IKBFU : چگونه دانشجویان خارجی در سال 2019 اپلای کنند؟

IKBFU

دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک روسیه (Immanuel Kant Baltic Federal University- IKBFU) در شهرکالینگراد واقع شده است. این شهر غربی ترین نقطه روسیه به شمار می‌رود و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری دارد. این دانشگاه به نسبت کوچک اما کاملا مدرن و مجهز است. تمامی امکانات لازم برای تحصیل دانشجویان خارجی در این دانشگاه فراهم شده است. IKBFU بیش از ۱۲۲ رشته متنوع در مقاطع مختلف برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد.

دانشگاه فدرال امانوئل کانت را با نام کالینگراد (Kaliningrad) نیز می‌شناسند. این دانشگاه کوچک جز ۱۴۰ دانشگاه برتر جهان است و در رتبه بندی معتبر QS امتیاز بالایی کسب کرده است. به علاوه در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷، کالینگراد در جایگاه سی ام رتبه بندی سالانه دانشگاه‌های جهان قرار گرفت. با این تفاسیر می‌توان ادعا کرد IKBFU یک دانشگاه مطرح در سطح جهانی است.

اتباع خارجی چه موقع می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه فدرال بالتیک اقدام کنند؟

تقاضا برای دوره‌های کارشناسی و بالاتر از تاریخ ۲۰ ژوئن در این دانشگاه شروع می‌شود. تاریخ اپلای برای برنامه‌های پایه‌ای نیز از 1 می تا ۳۰ ژوئن است. اما در هر صورت توصیه می‌شود پیش از اپلای اطلاعات لازم را از دانشگاه دریافت کنید. برای این منظور کافی است یک حساب کاربری در وب سایت دانشگاه برای خود ایجاد کنید. سپس هر سوالی که دارید از طریق این اکانت برای دانشگاه ارسال کنید. کارمندان بخش جذب کالینگراد ظرف کمتر از ۱۰ روز کاری پاسخ شما را می‌دهند و ابهامات را رفع می‌کنند.

دانشجویان برای ثبت نام در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه چه مدارکی باید ارائه دهند؟

دانشجویان خارجی برای آنکه بتوانند جهت اپلای در یکی از دوره‌های کارشناسی یا ارشد رشته‌های متنوع کالینگراد ثبت نام کنند باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهند:

یککپی گذرنامه معتبر و مدت دار

دوکپی گذرنامه که به زبان روسی ترجمه شده است

سهکپی آخرین مدرک تحصیلی متقاضی

چهارکپی ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به زبان روسی

توجه داشته باشید تمامی مدارک باید برابر اصل شده و محضری و مستند باشند. همچنین ترجمه‌ها نیز باید از سوی مراکز معتبر انجام شده و کاملا بر اساس اصول بین المللی باشد.

کدام رشته‌ها در دانشگاه فدرال امانوئل کانت به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند؟

منظور آن است که در دانشگاه امانوئل کانت کدام رشته‌ها در طول تحصیل، با منابع انگلیسی و زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. ( زیرا انگلیسی یک زبان بین المللی است و بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند دوران تحصیل خود را با این زبان سپری کنند).

اما در پاسخ به این سوال باید گفت که دانشگاه IKBFU در سطح کارشناسی ارشد دو رشته به زبان انگلیسی دارد. این رشته‌ها عبارتند از سیستم‌های نوآورانه تجارت و کاربرد نانو مواد و فناوری‌های پیشرفته. رشته اول یک گرایش از مدیریت و رشته دوم گرایشی از فیزیک است. همچنین کالینگراد یک دوره تربیت متخصص در رشته پزشکی عمومی نیز برای دانشجویان خارجی علاقه مند ارائه می‌دهد. برای پذیرش در هر یک از این رشته‌ها کافی است شرایط مورد نظر برای آن‌ها را تکمیل کنید.

آیا متقاضی رشته‌های انگلیسی زبان دانشگاه کالینگراد باید آزمون زبان انگلیسی نیز بدهد؟

چنان چه متقاضی پذیرش در کالینگراد روسیه هیچ گونه مدرکی دال بر مهارت در زبان انگلیسی ارائه نکند، از وی دو امتحان گرفته می‌شود. یکی آزمون تخصصی مربوط به رشته مورد تقاضا و دیگری آزمون زبان انگلیسی. البته ارائه یک مدرک زبان با سطح B1 از طرف متقاضی می‌تواند مشکل زبان را حل کند. در چنین شرایطی دیگر امتحان زبان از متقاضی گرفته نمی‌شود.

آیا می‌توان امتحانات ورودی را به صورت آنلاین انجام داد؟

متاسفانه باید گفت در حال حاضر چنین گزینه‌ای برای دانشجویان متقاضی دانشگاه کالینگراد وجود ندارد، یعنی امتحانات ورودی به صورت حضور در محل برگزار می‌شوند؛ بنابراین لازم است متقاضی در جریان تاریخ دقیق امتحانات باشد تا بتواند به موقع برای شرکت در امتحانات ورودی دانشگاه اقدام کند.   

شهریه دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک روسیه چقدر است؟

برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر از جمله دانشگاه‌های کشور روسیه را دارند، مقدار شهریه بسیار مهم است. هنگامی که یک نفر بخواهد مدرک خود را برای یک دانشگاه در خارج از کشور اپلای کند، قبل از هر چیز ترجیح می‌دهد به طور واضح از میزان شهریه‌ها و هزینه‌های دانشگاه اطلاع پیدا کند. بدین وسیله شخص برنامه ریزی دقیق تر و بهتری برای خود انجام می‌دهد. همچنین نکته مهم تر این است که هزینه‌های دانشگاه معقول باشد و با وجود شرایط اکنون جامعه خیلی زیاد نباشد.

از این رو متقاضیان کالینگراد باید بدانند شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی برای اتباع خارجی از ۱۴۰۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰۰ روبل در سال ( ۲۱۵۴ دلار تا ۳۲۳۰ دلار) است. این هزینه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از ۱۶۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰۰ روبل در سال ( ۲۴۶۲ دلار تا۳۳۸۵ دلار) می‌رسد. با اطلاع از میزان این هزینه‌ها دانشجویان با توجه به وضعیت مالی خود تصمیم می‌گیرند که می‌توانند برای تحصیل به این دانشگاه بروند یا خیر. البته با توجه به سطح بالای دانشگاه می‌توان گفت شهریه‌ها کاملا مناسب هستند.

5 مزیت مهم دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک برای دانشجویان بین المللی که می‌خواهند اپلای کنند.

یکفضای این دانشگاه بسیار مدرن و شیک است. بنابراین دانشجویان دانشگاه IKBFU می‌توانند فرصتی برای دریافت آموزش با کیفیت و مدرن  پیدا کنند. محیط دانشگاه به گونه ای است که دانشجویان خارجی به راحتی با محیط سازگار می‌شوند.

دوفضای دانشگاه کاملا بین المللی است، یعنی کالینگراد از لحاظ علمی با بیشتر دانشگاه‌های مطرح دنیا ادغام شده است و تبادل دارند. بنابراین دانشجویان خارجی به یک محیط آموزشی بسیار عالی وارد می‌شوند. فرصت ویژه ای که به آن‌ها امکان دسترسی به آخرین یافته‌های دانشگاه‌ای مطرح دنیا را می‌دهد.

سهیکی از مهمترین مزایای این دانشگاه این است که در طول اقامت دانشجویان در کالینگراد روسیه، امنیت آن‌ها کاملا تضمین می‌شود. با این وجود آن‌ها با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند به تحصیل خود بپردازند.

چهاربرای کسانی که می‌خواهند به یک کشور دیگر برای تحصیل مهاجرت کنند، آب و هوای آن منطقه بسیار مهم است. شهر کالینگراد روسیه یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای جهان است. بنابراین هر کس که به این شهر وارد می‌شود به راحتی با آب و هوای آن خود را وفق می‌دهد.

پنجاز دیگر مزایای دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک این است که موقعیت جغرافیایی شهر آن بسیار منحصر به فرد است. نزدیکی به اروپا کالینگراد را در وضعیت ویژه ای قرار داده است. این موضوع می‌تواند برای دانشجویانی که علاقه مند به سفرهای اروپایی هستند یک پوئن مثبت باشد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا