اطلاعات

سال تاسیس: 1930

دانشکده‌ها: 8

 

برنامه‌های اصلی آموزشی برای دانشجویان آینده‌نگر بین‌المللی:

برنامه‌های مقطع کارشناسی

18

برنامه‌های مقطع کارشناسی ارشد

32

برنامه‌های تخصصی

3

برنامه های دکتری

16

 

دانشگاه ملی علوم و فناوری میسیس در سال 1930 تاسیس شد و یک مرکز علمی و آموزشی پویاست که بطور خاص بر یکپارچه سازی حوزه‌های علوم، آموزش و نوآوری‌ها و همچنین ایجاد یک فضای خلاقانه برای شکوفا شدن پتانسیل هر دانشجو تمرکز دارد.

این دانشگاه دارای بیش از 30 آزمایشگاه علمی در سطح جهانی و 3 مرکز مهندسیست که برجسته‌ترین دانشمندان روسی و بین المللی در آن فعالیت دارند.

این مرکز پروژه‌های مشترکی را با بزرگترین شرکت‌های پیشرفته روسی و خارجی انجام می‌دهد و همچنین این دانشگاه در چهار پروژه بزرگ علمی از سطح MegaScience از جمله:Horizon 2020 ، MoEDAL ، LCHb و SHiP فعالیت می‌کند.

رتبه بندی دانشگاه ملی و فناوری میسیس

در سال 2018، دانشگاه ملی علوم و فناوری میسیس موقعیت خود را در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی تأیید کرد و وارد لیست دانشگاه‌های TOP-100 در کشورهایی با اقتصاد فعال در حال توسعه جهان شد، که توسط Times Higher Education تدوین شده است.

این دانشگاه در سه زمینه "علوم مواد"، "فیزیک"، "مهندسی مکانیک" رشد قابل توجهی در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS نشان داده است و همچنین در دو حوزه‌ی "مهندسی متالورژی و مهندسی معدن" وارد رتبه بندی جهانی ARWU-2018 و TOP-100 با موضوعات دانشگاهی ARWU شده است.

این دانشگاه از 10 دانشکده و 6 شعبه تشکیل شده است  که 4 شعبه در کشور روسیه واقع شده و دو شعبه دیگر در خارج از کشور روسیه هستند. این دانشگاه با ورود به گروه 101+ در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس موضوع، بهترین دانشگاه کشور روسیه در زمینه علوم مواد شده است.

دانشکده‌های  دانشگاه ملی علوم و فناوری میسیس

Ø      دانشکده فناوری و مهندسی محیط زیستØ      دانشکده مواد جدید و فناوری‌های نانوØ      دانشکده معدنØ      دانشکده اقتصاد و مدیریت صنعتیØ      دانشکده فناوری اطلاعات و علوم رایانه‌ایØ      دانشکده مطالعات حرفه‌ای مقدماتیØ      دانشکده یادگیری مادام العمردانشکده تضمین کیفیت در آموزش عالی

برنامه‌های آموزشی دانشگاه ملی علوم و فناوری میسیس

این دانشگاه برنامه‌های تحصیلات تکمیلی بسیاری را برای رشته‌های مختلف و به زبان روسی و انگلیسی ارائه می‌دهد.

دوره آموزشی سطح اول

برنامه دو سال اول تحصیل، به استثنای برنامه دوره مقدماتی، شامل دروس علوم انسانی، اجتماعی-اقتصادی، علوم طبیعی و برخی از موضوعات عمومی است.  یک مدرک دیپلم سطح اول، این گواهی را می‌دهد که فارغ التحصیل این دوره، تحصیلات خود را به درجه‌ی بالاتر ارتقا داده و برای موفقیت در جامعه آموزش دیده است. پس از دو سال تحصیل، دانشجو می‌تواند با مدرک دیپلم سطح اول دانشگاه را ترک کند، جهت آموزش خود را تغییر دهد یا در سطح دوم در مسیر انتخاب شده قبلی ادامه تحصیل دهد.

دوره آموزشی مقطع کارشناسی

برنامه آموزشی مقطع کارشناسی، شامل دوره‌های عمومی و آموزشی، علوم انسانی انتخابی، اجتماعی اقتصادی و علوم طبیعی است. یک مدرک کارشناسی به فارغ التحصیل این مجوز را می‌دهد تا کار خود را به عنوان متخصص رده متوسط ​​پیدا کند و اگر صلاحیت لازمه را داشته باشد  می تواند تحصیلات خود را برای سطح بعدی ادامه دهد و دارنده مدرک مهندسی یا مدرک کارشناسی ارشد شود.

دوره آموزشی مقطع کارشناسی ارشد

بر خلاف رشته‌های مقطع کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد بیشتر بر اساس رشته انتخاب شده بر روی کارهای عملی در صنعت تمرکز دارند. این دوره حداقل 5 سال طول می‌کشد و بر اساس نتایج آزمون و دفاع از پایان نامه، یک گواهینامه درجه تخصصی که صلاحیت فرد را تایید می‎کند، ارائه می‌شود.

دوره آموزشی تخصصی

این برنامه شامل رشته‌ها و دوره‌های ویژه در زمینه فن آوری مدرن و تجهیزات تکنولوژیکی است که از طریق انجام پروژه‌های میان رشته‌ای و عمل در صنعت به سمت خلاقیت و مهندسی سوق داده می‌شود. پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره (در کل 5 سال تحصیل)، به فارغ التحصیل مدرک مهندسی در رشته مربوطه اعطا می‌شود. برنامه آموزشی تخصصی برای دوره کارشناسی ارشد شامل رشته‌ها و دوره‌های خاص در مورد دستاوردهای جدید در علوم و موضوعات معطوف به خلاقیت علمی، فعالیت‌های آموزشی و برنامه‌های تحقیقاتی عملی است.

دوره آموزشی مقطع دکتری

  آموزش متخصصان بسیار واجد شرایط برای تدریس و تحقیقات در برنامه های دکتری انجام می‌گیرد. این برنامه‌ سه تا چهار سال طول می‌کشد و به دفاع عمومی از یک پایان نامه ختم می‌شود.

مرکز شغلی دانشگاه ملی و فناوری میسیس

مرکز شغلی NUST MISIS بخشی از دانشگاه است که برای ارائه پشتیبانی همه جانبه از دانشجویان در حوزه‌ی اشتغال ایجاد شده است.مأموریت این مرکز شغلی، ارتقا و حمایت از رشد شغلی و پیشرفت حرفه‌ای دانش جویان، توسعه ارتباطات بین دانشجویان و کارفرمایان، کمک در ساخت یک برنامه توسعه فردی و آماده سازی فرد برای استخدام است.

اولویت‌های مرکز شغلی NUST MISIS عبارتند از:

ü      مشاوره آنلاین و آفلاین برای دانشجویان و فارغ التحصیلانü      کار با پایگاه داده خالی کارفرمایان توسعه و اجرای برنامه‌های رشد شخصی برای دانش جویان ü      تعامل با شرکت‌های همکار با دانشگاه سازماندهی رویدادهای شغلی

شرکای مرکز شغلی NUST MISIS، بزرگترین شرکت‌های روسی و بین المللی هستند که دانشجویان را در عمل و کارآموزی و همچنین دعوت از بهترین متخصصان برای کار پس از فارغ التحصیلی آماده می‌کنند.از سال 2015، این مرکز از نظر "تعامل دانشجو و کارفرما" در رتبه بندی QS Employability بیش از 96.7 امتیاز از 100 امتیاز کسب کرده است و دارای موقعیت پیشرو در جهان است.