برای اقامت قانونی در روسیه، دانشجویان بین المللی باید:

  • فرم یک کارت مهاجرت را تکمیل کنند.
  • کارت مهاجرت باید توسط خدمات مهاجرتی رجیستر یا پذیرش شود.

البته اسناد ویزا و مدارک مورد نیاز مهاجرت خود را فراموش نکنید. اولین باری که باید کارت مهاجرت دریافت شود، 3 ماه پس از ورود شما به کشور روسیه است.

necessary measures for legal residence in russia

کارت مهاجرت

کارت مهاجرت باید توسط همه شهروندان خارجی پر شود، چه آنها با روادید وارد روسیه شده باشند و چه بدون روادید، کارت مهاجرت الزامی است. فرم های رایگان در هواپیماها ، قطارها و قبل از کنترل گذرنامه در فرودگاه (یا ایستگاه راه آهن) توزیع می‌شود. کارت مهاجرت گواهی عبور قانونی شما از مرز روسیه است. در واقع این کارت، همراه با گذرنامه شما، یک سند اساسی برای اقامت شما در روسیه است. اگر این کارت مهاجرت را نداشته باشید، نمی‌توانید در خدمات مهاجرتی رجیستر شوید. همچنین هنگام پر کردن کارت مهاجرت، دقت کافی به عمل آورید، زیرا باید بعداً وقت زیادی را برای اصلاح آنها صرف کنید.

چگونه می توانم کارت مهاجرت را پر کنم؟

کارت مهاجرت باید به صورت روسی (یا به زبان لاتین، اگر روسی بلد نیستید) قابل خواندن و بدون پاک کردن یا خط خوردگی پر شود. بعد از آن کارت را به افسر کنترل مرز تحویل می‌دهید. به شما یک بخش جداشونده از فرم ارائه می‌شود که به عنوان کارت مهاجرت شما ارائه می شود.

کارت مهاجرت تا چه مدت اعتبار دارد؟

کارت مهاجرت برای مدت اقامت در روسیه معتبر است. اگر کشور روسیه را ترک کنید، کارت را باید در کنترل مرز کشور روسیه تحویل دهید و هنگام بازگشت مجدد به روسیه باید فرم جدیدی را پر کنید. کارکنان خدمات مهاجرتی باید شهروندان خارجی که برای تحصیل به روسیه (با ویزا یا بدون ویزا)  آمده‌اند را ظرف 7 روز پس از ورود در خدمات مهاجرت ثبت نام کنند. دانشگاه شما این روند را انجام خواهد داد و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مدارک را ظرف 3 روز پس از ورود به کشور روسیه به دفتر بین المللی دانشگاه تحویل دهید.

خدمات مهاجرت

 آدرس محل سکونت دانشجو باید به عنوان محل ثبت نام تعیین شود. اگر دانشجویی در خوابگاه دانشجویی زندگی کند، کارکنان خوابگاه سکونت دانشجو را در این آدرس ثبت می‌کنند. اگر دانشجویی قصد اجاره آپارتمان را داشته باشد، توسط صاحب آپارتمانی که دانشجو در آن ساکن است، سکونت دانشجو ثبت می‌شود. مدارک مورد نیاز برای رجیستر کردن کارت مهاجرت شامل: گذرنامه (یا سند هویت)، ویزا (در صورت نیاز به ویزا برای ورود به روسیه) و کارت مهاجرت است. اصل و کپی این اسناد لازم است. دانشگاه بخشی از مدارک ورود به کشور روسیه را که مهر اداره كل امور مهاجرت وزارت كشور روسيه در آن ثبت شده است را به دانشجو تحویل می‌دهد. در واقع این سند رجیستر شده در سرویس مهاجرت بوده که این حق را برای دانشجو فراهم می‌کند که برای مدت زمان مشخص شده در کشور (ابتدا برای 3 ماه و سپس 1 سال) اقامت داشته باشید.

چگونه می توانم یک سند ورود را تمدید کنم؟

دو هفته قبل از انقضاء اسناد ورود خود، برای تمدید آن با دفتر بین المللی دانشگاه تماس بگیرید. اگر یک شهروند خارجی به اطراف روسیه سفر کند یا روسیه را ترک کرده و سپس به کشور بازگردد و یا در صورت تغییر هرگونه جزئیات، باید مدارک ورود را مجدداً از طریق دانشگاه مربوطه دریافت کند. برای ثبت نام در سرویس مهاجرت و تمدید مدت زمان ورود، هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

نکاتی در مورد اسناد مهاجرت

 اگر کارت مهاجرت گم شده باشد یا آسیب دیده باشد، باید ظرف 3 روز به اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه که در آن ثبت نام انجام شده، مراجعه شود. پس از ارسال اسناد (گذرنامه ، ویزا ، شناسنامه دانشجویی ، قسمت جداشده از سند ورود و غیره) به شما یک نسخه رایگان کارت مهاجرت داده می‌شود. اگر بخشی از سند ورود خود را گم کرده‌ا‌ید، باید به اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه که در آن ثبت نام کرده‌اید مراجعه نموده و اظهارنامه‌ای بنویسید. پس از تأیید اطلاعات، نسخه‌ای از این سند (معمولاً در مدت 3 روز) به صورت رایگان به شما ارائه می‌شود. دفاتر بین المللی می‌توانند به شما در دریافت مجدد اسناد گمشده کمک کنند. مهمترین چیز این است که طی دوره قانونی یعنی 3 روز این کار را انجام دهید.

در صورت نقض قوانین مهاجرت، چه اتفاقی می افتد؟

عدم رعایت شرایط مهاجرت با جریمه قابل مجازات است. به عنوان مثال، در مسکو و سن پترزبورگ این مقدار بین 5000 تا 7000 روبل است. در موارد خاص اگر یک شهروند خارجی مدارک لازم را نداشته باشد، ممکن است از روسیه اخراج شود. دو یا چند بار نقض اداری، مجازات ممنوعیت ورود سه ساله به کشور را به همراه دارد.

تیتر به اشتراک گذاری

اقدامات لازم برای اقامت قانونی در کشور روسیه

خلاصه مطلب در قالب فرمت شبکه های اجتماعی

برای اقامت قانونی در روسیه، دانشجویان بین المللی باید:

  • باید فرم یک کارت مهاجرت را تکمیل کنند.
  • کارت مهاجرت باید توسط خدمات مهاجرتی رجیستر یا پذیرش شود.

البته اسناد ویزا و مدارک مورد نیاز مهاجرت خود را فراموش نکنید. اولین باری که باید کارت مهاجرت دریافت شود، 3 ماه پس از ورود شما به کشور روسیه است.

کارت مهاجرت باید توسط همه شهروندان خارجی پر شود، چه آنها با روادید وارد روسیه شده باشند و چه بدون روادید، کارت مهاجرت الزامی است. فرم های رایگان در هواپیماها ، قطارها و قبل از کنترل گذرنامه در فرودگاه (یا ایستگاه راه آهن) توزیع می‌شود. کارت مهاجرت گواهی عبور قانونی شما از مرز روسیه است. در واقع این کارت، همراه با گذرنامه شما، یک سند اساسی برای اقامت شما در روسیه است. اگر این کارت مهاجرت را نداشته باشید، نمی‌توانید در خدمات مهاجرتی رجیستر شوید. همچنین هنگام پر کردن کارت مهاجرت، دقت کافی به عمل آورید، زیرا باید بعداً وقت زیادی را برای اصلاح آنها صرف کنید

عنوان سئو

اقدامات لازم برای اقامت قانونی در کشور روسیه

نامک

arriving-in-russia/migration-law

توضیحات سئو

برای اقامت قانونی در روسیه، دانشجویان بین المللی باید: باید فرم یک کارت مهاجرت را تکمیل کنند و کارت مهاجرت باید توسط خدمات مهاجرتی رجیستر یا پذیرش شود.

کلیدواژه ها

-

تعداد کلمات کلیدی

-

عنوان عکس اصلی

کارت مهاجرت

توضیحات عکس اصلی

کارت مهاجرت کشور روسیه