوازهای خوبی هستند.

مردم کشور روسیه عاشق مهمان‌نوازی بوده و روس‌ها به دلیل مهمان‌نوازی خود مشهور هستند. سفره سخاوتمندانه ویژگی اصلی مهمانی روس‌ها می‌باشد. هنگامی که یک دوست روسی شما را برای یک فنجان چای دعوت می‌کند، به شما توصیه می‌شود قبل از بازدید اصلاً غذا نخورید. این امر به این دلیل است که روس‌ها تقریباً هر آنچه که در خانه‌دارند را در اختیار مهمان خود قرار می‌دهند. یک زن خانه‌دار خوب در روسیه از دیدن یک میز خالی در وسط مهمانی ناراحت خواهد شد. زیرا برای او، این بدان معنی است که میهمانان هنوز گرسنه بوده و وعده‌های غذایی کافی نیست.

در کشور روسیه بدون هدیه، به مهمانی نروید.

روس‌ها با دوستان و خانواده خود دیدار نکرده مگر اینکه هدایایی بیاورند. حتی وقتی شما به یک مهمانی عادی دوستانه و نه حتی جشن بزرگ دعوت‌شده‌اید، نمی‌توانید دست‌خالی بروید. این هدیه ممکن است خوراکی‌هایی مانند شکلات و یا شیرینی یا تنقلات برای فرزندان آن خانواده باشد. در حقیقت، خود هدیه چندان مهم نیست. شما فقط باید دست‌خالی نباشید. در غیر این صورت، ممکن است کمی خسیس به نظر برسید.

خرافات در روسیه

بعضی از روس‌ها خرافاتی بوده و امورات خرافاتی را بسیار جدی تلقی می‌کنند. برای مثال عبور یک گربه سیاه در مسیر راه آنان را نشانه خوبی ندانسته و بنابراین برای رفع این نحسی، آب دهان خود را به سمت چپ پرتاب می‌کنند. بعضی از مردم روس، حتی سوت زدن در خانه را امر نحسی دانسته و نشانه از دست دادن پول می‌دانند. همچنین اگر روس‌ها پس از فراموش کردن چیزی مجبور به بازگشت به خانه شوند، آن‌ها مجبورند قبل از عزیمت دوباره، در آینه نگاه کنند. یا برای اطمینان از سفر امن و موفقیت‌آمیز، روس‌ها قبل از عزیمت، باید لحظه‌ای در سکوت بنشینند. بسیاری از روس‌ها بر این باورند که یک آینه شکسته یا نمک ریخته باعث بدبختی می‌شود.

همچنین بعضی از مردم خرافی روس بر این عقیده هستند که خلاف آنچه برای دیگران آرزو می‌کنند، برای دیگران اتفاق می‌افتد. به همین دلیل قبل از هر رویدادی مهم برای دیگران آرزوی عکس می‌کنند و عبارت "یه پاشکسته" را به کار می‌برند. البته برای شکارچیان هم همچنین آرزویی دارند، که "امیدواریم هیچ جانور و هیچ پرنده‌ای را شکار نکنی!"

دانشجویان همچنین خرافات خود رادارند: آن‌ها در امتحانات پایان‌ترم، موهای خود را کوتاه نکرده و نیمه‌شب قبل از امتحان، آن‌ها برای خوشبختی با صدای بلند آواز می‌خوانند و از پنجره به بیرون نگاه کرده و کارنامه پیشین خود را می‌تکانند. البته آن‌ها در طول امتحان یک سکه پنج روبل را نیز زیر پاشنه خود قرار می‌دهند. زیرا بر این باورند که این اقدامات می‌تواند نمرات خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

روس‌ها، ارزش دوستی را به‌طور واقعی بالا می‌برند.

دوستی امر مهمی در زندگی روس‌ها است. یک دوستی صمیمانه در بین روس‌ها بسیار باارزش‌تر از یک خویشاوند هم‌خون هست. وفاداری و رفاقت برای بسیاری از روس‌ها تنها یک لغت نیست. زیرا آن‌ها ممکن است دوستی خود را در دبستان یا دانشگاه آغاز کنند و این دوستی در طول زندگی آن‌ها دوام خواهد داشت.

روس‌ها هم‌صحبت خوبی هستند.

روس‌ها در بیان عقاید خود، سرسخت نیستند. روس‌ها نظرات خود را در مورد مسائل مختلف، از پرورش ماهی گرفته تا سیاست‌های کاخ سفید، ابراز می‌کنند. البته غربی‌ها اغلب بر این باورند که عقاید در روسیه سرکوب می‌شود. بااین‌حال، روس‌ها آزادانه نظرات خود را درجاهای مختلف ابراز می‌کنند، از سخنرانی دانشجویان گرفته تا کنفرانس مطبوعاتی با رئیس‌جمهور.

روس‌ها در لبخند زدن، کمی سخت‌گیر هستند.

روس‌ها بدون دلیل لبخند نمی‌زنند. به همین دلیل در زمان‌هایی که ناراحت بوده و یا تحت‌فشارهای سخت زندگی قرار دارند، عبارت‌های شاد و یا لبخند مصنوعی را بروز نمی‌دهند. زیرا روس‌ها این کار را دورویی می‌دانند. روس‌ها عادت به لبخند زدن به افراد غریبه را ندارند و در اماکن عمومی ترجیح داده که در مورد موضوعات عمومی صحبت کنند. بااین‌حال، هنگامی‌که روس‌ها در بین دوستان، همکاران یا نزدیکان خود حضور پیدا می‌کنند، خنده و شوخی‌های بسیار زیادی دارند.

ethical characteristics of the russian people

ارزش زن در کشور روسیه

روس‌ها، برای زنان ارزش زیادی قائل‌اند. روسیه کشوری با زیباترین زنان است. بسیاری از زنان مشهور روسی، ازجمله ناتالیا وودیانوا، ماریا شاراپووا، آنا کورنیکووا و بسیاری از افراد مشهور روسی اثبات این امر هستند. روس‌ها با روشی خاص با زنان رفتار کرده برای مثال یک مرد صندلی خود را در حمل‌ونقل عمومی به یک زن واگذار می‌کند، از بسته شدن خیلی سریع درب در نزدیکی یک زن جلوگیری می‌کند. و به زنان در پیاده شدن از ماشین کمک می‌کنند. این موارد، شخصیت و بزرگ‌منشی مردان را ثابت کرده و ارتباطی با نقض حقوق زنان و یا تجاوز به حریم آنان را ندارد. بااین‌حال نگاه کردن به زنان در اماکن عمومی، تعقیب آن‌ها، اهانت کردن یا سوت زدن توهین تلقی می‌شود.

روس‌ها، عاشق جک گفتن هستند.

روس‌ها عاشق جوک بوده و عموماً افراد بسیار شادی هستند. آن‌ها عاشق شوخی بوده و داستان‌های خنده‌دار می‌گویند. همچنین استعداد ذاتی در بیان لطیفه و جک ساختن رادارند. روس‌ها معمولاً از استنادهای مربوط به فیلم‌های محبوب، به‌ویژه کمدی‌های شوروی استفاده می‌کنند که تقریباً همه افراد روسی فارغ از سنشان این کمدی‌ها را دوست دارند. بعضی‌اوقات، برای درک لطیفه‌های روسی، فقط کافی است فیلم‌های کمدی شوروی را مشاهده کنید. برای مثال: عشق و کبوتر، مسکو به اشک‌ها اعتقادی ندارد، دروازه پوکروفسکی، بازوی الماس و موارد دیگر.

روس از حمام‌های بخار عمومی استفاده می‌کنند.

رفتن به بانیا (نوعی سونا) یک سرگرمی ویژه برای زنان و مردان روسی است. آن‌ها معتقدند که در اتاق بخار، هم جسم و هم روح را تزکیه می‌کند. روس‌ها نه‌تنها برای پوست بدن، بلکه برای گذراندن وقت با دوستان خود به بانیا می‌روند. ازنظر روسیه‌ای‌ها هر چه بیشتر در آنجا بمانید، سلامتی شما تضمین شده و از نظر روحی قوی‌تر می‌شوید. بعد از اتاق بخار، مردم به درون یک استخر آب یخ غوطه‌ور می‌شوند. پس از اتمام مراحل بانیا و بیرون آمدن با صورتی قرمز، به طور سنتی با عبارت "S legkim parom!" از شما استقبال می‌شود (چیزی مانند "از بخار خود لذت ببر!").

تعطیلات اصلی در روسیه

 هر ساله، روس‌ها بیش از 50 تعطیلات رسمی را جشن می‌گیرند: هم جشن‌های ملی و هم مذهبی و همچنین مناسبت‌های مختلف و یادبودهای رسمی در کشور روسیه برگزار می‌شود.

 سال نو در کشور روسیه

 مهم‌ترین و محبوب‌ترین تعطیلات مرتبط با سال نو است که دارای یک درخت سال نو، هدایا، شام‌های خانوادگی و آتش‌بازی‌های باشکوه است. این جشن در شب قبل از 1 ژانویه برگزار می‌شود. ویژگی‌های اصلی سال نو روسیه، بودن بابانوئل مهربان و نوه‌اش مادربزرگ برفی، شامپاین، خاویار، سالاد الویه، ساعت شاداب کرملین و تبریک رئیس‌جمهور در تلویزیون و همچنین مشاهده کمدی شوروی می‌باشد.

کریسمس در کشور روسیه

تعطیلات کریسمس که تعطیلات مذهبی بوده، دومین عید پاک است. در 6 تا 7 ژانویه، کلیساهای ارتدکس در سراسر کشور خدمات جشن برگزار کرده و مردم خانه‌های خود را تزئین و یک جشن برگزار می‌کنند. مردم در روز کریسمس، غالباً فال گرفته و دختران مجرد نام همسر آینده را در فال جستجو می‌کنند. زیرا اعتقاد بر این است که پیشگویی‌های کریسمس دقیق‌ترین پیشگویی می‌باشد.

روز دانشجو در کشور روسیه

روز تاتیانا (روز دانشجویان) در 25 ژانویه برگزار می‌شود. الیزابت ملکه روسی در سال 1775، در روز اختصاص داده شده به اولین شهید مسیحی تاتیانا از روم، فرمان تأسیس دانشگاه مسکو را امضا کرد که متعاقباً به مرکزی برای علم و فرهنگ روسیه تبدیل شد. اکنون روز تأسیس این دانشگاه، برای دانشجویان تبدیل به یک تعطیلات رسمی شده است. در سال 2005، این روز به طور رسمی تصویب شد. در این روز دانشجویان از مؤسس روز تاتیانا یاد کرده و پایان آزمون زمستانی را جشن می‌گیرند. البته هر شهر و دانشگاه سنت‌های خاص خود را دارد: اجرای نمایش، توپ‌بازی، تئاترهای جالب، بازی، و سرگرمی‌های رایگان و... برگزار می‌شود.

روز ارتش در کشور روسیه

روز پیروزی در زمان اتحاد جماهیر شوروی، به روز ارتش و نیروی دریایی نسبت داده شده و از همه نظامیان قدردانی می‌شود. تعطیلات 23 فوریه نه‌تنها برای نیروهای نظامی، بلکه برای هر مردی، صرف‌نظر از اینکه آنها آیا خدمت سربازی را تمام کردند یا خیر، این روز اهمیت دارد. بنابراین مردان علاوه بر قدردانی انتظار هدیه از سوی خویشاوندان خود را دارند. روس‌ها عاشق شوخی هستند: زنی که برای 23 فوریه یک هدیه می‌خرد، می‌داند که این امر در هدیه خود برای 8 مارس (روز زن) تأثیر خواهد گذاشت.

تعطیلات سنتی اسلاوی Maslenitsa

جشنواره Maslenitsa این یک تعطیلات سنتی اسلاوی برای خداحافظی با زمستان و استقبال بهار است. همچنین به عنوان هفته کره یا کرپ معروف است. این مراسم در هفته قبل از عید جشن گرفته می‌شود که مردم برای خوردن پنکیک از یکدیگر دیدن می‌کنند. در هفتمین روز از جشنواره Maslenitsa، مردم هنگامی که یک عروسک سوخته می‌شود، در فضای باز برای وداع با زمستان جمع می‌شوند.

روز جهانی زن در کشور روسیه

روز جهانی زن که اکنون از آن به عنوان روز زن یاد می‌شود، در 8 مارس برگزار شده که در این روز از همه زنان کشور از دختران کوچک گرفته تا مادربزرگ قدردانی شده و گل و هدیه دریافت می‌کنند.

عید پاک در کشور روسیه

این تعطیلات باستانی مسیحی در اوایل بهار در روسیه جشن گرفته می‌شود. در این روز، کلیساهای ارتدکس خدمات جشن را انجام می‌دهند و مردم به یکدیگر با عبارت "Khristos voskrese!" (مسیح برخاست) و"Voistinu voskrese!" (همانا او برخاست) به یکدیگر تبریک می‌گویند. یک کیک آیینی و یک پودینگ آیینی و تخم‌مرغ رنگی مخصوص عید پاک خریداری می‌شود.

 روز بهار و روز کارگر در زمان اتحاد جماهیر شوروی

 اول ماه مه به عنوان روز جهانی همبستگی کارگران شناخته می‌شد. این یک تعطیلات رسمی با رنگ‌آمیزی ایدئولوژیک مشخص بود. ویژگی‌های اصلی این روز، شامل تظاهرات گسترده در خیابان‌های اصلی از جمله میدان سرخ در مسکو، با راهپیمایی‌های بلند و تبریک به رهبران حزب کمونیست در سکوها بود. اکنون آن را بهار و روز کار می‌نامند. اتحادیه‌های کارگری تظاهرات‌هایی را برای حمایت از حقوق افراد شاغل ترتیب می‌دهند.

روز پیروزی در کشور روسیه

 این روز یک تعطیلات بزرگ در کشور است. در تاریخ 9 ماه مه، روس‌ها پیروزی خود را علیه آلمان نازی جشن گرفته و پایان آنچه که به عنوان جنگ بزرگ میهنی (1941 تا 1945) شناخته می‌شود را روز بزرگی می‌دانند. جشن‌های گسترده‌ای در سراسر کشور برگزار می‌شود، از جمله راهپیمایی به سمت مقبره سربازان گمنام در مسکو، رژه‌های نظامی در بسیاری از شهرها از جمله شهرهای قهرمان، آتش‌بازی و اجراها در این روز برگزار می‌شود.

روز روسیه

 روز روسیه در 12 ژوئن برگزار می‌شود و نمایش‌ها و برنامه‌های دیگری در این روز در سراسر کشور برگزار می‌شود. روز روسیه در سال 1990 به‌منظور گرامیداشت تصویب اعلامیه استقلال فدراسیون روسیه تأسیس شد.

تعطیلات مذهبی اقوام خاص روسیه

نمایندگان مذهبی روسیه مجموعه‌ای از سنت‌های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، مسلمانان روسیه در ماه رمضان (روزه یک ماهه) گرفته و پایان آن را جشن می‌گیرند.

تیتر به اشتراک گذاری

خصوصیات اخلاقی مردم روسیه

خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه‌های اجتماعی

ویژگی‌های شخصیتی روس‌ها: روس‌ها مانند هر کشور دیگری دارای ویژگی‌های خاصی هستند که مشخصات فرهنگی آنها را تشکیل می‌دهد. با دانستن چنین ویژگی‌هایی از قبل، مطمئناً با ارتباط برقرار کردن با روس‌ها احساس بهتری خواهید داشت.

 

عنوان سئو

خصوصیات اخلاقی مردم روسیه

نامک

life-conditions/features

توضیحات سئو

ویژگی‌های شخصیتی روس‌ها: روس‌ها مانند هر کشور دیگری دارای ویژگی‌های خاصی هستند که مشخصات فرهنگی آنها را تشکیل می‌دهد. با دانستن چنین ویژگی‌هایی از قبل، مطمئناً با ارتباط برقرار کردن با روس‌ها احساس بهتری خواهید داشت.

کلیدواژه‌ها

-

تعداد کلمات کلیدی

-

عنوان عکس اصلی

شخصیت مردم روسیه

توضیحات عکس اصلی

ویژگی‌های مردم روسیه