پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت

پنج برنامه IKBFU

پنج برنامه برتر سال 2020 دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت (Immanuel Kant Baltic Federal University) یا به اختصار IKBFU یکی از اهداف اصلی متقاضیان تحصیل در روسیه است. دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت در شهر کالنینگراد و در غربی‌ترین منطقه کشور روسیه قرار گرفته است. این دانشگاه بیش از 100 رشته تحصیلی و دوره آموزشی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. دوره‌های آموزشی ارائه شده توسط IKBFU، متناسب با هر علاقه و زمینه تحصیلی و هر سطحی از تحصیلات تعریف شده‌اند.

نکاتی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در برنامه‌های کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره‌های مقطع کارشناسی ارشد را روسیه دارند، باید مدارکی را از قبل آماده کنند. این مدارک شامل پاسپورت، ترجمه ثبت محضری‌شده پاسپورت، اصل و ترجمه گواهی مدرک تحصیلی و ثبت محضری این مدارک است.

همچنین متقاضیان از تاریخ ۱۹ ژوئن تا ۱۰ جولای ۲۰۲۰ فرصت ثبت اپلای دارند. یک آزمون زبان روسی یا انگلیسی از داوطلبان گرفته می‌شود. همچنین در زمینه تخصصی تحصیلی رشته نیز یک آزمون جامع از داوطلبان گرفته می‌شود.

کارشناسی ارشد «توسعه نرم افزار برای واحدهای صنعتی خودکار»- آموزش به روسی

این دوره با همکاری موسسه ABB سوئیس، به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قطعات الکتریکی صنعتی جهان طراحی شده است. هدف این دوره تربیت متخصصانی تمام حرفه‌ای برای توسعه نرم‌افزار، آزمایش و حمایت از توسعه آن است. دانشجویان مهارت‌های کار تیمی و ارتباط با مشتری را نیز می‌آموزند.

دانشجویان با پرداخت شهریه ۸۴ هزار روبل برای هر سال، می‌توانند در این دوره شرکت کنند. در پایان دوره مدرک کارشناسی ارشد دولتی به فارغ التحصیلان تعلق می‌گیرد. برای فارغ التحصیلان این برنامه آموزشی مسلط به کار با بسیاری از پلت فرم‌های فناوری اطلاعات خواهند بود. موقعیت‌های شغلی بسیاری در شرکت‌ها مطرح برای فارغ التحصیلان وجود دارد. همچنین به دانشجویان برتر، فرصت شغلی در ABB پیشنهاد خواهد شد.

کارشناسی ارشد «نانومتریال کاربردی و تکنولوژی‌های مدرن»- آموزش به انگلیسی

ادامه تحصیل در این دوره آموزشی برای فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته‌های فیزیک، شیمی، علم مواد و زیست شناسی سلولی امکان پذیر است. دانشجویان این دوره با تمرکز بر استفاده از روش‌های نظری و کاربردی نانوفناوری به طراحی نانو ماده‌ها یا نانومتریال می‌پردازند.

این دوره دو ساله به صورت مشترک با دانشگاه صنعتی گدانسک لهستان برگزار می‌شود و در نهایت به فارغ التحصیلان مدرکی از هر دو دانشگاه اعطا می‌شود. به لطف بین رشته‌ای بودن موضوع نانومتریال، فارغ التحصیلان می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار شده یا ادامه تحصیل دهند. زمینه مطالعه دانشجویان عمدتا فیزیک می‌باشد و شهریه این دوره برای دانشجویان بین‌الملل ۸۷۵۰۰ روبل در هر ترم است.

کارشناسی ارشد «روسیه و قانون EAEC- آموزش به انگلیسی

این برنامه آموزشی با هدف تربیت وکیلانی حرفه‌ای برای کار در داخل و خارج روسیه در نظر گرفته‌شده است. فارغ التحصیلان این رشته قادرند به خوبی در زمینه‌های قانون ملی روسیه، قانون بین الملل روسیه، قانون اتحادیه اروپا و قوانین کمیته اقتصاد اوراسیا (به اختصار EAEC) مشغول به کار شوند.

دانشجویان فرصت پیوستن به بسیاری از برنامه‌های فرا مرزی دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت را خواهند یافت. همچنین امکان اشتغال در شرکت‌های خصوصی، عمومی و مراکز دولتی، بین‌المللی و موسسات آموزشی برای فارغ‌التحصیلان این رشته فراهم است.

زمینه تحصیلی دانشجویان این دوره آموزشی حقوق است. شهریه ۸۴ هزار روبلی برای هر ترم از دانشجویان دریافت می‌شود و در نهایت به فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد دولتی تعلق خواهد گرفت.

تخصص حرفه‌ای «داروسازی عمومی»

دانشجویان این دوره به زبان روسی یا انگلیسی آموزش می‌بینند. دانشجویان این دوره، در آینده می‌توانند در قالب موقعیت‌های دکتری ادامه تحصیل دهند. دانشجویان در رابطه با فرآیند‌های زیستی بدن انسان، عوامل بیماری‌زا، پیشگیری از بیماری و درمان آن مطالبی را خواهند آموخت.

سرفصل دروس این رشته شامل بیش از۷۰ درس در علوم زیست شناسی، بیوشیمی، آناتومی، بافت شناسی، روان شناسی، داروسازی، زنان و زایمان، تراپی، جراحی، اطفال، اعصاب و غیره است. دانشجویان هم در محیط دانشگاه و هم در محیط بیمارستان زمینه فعالیت و مطالعه بسیار گسترده‌ای را پیش روی خود دارند.

زمینه تحصیلی دانشجویان این رشته داروسازی بالینی است. از متقاضیان تحصیل در این رشته در زمینه‌های شیمی و زیست شناسی در زبان انتخابی (روسی یا انگلیسی) آزمون آنلاین به عمل می‌آید. پذیرفته شدگان در صورت پرداخت مبلغ ۹۸ هزار روبل برای هر ترم به عنوان شهریه، می‌توانند در این دوره آموزشی مشغول به تحصیل شوند. به فارغ التحصیلان مدرک دکترای علوم پزشکی در زمینه داروسازی تعلق می‌گیرد.

مدرسه تابستانی فشرده زبان و فرهنگ روسی

مدرسه تابستانی فشرده زبان و فرهنگ روسی یکی از پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت روسیه است. این دوره به صورت فشرده و متمرکز تعریف شده است. شرکت کنندگان سه کلاس در روز در زمینه‌های زبان و فرهنگ روسیه می‌گذرانند. زبان آموزان تمرین بسیاری به منظور تقویت مکالمه روسی و مهارت‌های شنیداری (از طریق تماشای فیلم‌ها و کارتون‌های جدید به زبان روسی) خواهند داشت و تجربه کار تیمی را کسب خواهند کرد.

برنامه‌های فرهنگی مختلفی نیز برای شرکت کنندگان این دوره در نظر گرفته شده است. تورهای سیاحتی و بازدید از موزه‌ها و جشنواره‌ها (به عنوان مثال موزه اقیانوس جهان و جشنواره فیلم کوتاه بخشی از برنامه‌های فرهنگی این دوره هستند). اردو به ساحل دریا و پارک ملی کرونیان اسپیت نیز بخش دیگری از برنامه‌های سیاحتی این دوره برای شرکت کنندگان است.

همچنین هنرجویان مهارت‌هایی برای عروسک سازی با پارچه و آشپزی و پخت کیک زنجبیلی روسی کسب می‌کنند. امکان اقامت در خوابگاه‌ها نیز برای شرکت کنندگان در مدرسه تابستانی فشرده زبان و فرهنگ روسی دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت فراهم شده است. از خوابگاه تا ساختمان‌های آموزشگاه تنها 15 دقیقه پیاده روی مسیر وجود دارد.

مدت زمان این دوره تحصیلی از ۲۷ جولای الی ۲۱ آگوست سال ۲۰۲۰ است. متقاضیان شرکت در این دوره باید درخواست خود را تا اول ماه مه ثبت کنند. همچنین شهریه‌ای به مبلغ ۵۰ هزار روبل، شامل هزینه‌های کلاس‌ها و کالاهای آموزشی، تور‌های سیاحتی و هزینه اقامت در خوابگاه از شرکت کنندگان دریافت می‌شود.

در نهایت نیز گواهی حضور در مدرسه تابستانی فشرده زبان و فرهنگ روسی دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت به عنوان یکی از پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت به شرکت کنندگان اعطا می‌شود.

نام نویسی و ثبت نام در سایت دانشگاه

به منظور ثبت نام و شرکت در دوره‌های تحصیلی و پنج برنامه برتر سال ۲۰۲۰ دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت (IKBFU) می توانید در سایت این دانشگاه ثبت نام کنید. پس از ثبت نام می توانید از برنامه دوره‌های ارائه شده و دروس و جزئیات هر دوره با خبر شوید. همچنین اطلاعات بیشتری از جزئیات هر دوره کسب کنید.

امکان ثبت درخواست و اپلای برای هر یک از دوره‌های آموزشی از طریق سایت دانشگاه وجود دارد. درخواست شما در کمتر از ۱۰ روز رسیدگی شده و پاسخ داده می‌شود.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا