چگونه در یک کشور خارجی زندگی کنیم؟ توصیه به دانشجویان خارجی

یکی از مسائل مهم در زندگی دانشجویان بین‌الملل و در حال تحصیل در کشورهای خارجی، عادت کردن به محیط زندگی جدید است. تحصیل در خارج از کشور فرصت‌های جدید و تجربه‌های فوق العاده‌ای را در محیطی کاملا نو و غیر معمولی و به دور از خانه و خانواده و دوستان پیش روی ما می‌گذارد. عادت کردن به کشور جدید معمولا برای مدتی زمان می‌برد. در ادامه توصیه‌هایی برای دانشجویان خارجی آورده شده است که چگونه در یک کشور خارجی زندگی کنند و به آن جا عادت کنند.

شاد باشید!

ممکن است در ابتدا کمی دلتنگ خانه خود شوید. دلتنگی واکنشی طبیعی به شرایط زندگی جدید مثل آب و هوای تازه، غذاهای جدید و زبان نا آشنا است. بهتر است روحیه خود را حفظ کنید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل به یک کشور خارجی رفته‌اند، همگی حسی مشابه را داشته‌اند. همه آن‌ها برای لحظاتی کاملا خسته بوده‌اند و حتی به تسلیم شدن فکر کرده‌اند تا قید همه چیز را بزنند و فقط به خانه باز گردند.

شما باید خودتان را مشغول سرگرمی‌ها و انجام کارهای مختلفی کنید تا از این دوره عبور کنید. خجالتی نبودن و ارتباط برقرار کردن با دیگران اهمیت زیادی دارد. به خاطر داشته باشید که همه سختی‌ها و دشواری‌ها موقتی هستند.

اجتماعی باشید!

طبیعی است که مردم در نیاز به ارتباط با دیگران با یکدیگر فرق دارند. اما اگر شما کاملا درونگرا هم هستید، سعی کنید خود را نبازید. دانشگاه‌ها معمولا مهمانی‌ها و مراسمات خوشامدگویی و آشنایی مختلفی برگزار می‌کنند. این مراسمات با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان جدید‌الورود خارجی با یکدیگر برگزار می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی همچنین می‌توانند به گروه‌ها و انجمن‌های مختلفی بپیوندند. در این گروه‌ها صحبت‌های مختلفی در خصوص موضوعات متنوع مثل تبادلات فرهنگی صورت می‌گیرد.

به عنوان مثال دانشگاه‌ها کمیته‌ها و انجمن‌هایی را مخصوص کشورهای دنیا مثل انجمن دانشجویان ایرانی سامان‌دهی کرده‌اند. اما سعی کنید همیشه خود را محدود به گروه‌ها و انجمن‌های کشوری نکنید. سعی کنید دوستان جدیدی از دیگر نقاط کره زمین پیدا کنید. امکان آشنایی و دوستی با افراد مختلف از همه جای دنیا، یکی از مزیت‌هایی است که دانشجویان بین‌المللی دارند.

بسیاری از دانشجویان خارجی دانشگاه‌های روسیه می‌گویند که دوستان روس زیادی دارند. با آشنایی با روس‌ها، می‌توانید فرهنگ و زبان روسی را بهتر درک کنید. مثلا می‌توانید از دوستان روس خود، نحوه تهیه غذاهای روسی را بپرسید.

دانشجویان

از دانشجویان داوطلب کمک بگیرید

بسیاری از دانشگاه‌های روسیه، انجمن‌هایی متشکل از دانشجویان داوطلب دارند. این دانشجویان داوطلب به دانشجویان و ورودی‌های خارجی جدید دانشگاه، کمک می‌کنند تا به لحاظ فرهنگی و اجتماعی به محیط زندگی جدید خود و کشور جدید عادت کنند. این دانشجویان هر گونه کمکی را در اختیار دانشجویان جدیدالورود می‌گذارند. شما می‌توانید آن‌ها را به محض ورود به روسیه و در ایستگاه قطار یا فرودگاه ملاقات کنید.

آن‌ها شهر را به شما نشان می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا در خوابگاه سر و سامان بگیرید. دانشجویان خارجی به کمک دانشجویان داوطلب احساس بودن در خانه را تجربه می‌کنند و همچنین می‌توانند نیازهای روزمره خود را رفع کنند.

همچنین توصیه‌هایی در مورد زندگی دانشجویی، تبدیل ارز، دسترسی به فروشگاه‌های مواد غذایی، کافه‌ها و نحوه آمدن به پردیس و دانشکده به دانشجویان ورودی جدید داده خواهد شد. دانشجویان داوطلب همیشه آماده‌اند تا در درس‌ها به ورودی‌های جدید کمک کنند، به سوالات پاسخ دهند یا در امور زندگی به آن‌ها کمک کنند.

خارجی

زبان و فرهنگ کشور میزبان را مطالعه کنید

دانشجویان خارجی معمولا اعتراف می‌کنند که آشنا نبودن با زبان روسی، یکی از کلیدی‌ترین مشکلاتی است که در روسیه با آن مواجه می‌شوند، چرا که نمی‌توانند آن چه را که می‌خواهند بیان کنند و گاهی اوقات هم  از صحبت آن‌ها سوء برداشت می‌شود. این مشکل بیشتر در شهرهای کوچک حس می‌شود. در شهرهای بزرگ مثل مسکو معمولا افراد بیشتری بخصوص در بین جوانان انگلیسی صحبت می‌کنند.

در هر حال به خاطر داشتن زبان روسی در حد مقدماتی ضرورت زیادی دارد و می‌تواند خیلی مفید باشد. حتی اگر برای تحصیل در یک دوره آموزشی انگلیسی زبان به کشور روسیه می‌آیید، آموختن بعضی از عبارت‌های کلیدی و جملات کاربردی زبان روسی به شما کمک زیادی خواهد کرد. دوره‌های آموزش زبان روسی مختلفی در روسیه برگزار می‌شود. برخی از دانشگاه‌ها در دوره‌هایی که برای عادت به زندگی در روسیه تدارک دیده‌اند، آموزش برخی از جملات کاربری زبان روسی را نیز در نظر گرفته‌اند.

اصلا نباید در جمع و حین صحبت به روسی احساس خجالت کنید. طبیعی است که اشتباهاتی کنید. هیچکس بابت این اشتباهات شما را سرزنش نخواهد کرد. تلاش شما برای آموختن زبان روسی در کشور روسیه، خود، ستودنی است!

دانشجویان

در مراسمات شرکت کنید

در خصوص شهر میزبان خود و جلوه‌های دیدنی آن شهر اطلاعات بیشتری کسب کنید. در شهر به گردش بپردازید و در وقت آزاد خود به بازدید از موزه‌ها بروید. معمولا شهرهای مختلف، مراسم‌ها و گردهمایی‌های مختلفی را برگزار می‌کنند. اطلاعات این مراسم‌ها را می‌توانید در اینترنت پیدا کنید.

شما می‌توانید در آخر هفته‌ها و تعطیلات به سفر بروید. روسیه مکان‌های دیدنی بسیار زیاد و زیبایی دارد که حتما باید به هر نحو که شده به دیدن آن‌ها بروید. دوستانتان را دعوت کنید تا با شما سفر کنند. سفرهای گروهی هم تفریح بیشتری دارند و هم ارزان‌تر هستند.

به گروه‌های تفریحی بپیوندید

زندگی دانشجویی سرشار از اتفاق است و حوصله شما در جریان این نوع زندگی هرگز سر نخواهد رفت. شما می‌توانید تفریحات مختلفی را از فیلم دیدن و آموزش زبان‌های خارجی گرفته تا شطرنج بازی کردن یا به اسکی رفتن برای خود دست و پا کنید. دانشگاه‌ها همچنین گروه‌های ورزشی مختلفی مانند تیم‌های فوتبال و والیبال دارند که شما می‌توانید به آن‌‌ها بپیوندید.

دانشگاه‌ها مجموعه‌های ورزشی مختلفی را برای استفاده دانشجویان در نظر گرفته‌اند. این مجموعه‌ها شامل اتاق‌های ورزشی و تناسب اندام، استادیوم‌ها، استخرهای شنا و غیره است. فستیوال‌ها، جشنواره‌ها و مراسمات مختلفی در روسیه و در دانشگاه‌های این کشور برگزار می‌شود. شما می‌توانید به عنوان برگزارکننده یا شرکت‌کننده در هر یک از این مراسمات حضور داشته باشید.

خارجی

با خانواده در تماس باشید

ارتباط با خانواده و آشنایان شما را حمایت می‌کند و احساس آرامش به شما می‌دهد. با دوستان و خانواده خود در تماس باشید. تماس با دوستان و خانواده برای افرادی که جدیدا به یک کشور خارجی می‌آیند اهمیت زیادی دارد. تا زمانی که با دوستان جدیدی آشنا شوید، این ارتباط ضروری است. روسیه اینترنت ارزان و سریعی دارد. به همین دلیل ارتباط برقرار کردن اصلا کار سختی نیست.

دانشگاه‌ها و ساختمان‌های آکادمیک معمولا اینترنت رایگان دارند. همچنین به خوابگاه‌ها خطوط اختصاصی اینترنت تعلق می‌گیرد. بخشی از زمان خود را به ارتباط با دوستان و خانواده اختصاص دهید، اما روی این کار تمرکز نکنید. سعی کنید با محیط جدید و افراد جدید بیشتر آشنا شوید. این فرصتی است که به واسطه تحصیل در خارج از کشور برای شما مهیا شده است، پس از آن استفاده کنید.

خارجی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا