روش های تحصیل در روسیه
© MISIS

تحصیل در روسیه می‌تواند به روشهای مختلفی انجام شود. انواع حالات تحصیل در روسیه، به شما این امکان را می‌دهد که برنامه آموزشی مطابق با وقت آزاد و علاقه خود را انتخاب کنید. دانشگاه‌های روسیه امکان مطالعه و تحصیل به صورت تمام‌وقت و حضوری، نیمه‌وقت، غیرحضوری و از راه دور را فراهم کرده‌اند.

تحصیل تمام وقت

روش های تحصیل در روسیه
© SUSU

حین تحصیل به شکل تمام‌وقت، شما موظف به حضور در تمام کلاس‌های خود هستید. همه کلاس‌های دوره‌های آموزشی تمام‌وقت در محیط دانشگاه برگزار می‌شوند. دانشجویان می‌توانند سوال بپرسند و تصمیم گیری کنند و همزمان استاد مربوطه، به فعالیت ها و روند پیشرفت آن‌ها نظارت خواهد داشت.

آموزش تمام‌وقت عمدتاً در تایم صبحگاهی انجام می‌شود. به این ترتیب شما نمی‌توانید به موازات تحصیل تمام‌وقت، به کاری اشتغال داشته باشید.

تحصیل نیمه وقت

روش های تحصیل در روسیه
© TSU

تحصیل نیمه وقت، انتخابی مناسب و قانع‌کننده برای آن دسته از دانشجویانی است که شاغل هستند. کلاس‌ها در زمان عصر یا روزهای آخر هفته برگزار می‌شوند. کلاس‌های ارائه‌شده در دانشگاه دوره‌های نیمه وقت و زمان مطالعه شخصی دانشجویان این دوره‌ها، به نسبت برابر ۵۰/۵۰ یا ۶۰/۴۰ توزیع شده‌اند. همچنین تحصیل به شکل نیمه وقت از تحصیل به شکل تمام وقت در دوره‌های معادل، ارزان‌تر است.

تحصیل خارج از دانشگاه (غیر حضوری)

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دوره‌های اکسترامورال یا غیرحضوری هستند، تنها باید ۳۰ درصد زمان دوره را در دانشگاه حضور داشته باشند. درواقع ۷۰ درصد زمان آن‌ها صرف مطالعه شخصی بر اساس چهارچوب و برنامه درسی دانشگاه خواهد شد. 

نیمسال و ترم‌های تحصیلی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره‌های غیرحضوری، به دو بخش تقسیم می‌شود: بخش‌های آموزشی و ارزیابی. دانشجویان این دوره‌ها در مدت زمان بخش آموزشی، برای دو الی سه هفته در ارائه‌های درسی شرکت می‌کنند. سپس برای مدت ۴ الی ۵ ماه به مطالعه دروس خود پرداخته و ارزیابی می‌شوند.

همچنین این دوره‌ها نسبت به دوره‌های تمام وقت معادل خود ارزان‌تر هستند و شهریه کمتری دارند. البته امکان تحصیل غیرحضوری برای برخی رشته‌ها نظیر علوم دارویی و داروسازی وجود ندارد.

یادگیری از راه دور

یادگیری از راه دور در روسیه
© ITMO

این روش یادگیری و دوره‌های یادگیری از راه دور، مبتنی بر فناوری‌های ارتباطی و اینترنت هستند. ارائه دروس از طریق ارائه‌ها، کلاس‌ها و سمینارهای آنلاین صورت می‌پذیرد. همچنین ارتباط اساتید و دانشجویان به کمک ابزارهایی نظیر اسکایپ صورت می‌گیرد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای گفتگو در واتساپ، روی اسم مشاور کلیک کنید.
اسکرول به بالا